Как да изберем кутия (PC Case)

137 мнения в тази тема

Отговорено

Да, така е, Пламене, но поддържа ЕАТХ дъна и има сериозни габарити (погледни по- нагоре Фантом 530 ФулТауър с какви габарити е). Изобщо сериозна кутия си е, та я препоръчвам за цена от 220 лв.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Thermaltake V31 гледам, че е намалена при румънците на 130лв. Заслужава ли си пред FD define s/r4 за раликата в цената? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не, 31 е по- малка и има по- лош преден филтър от Sката. Беше актуална за 115 лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На мен най-много ми харесва R4 като изработка. R5 има някои подобрения, които блазнят, но след като я видях и си поиграх с нея на живо - не останах впечатлен. Предния капак е по-кофти определено и страничните капаци са по-кекави ... Може би има малко по-добри филтри, но това е единственото. А тоя Thermaltake е на светлинни години и от двете.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Явно за това са я намалили толкова :) Значи за момента оставам с впечатление, че като цена/качество най-добре са r4/define s(в диапазона 150-200лв)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Firehand, малко наизуст ще го напиша, да ме поправи @CaRd, ako греша- FD S и R5 са по- подходящи за теб, заради възможността за повече вентилатори, а R4 е с панели за обезшумяване; бих избрал Sката и заради цената и заради интериора. Tt V31 е малка, отстъпват с V41 като качество и лош дизайн на предния панел и филтър на FD S, R5.

"Не знам какво искаше да кажеш с това "R4 е с панели за обезшумяване"." @CaRd, това:

8936152U.jpg

Разгледах Sката- какво им пречи да си монтират харда от другата страна, а и 40 градуса не са толкова вече притеснителни- все още имам разни стари дискове, пеят си на тая температура. Все пак ти си с FD и имаш по- добър погледа върху нещата.

Между другото @Can Oa беше асемблирал със Skaта и наредил вътре фанове Jetflo, нека той обясни за хладенето и въздушния поток в кутията.

Редактирано от Иван Грозни
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Разликата между R4 и R5 отгоре, е че първата има място само за два 140мм. вентилатора, а втората можеш да сложиш 3 или цял воден блок. Определено опциите в това отношение са по-добри при R5. Само да не се заиграва човек с пластмасовите капачета отгоре, че се чупят много лесно щифтчетата. Не знам какво искаше да кажеш с това "R4 е с панели за обезшумяване".

Като въздушен поток, Define S е по-добре. Но за пореден път казвам - имам едно основно съображение - липсата на нещо, което да обдухва хард диска. Наврян е в тясно пространство и доколкото гледам по разни тестове си стига едни 40 градуса под товар, което мен лично не ме кефи. Иначе кутията е бонбон.

Впрочем ако щях да се занимавам с клок, мисля, че бих взел FD Arc Midi R2 ... доста по-добър вариант от Define сериите за охлаждане. Само да не беше изчезнала от пазара де ... В момента има само XL варианта, който си е бая големичка кутия. Надявам се от Fractal да изкарат наследник най-накрая, че бая време мина. Тогава даже бих си сменил R4-ката.

Редактирано от CaRd
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Define S е е може би най-изгодната кутия за начинаещ клокър без ентусиастки наклонности(може и за тях да става но не съм го пробвал)

Перфектно охлаждане със 4 фана , а ако се сложат и качествени pwm със Asus-кия софтуер за фанове се получава почти идеална тишина. Всичко това ако бюджета не е без определени граници защото тогава има и по-добри решения на база тестове но аз не съм ги тествал и не ми се говори за чужди мнения.

Този конфиг и във нас идва , така и не можахме да го натоварим с реална игра за да чуем фановете или да видим някакви температури които минават комфорта. Работи много тихо , много добре охладено и има добра визия.

Аз греещ хард отдавна не съм виждал във сносна кутия , изобщо за какво го споменавате - като в днешно време всеки който може да си позволи такава машина всичко му е на ССД и тоя хард е склад за филми и снимки но дори и да е основен отдавна хардовете не минават 40 гардуса а и трудно ги стигат.

1-i7-6700k-gtx970g1-16ddr4-FD-S-Window.jpg

9-i7-6700k-gtx970g1-16ddr4-FD-S-Window.jpg

Редактирано от Can Oa
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въобще не е трудно да ги стигнат тия градуси, особено когато ги навреш в по-тясно пространство. Не, че 40-45 градуса са нещо страшно, но е по-добре температурте да се въртят около 30-35.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

това е моя хард току що гледам филм и пуснах тунето да тества. В тъпа CM N300 и никаква перка не духа с/у него нарочно е сложен долу да не ми пречи на перката. Харда е може би 5 годишен.

fjP79I.jpg

Редактирано от Can Oa
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аха. Значи моя RED е нещо дефектен, че държи 30 градуса при писане на торенти и перка, която го обдухва постоянно ... Заври го на някое тясно пространство(да се получи "сандвич") и тогава направи сравнението.

Пак казвам - дори на 40-45 градуса не е някаква драма, но е по-добре да седи в ниските граници харда.

Temperature Testing Define S - явно и тяхните хардове са били някакви дефектни такива. Да им кажем, че грешат освен, че да не лъжат хората :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Таке е и 40 градуса нищо не им пречи.

Но все пак виж какво ме накара да направя :) по тъпо нещо не съм правил ако не броим рязане на кутия да се събере видео карта :)

ще го държа там вътре известно врене да се стопли хубаво и пак ще направя клип и съм сигурен че няма да стигне 40 градуса.

Редактирано от Can Oa
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Гледам интересни дискусии са се заформили и моето име се споменава, но просто в момента не съм достатъчно фит за да пиша тема за графични карти.

По спора за кутиите ви - добре че хората тестват. Ето ви една картинка от Computerbase където има R5 и S. Tова е при вентилатори на 12v и температурата на харддиска.

58035e257de19_Aerocool_DS_230_im_Test-_S

Жалко че, в България не предлагат продуктите на  Nanoxia. За мен поне в бюджетни конфигурации предлагат най-доброто съотношение на цена/шум/място и охлаждане. Особенно серията Deep Silence.Иначе фракталите са страхотни кутии,но определено имат и алтернативи а не както някои хора ги препоръчват на всяка цена, само и само за да е FD.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

След 40на минути в кутийката която се е загряла тръгва от 33 и след тунето е на 35

Както и да е идеята е че define s няма да пречи на никакви хардове особено ако има SSD.

А че е на тясно не е толкова голям проблем ако си е хладна кутията , хладния въздух е на всякъде вътре няма как да са големи разликите като е тясно не може да стане вакум или въздуха да не се продухва след като циркулира постоянно и до отзад си има много дупки и отвори.

edit: оффф как съм държал телефона ееее...

Редактирано от Can Oa
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е тия 48 градуса са с 3 диска един до друг, нормално е да е по-висока температурата. Иначе в тази кутия не е точно ефекта "сандвич", понеже има повече пространство, но да кажем, че без вент да го обдухва, си е кажи речи на място теста. 

Но дори така да е, само заради самия принцип не искам да си оставям хардовете без проветрение. А и при Define S малко ме дразни по-калпавия преден капак и липсата на контролер за вентилаторите. Иначе кутията е супер, особено за хора, които тепърва ще сглобяват - много лесно се работи в нея и място за кабелите бол.

Що се отнася до другите марки - да, има прекрасни алтернативи. На мен примерно ми харесват и Silverstone, и Phanteks, и Bitfenix(по-високия клас), но тези марки съвсем отсъстват от нашия пазар.

Даже по едно време ми беше щукнало да взимам Ethoo Evolv ... но я имаше само при hl-eshop, а тях самите вече ги няма ...

Редактирано от CaRd
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз Phanteks ги уважавам най-много но като цяло гледам какво има в БГ и ги игнорирам другите.

Define S е кутия номер едно на нашия пазар като цена/възможности , има и по-добри но като им сложиш цената губят.

едит:

Даже по едно време ми беше щукнало да взимам Ethoo Evolv ... но я имаше само при hl-eshop, а тях самите вече ги няма ...

Сега има една версия със стъклени капаци , ако имам неограничен бюджет ще е моя :)

Редактирано от Can Oa
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хайде да спрем спора и да помоля

@Can Oa да се обади и пита какви са температурите на харда на сглобената от него конфигурация със Skaта, независимо дали ги смятам едни 40 градуса, че не са проблемни и дали ще ги има/вдигне харда в тази кутия.

Питащият, надявам се, си е направил съответните изводи, които да му помогнат за избора.

За @Tommygun- виж какво се е появило и при нас- Be Quiet Silent base 800- 279 лв. Пожелавам ти да се fit-неш скоро!

Редактирано от Иван Грозни
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси на всички за помощта. Бюджета ми е към 180 или макс 200лв. Ще се доверя на вас, защото кутия по-трудно мога да избера според мен. Нея трябва да я "поровиш", за да разбереш дали става. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Гледай, харесвай, избирай:

FD DefineS- 142 лв

Tt Core V41- 163 лв

FD Define R5- 190 лв

Tt Core V51- 204 лв

CM Master 5- 210 лв

NZXT Phantom FT- 223 лв

Румънците бяха пуснали за 220 лв Tt Suppressor F51 и тя заслужава внимание на такава цена, следи ги, ако ти харесва.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Silen Base 800 e уникална кутия. 900 е доста по-добра и но и доста по-скъпа. Тази обаче общо взето няма забележка. Играл съм си с такава в магазин и изработката определено е ''Made in Germany'',въпреки пластмасата която за някой може да е в повече. Обаче за тея пари е много скъпа, тук е 107 евро и си заслужава всяка стотинка. Вярно няма фен контрол,но аз лично недолюбвам контролерите вградени в кутиите. Дори и тези в доста скъпите кутии като големия Фантом или Космоса от съседната тема със снимките.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Гледай, харесвай, избирай:

FD DefineS- 142 лв

Tt Core V41- 163 лв

FD Define R5- 190 лв

Tt Core V51- 204 лв

CM Master 5- 210 лв

NZXT Phantom FT- 223 лв

Румънците бяха пуснали за 220 лв Tt Suppressor F51 и тя заслужава внимание на такава цена, следи ги, ако ти харесва.

Macho-то във всички ли ще се събере, че гледам е голям? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сещам се само за два кулера, които няма да влязат във V41 и Phantom единствено, но Macho не е сред тях.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като въздушен поток, Define S е по-добре. Но за пореден път казвам - имам едно основно съображение - липсата на нещо, което да обдухва хард диска. Наврян е в тясно пространство и доколкото гледам по разни тестове си стига едни 40 градуса под товар, което мен лично не ме кефи. Иначе кутията е бонбон.

@CaRd, не му е мястото, но сме отворили приказка. Виж две дърти бараки- Самсунг 2004та година и Хитачи 2009та година, които винаги са работили на 40 градуса и са живи и здрави (мога да ги закача и покажа смарта и температурите, но не ми се занимава). И един нов син WD, който не е минавал 30 градуса, защото има 6 фана на кутията и климатик в помещението, а си заминава към коша; жалко само, че не е черен, за го заменя гаранционно ;) .

8937831g.jpg

8937833t.jpg

8937835r.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, ясно ми е, че 40 градуса не са някаква трагедия. И аз имам още един 80GB Seagate на почти 10 години, дето през живота си не е видял въздушен поток. За СМАРТ не мога нищо да кажа, че ме е страх да проверя :D А качеството в ниския потребителски клас е паднало при всички дискове. Това е нормално всъщност, като се вземе на предвид доста по-големия капацитет на дисковете, съответно разлика в плочите и т.н. Аз лично предпочитам да взимам такива с по една плоча, и не минавам 1TB на хард. Малко съм старомоден :D 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Я да ви прекъсна малко спора :D На define s wwindow два допълнителни noctua 140mm pwm ще му стигнат ли или единия да е 120mm? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване