Как да изберем кутия (PC Case)

137 мнения в тази тема

Отговорено

@Насско, тези не са за десктоп пс, а за гледане на филми- хич няма и да ги погледна. Щом работи- се тая, а и на програми не вярвам, има си измервателни прибори, на тях- да.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

NZXT 530 Full Tower- 225 лв, безплатна доставка, кутията е добра за клокъри и ентусиасти, за конфиг с две карти.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте! Тези дни съм решил да правя ъпдейт по компютърчето. Като го сглобявях грабнах няква кутия за 30 лв, но сега искам да я сменя. Тъй като и други части ще сменям, ще и дам бюджет до 90-100 лв.

Харесах си:

Zalman Case ATX R1 Soundproof USB3.0

DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0

Fractal Design Core 2500

Виждам, че сте ги коментирали, обаче още се чудя, кое ще е по-добро. Системата е с AMD x4 965 BE с видеокарта на АТИ. В момента съм със стоково охлаждане. Евентуално при следващият ъпдейт ще сменя него, така че искам да има място и за евентуално по-голям охладител. Какво ще предложите?

Редактирано от venci95
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По спомен Дюкесата е за по- висок кулер от Р1 (160 мм), но е по- скъпа и е с един фан. В общи линии- сложените в увода кутии все си стават, но кажи и какъв кулер ще мушиш, за да дадем съвет. Аз съм си харесал за мен- Raidmax Scorpio V- 118 лв,доста екстри за цената-линк към сайта.

пп Моля те, не слагай такива букви, че ми се пукна монитора!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Определено съм за Zalman, има най много място както за охладител,така и за по-голяма като габарит видеокарта и не на последно място цената.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Sando, да, за цената си е прекрасно предложение,но е една от най- тесните за кулер от предложените- 160 мм, да се има предвид.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Още честно казано не съм мислил за никакво охлаждане. Дори не съм гледал и темата. :D Евентуално кутиите могат ли да поддържат водно охлаждане или не?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На всяка може да сложиш водно (е, зависи от радиатора), но DeepCool BF и SW са с плитки тавани и не бих ти ги препоръчал за целта, за другите предложения- нямаш дерт. М/у другото не съм любител на водното, ако не е кастъм, а и е скъпо и овъртяно. Ако ще е на въздух- ориентирай се към кутия с 162+ мм за кулер, защото има по- голям избор кулери. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хубава кутия за 130 лв с безплатна доставка:

Thermaltake Urban R31- добре замислена и красива кутия; порт отгоре за хот плуг на SSD/HDD; дълбок таван, филтри (с малка забележка към предния и най- вече перфорацията на лицевия панел- бих предпочел да е като на Т31), кабелен мениджмънт, демонтаж на касетите за дискове, включени два качествени и тихи вентилатора (но са с нисък дебит), ширината за висок кулер е малка- 155 мм (но събира 159-160 мм кулер).

Забележки- бих предпочел повече перфорация на лицевия панел с по- голям филтър, продължен и пред втори лицев фан (като Т31), а не широка дупка отдолу; ширина за по- висок кулер; втори отвор в горната част за каб. мен.; повече ширина м/у планката на дъното и десния капак.

Все пак това е добра и красива кутия и не е лоша към момента цената от 129.99 лв и безплатна доставка, особено на фона на завишената цена на кутиите.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Промоция на новата Versa N21 на Thermaltake при румънците- 70 лв, безплатна доставка. За съжаление освен дизайнерски екстериор (като на американски локомотив), насочен към контингента 10- 16 годишни, друго не предлага.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Още едно предложение от Thermaltake- V31, малкото сестриче на V51. Кутията не е голяма, но вътре е на сваляеми модули и подходяща за водни с различни радиатори (с от една до три перки). Подобно на останалите кутии Tt с такива габарити, писана е, че събира 155 мм въздушен кулер, но съм се убедил, че влизат и кулери с височина 160-162 мм. За разлика от голямата V51, V31 е без поддръжка (монтаж) на 200 мм фан, нисък таван и малко разстояние м/у планката за дъното и капака за улеснение при кабелите. Единствено по- голяма забележка имам не толкова към вида и ефективността на филтрите (тип перфориран лист, а не оплетка), а към поставянето на предния филтър- глупаво изпълнение м/у предната решетка и пластмасата на лицевия панел. С цена от 128 лв, която не е промоционална, модулен интериор, възможност за монтаж на много фанове, монтаж на водно, добра визия, кутията е нелошо предложение. Линк към сайта на Tt.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От мен предложение за бюджетна кутия - 73 лв, която има всичко необходимо и изглежда нормално и изчистено. Че ми омръзна от изгъзици и грозотии в дизайна на кутии в последно време..

VS4-V_01.jpgVS4-V_05.jpg

Линк към официалния сайт: https://www.sharkoon.com/product//16037#desc

Линк към BG магазин: http://nikem-bg.net/computer-components/SHARKOON-VS4-V-ATX-MIDI-TOWER/

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Иванов, приобщен си към хардуер тимa, само @Tommygun не знам как да накараме да пише, а е с най- голям опит в кутиите.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Tommygun се разцепва от Диабло в момента. В клана ми 2-3 човека са си взели по 1 седмица отпуска и не ме оставят да дишам.:)

Редактирано от Насско
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Tommygun, "О, tempora, o mores!"- ще възкликна аз. На твоите години се разцепвах от чужди булки, сега- от седене пред компютъра. Май при вас по- младите ще е обратно... :) Иначе чакам с нетърпение да пуснеш тема със снимки и коментар по асемблирането, а ако щеш и в некоя от съществуващите го направи. На аудиторията да кажа, че Томи е събирал в кутии, които аз дори не съм виждал на снимка. 
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Кутии, охлаждане, тихи перки, светещи перки, паста за процесор, модинг - Декада е сайта. :)

http://www.dekada.com/catalog/кутии-за-компютър-c-35.html?page=1

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Пената, и аз съм купувал от тях, но когатo го няма другаде, защото е малко по- скъпо при тях и порязват гаранцията. При тях, обаче, се намират неща, които в другите БГ магазини ги няма.
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Zalman Z11 Neo- 112 лв, CPU кулер до 175 мм, възможност за 6 х 120/140 мм + 2 х 80 мм, сложени 3 х 120 и 2 х 80 мм (тези по- скоро за акустика). Какво ми направи впечатление, освен 175те мм за кулер: дълбок таван за два 120/ 140 мм фанове; преден филтър плътно пред фановете,а не като на някои кутии- с дупка отдолу след филтъра и е с клипсове; сваляне на кафезите за хардовете и възможност за монтаж на хард и ССД на мястото на ДВДтата, което отваря много въздушния поток от предните два фана и слагане на дълга карта, отделно и възможност за монтаж на ССД на гърба на планката на дъното; добър отвор в горната част за кабела на процесора, който не се покрива от дъното; в аксесоарите има кабел-удължител за този на проца; гумирани крачета на кутията. Неприятно са направени задните планки- след сваляне да се монтира видеото, не може пак да се постави и филтъра на захранването изглежда с едра перфорация, иначе пък захранването се поставя на тампони.

Пламене, съмнения в ефективността им, това имам предвид.

Редактирано от Иван Грозни
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Какво означава, че двата вентилатора по 80 мм са по-скоро за акустика?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мнения за тази кутия (сегашната) Цък на която мисля само да сложа още няколко вентилатора .

Редактирано от Pavlin0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Павлин, кутия кат' кутия, за офис конфигурация- бива, за нещо топло вътре, не разчитай на нея. Та зависи какво си сложил. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще сложа това дето ми предложи в другата тема и видео nitro+ 480

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Pavlin0, вземи CX450M 104 лв, по- добро е и с 5 години гаранция. Кутия- R1 или Dukase, по 73 лв са.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Две хубавици с безплатна доставка и отлична цена при румънците:

-Thermaltake Core V41- 160 лв, подходяща за гейм конфиг с водни;

-Thermaltake Suppressor F51- 220 лв- препоръчвам за ентусиасти и любители на водни охлаждания; обърнете внимание, че е Full Tower.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Втората кутия в заглавието е Full Tower, а в описанието е Mid Tower.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване