Как да изберем геймърска конфигурация (Game PC)

860 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Имам 2 msi дънни платки в нас ( msi z170a gaming m5 и 970A-G43 PLUS) , Asrock имам в момента 3 броя (ab350 Pro4 AM4 ; asrock 970 pro3 r2.0 и asrock 960gm-vgs3 fx , отделно преди година имах  z170 Extreme 4). Горе долу имам някакви наблюдения и върху двата бранда. Но какво точно те вълнува във въпросните дънни платки е най-важния въпрос ?  Защото и двете марки не са никак лоши. Специално от изброените от теб дъна обаче , виждам на пръв поглед 2 недостъка в MSi (но това са минуси ЗА МЕН)! Msi е с 2 слота по-малко за рам паметта и няма 2-ри PCI-E слот за кросфайр режим. Отделно лек минус е , че не са си направили труда да сложат поне някакво калпаво радиаторче върху голите врми на дънната платка, за разлика от Асрока  .  От там на сетне другите "екстри" на тези две дъна от бюджетния клас не ме вълнуват изобщо. Но това е моята гледна точка. Какво търсиш ти обаче в едно дъно е редно да го чуем от теб.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря ти за отговора точно това исках от човек който има поглед от опит.Значи това за двата слота ме устройва защото сега ще сложа 8 гб.и по нататък още 8.гб,повече не е нужно.Заплюл съм DDR 4 2400MHz и това е то това е и макса на това дъно.За два PCI-E слота не ми трябва ще слагам една видео карта,дъщерята играе леки игрици.За MSI никъде не намирам за Биоса, за LAN ...какво е що е и не може да се сравни,до като при  ASRock всичко е написано подробно.Четох че Биоса на MSI бил по добър (по-лесен и оптимизиран) от  ASRock че още малко и стигали ASUS в този сектор та затова викам да събера мнения.Чудя се дали тази дали да спретна една 8 ма серия Интел,набелязъл съм си нещо?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От към биоси изобщо нямаш място за притеснение. Отдавна смятам всичко е добре изпипано по тази платформа. Кой от двата биоса ще ти допадне повече и ще ти е по-достъпен е трудно да кажа. Аз лично мисля ,че и двете марки са що-годе на едно ниво . Ако MSI не е по-евтин , вземи Асрока! Аз бих направил така, на фона на не малкото плюсове в негова полза при тези два конкретни модела .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Още веднъж ти благодаря и те моля да дадеш мнение за тази 8 ма серия.

1.Дъно Asrock Z370М Pro4 
2.CPU: I3-8100 
3.RAM:Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 PC4-19200 2400MHz

Вече рам мога и да надигам на горе. Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Впечатляваща производителност има този процесор. Определено съм изненадан от това , което прочетох за него. A и с тези 4 ядра на i3 серията , определено за цената си кърти от всякъде. Гледах му сравнения с i5-7400  и да ти кажа не само ,че са на кантар , ми в някои игри има дори минимално предимство. За съжаление друго по-конкретно мнение не бих могъл да дам , защото не съм купувал нищо от тази 8-ма серия. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря ти и аз гледах тестове с i5-7400 и i5-7500 и съм на същото мнение но докрая на този месец може би и другия ще излезе цялата гама на 8 ма серия процесори и тогава ще си направя сметка.Благодаря.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте! Брат ми пита какъв по-евтин лаптоп да си вземе, за да може да му върви добре играта Pro Evolution Soccer 2013 + Българския мод

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте! Брат ми пита какъв по-евтин лаптоп да си вземе, за да може да му върви добре играта Pro Evolution Soccer 2013 + Българския мод

Що не погледна мин. изисквания на играта и да потърсиш подходяща машина? Като гледам си трябва нещо с и3 процесор и външно видео поне 1гб за да върви прилично- първото което видях е един HP 250 G6 с i3-6006U и AMD Radeon 520M (2GB GDDR5) за 700+лв., но това в сайт с не особено ниски цени. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако говорим за нов лаптоп виж тези:

1. https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/dell/inspiron-3567-5397063994281-p363212549/

2. https://m.emag.bg/laptop-dell-inspiron-3567-s-procesor-intelr-coretm-i3-6006u-2-00ghz-skylaketm-15-6-full-hd-4gb-1tb-dvd-rw-amd-radeon-r5-m430-2gb-ubuntu-linux-16-04-di3567i341tb430ub/pd/DNN7ZKBBM/

3. https://plasico.bg/asus-vivobook-max-x541nc-go024-black-56897.html

4. https://m.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-320-15-6-fullhd-antiglare-n4200-up-to-2-5ghz-radeon-530-2gb-4gb-ddr3-1tb-hdd-dvd-hdmi-gigabit-wifi-bt-hd-cam-onyx-black-80xr0121bm/pd/DV0Y60BBM/

Ако става на въпрос за втора ръка виж в olx, ardes, може също да видиш разопаковани от emag или laptop.bg .

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само дето добавянето на външно видео вдига общата цена и не си заслужава плащането на 650+лв. за умрял Пентиум- винаги ще е по-добре да се даде някой лев горница за и3...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване