Как да изберем охлаждане за процесора (CPU Cooler)

166 мнения в тази тема

Отговорено

За волтажите трябва да ми покажеш къде да гледам, защото не ги разбирам.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Намерих една стара снимка при тест на 4,5 при мен. Погледни на vcore какво пише ,че при мен тук е по време на стрес тест , а не помня на минимум колко падаше когато не  е под товар. Но при теб трябва да е нещо под 0.8 (0.6 или 0.7V, не помня на брат ми колко беше kaby lake да ти кажа точно) . Core VID също погледни на идъл колко ти е и под товар също.

Offset 150mV na 4.5Ghz LLC -3 level na kesh 4.1Ghz.jpg

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Kabylake в покой държи 0.67-0,68(i5-7600k с дъно AsRock Z170 Extreme4).Всичко съм върнал на стокови честоти,за момента ми е достатъчно силна машината и не смятам за нужно да се клоква.А и с тези жеги....

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно ....... при такива процесори все още клока е безсмислен. А при теб Пламене 3.9 постоянни , както и да се погледне са си клокнат процесор работещ постоянно под някакъв товар и по висок волтаж. Нормално е да си с 10+ градуса отгоре.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето снимки. 

В idle:

wr49Pxo.png 

По време на стрес тест:

http://i.imgur.com/Kd0x9kS.png

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами за 3.9 Гхц , 1,3 волтаж не е малко . Мисля ,че е нормално да е така. С бокса каква е разликата спрямо диипкула при същите настройки ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При температурата или при волтажа? При температурата вчера в голямата жега на 100% с диипкула държеше 65 градуса. Със стока в жегата 75-78 градуса. В idle в жегата диипкула държи 46 градуса, при стока 55-58. А ако питаш за волтажа не знам.  

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Волтажа е един същ , за градусите питах. По принцип разликата в градусите между бокс и и автърмаркет охладителя стават все повече при увеличаване на честотата на цпу-то. При 4,2-4.3 гхц ще е 20+ градуса в полза на диипкула. Ако решиш да го пуснеш на сток честота на 3.5 с турбо до 4.1 , сподели как е положението и там.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На афтърмаркет охлаждане мога ли да сменя оригиналния вентилатор и да сложа фан по мой избор? В случая да махна този - http://www.deepcool.com/product/cpucooler/Upload/24fefa4c73ca4c5b810cf723a072accc.jpg и да сложа такъв - http://nikem-bg.net/computer-components/CM-JETFLO-120--12CM--PWM--BLUE/ Доста по-високи обороти поддържа, а и дебита му е доста по-висок. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всичко зависи от телчиците ,  с които се закрепва вентилатора към кулера. Премери 4-те дупчици за винтовете на този диипкул дали съответстват със друг 120мм вентилатор и ако е така няма да имаш проблеми. На моя gammaxx400 ,му сложих  за заден вентилатор един id-cooling, така че ако няма разлика в разстоянията ще стане.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Привет, трябва ми хелп, както казваше баба ми :) 

На мой приятел нервите са му заминали. 

Иска да смени вента на боксовия охладител на Intel E3400 LGA 775 с по - тих. 

Въпросът ми е, дали може да се смени само вентилатора на боксовия и откъде да намеря по - тих. 

Друг въпрос е, какъв охладител (радиатор и вентилатор) може да се вземе? 

Трябва да отговаря на 2 условия :

Колкото може по - безшумна работа и колкото може по - ниска цена. 

Моля, ако някой има идея да се включи! 

Много искам да помогна на човека. 

Благодаря! 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тези като цена високи ли са?

Deepcool GAMMAXX 300

LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-120

И двата стават за сокет 775 и двата са тихи и ще вършат работа за този процесор. Въпроса е кутията с какви размери е и какви охладители може да побере? Това задължително трябва да се знае.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Йордан - не си писал какъв е стоковия и колко мм е вентилатора. Ако е 92 мм, този е доста тих: https://www.dekada.com/arctic-охлаждане-alpine-11-pro-rev2-pwmlga775lga1155-p-612.html

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Gammaxx 300  е не лош като цена и ефективност охладител. Имам такъв на 2-та конфигурация на fx6300 и се справя добре дори и при лек клок. Обаче да се има предвид ,че перката трябва да се намали , защото работи на 1600об. Под 1300об. почти не се чува, що се касае до моя критерии за шум. Ако го устройва твоя човек да сменя и кулера , това е добра опция.

едит: Ако му се дават повечко пари LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-120 е малко по-добър охладител  разбира се.

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще питам за размера. Имам снимка на боксовия, но нещо не ми Дава да я кача. 

Трябва ми нещо много тихо, човекът си слага ухото на кутията и очаква чудо. 

Тъпото е, че по ред причини трябва да направя най - доброто, което мога. 

Благодаря за предложенията, ще ги обсъдим. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Взехме Artic Alpine 11 за 15 лева от джар. Тоя беше поръчал някъф за 9 лева, който беше Шумен по дифолт диипкулинг някъф. 

Бъзикът е, че беше поръчал отначало arctic mx2 паста. Зимам артик вента и на кутията пише преаплайед мх2. Бъзик голем. 

По - готиния охладител излезе с 3 лева по - евтино от скапания и пастата 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване