Как да изберем геймърска конфигурация (Game PC)

875 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Имам 2 msi дънни платки в нас ( msi z170a gaming m5 и 970A-G43 PLUS) , Asrock имам в момента 3 броя (ab350 Pro4 AM4 ; asrock 970 pro3 r2.0 и asrock 960gm-vgs3 fx , отделно преди година имах  z170 Extreme 4). Горе долу имам някакви наблюдения и върху двата бранда. Но какво точно те вълнува във въпросните дънни платки е най-важния въпрос ?  Защото и двете марки не са никак лоши. Специално от изброените от теб дъна обаче , виждам на пръв поглед 2 недостъка в MSi (но това са минуси ЗА МЕН)! Msi е с 2 слота по-малко за рам паметта и няма 2-ри PCI-E слот за кросфайр режим. Отделно лек минус е , че не са си направили труда да сложат поне някакво калпаво радиаторче върху голите врми на дънната платка, за разлика от Асрока  .  От там на сетне другите "екстри" на тези две дъна от бюджетния клас не ме вълнуват изобщо. Но това е моята гледна точка. Какво търсиш ти обаче в едно дъно е редно да го чуем от теб.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря ти за отговора точно това исках от човек който има поглед от опит.Значи това за двата слота ме устройва защото сега ще сложа 8 гб.и по нататък още 8.гб,повече не е нужно.Заплюл съм DDR 4 2400MHz и това е то това е и макса на това дъно.За два PCI-E слота не ми трябва ще слагам една видео карта,дъщерята играе леки игрици.За MSI никъде не намирам за Биоса, за LAN ...какво е що е и не може да се сравни,до като при  ASRock всичко е написано подробно.Четох че Биоса на MSI бил по добър (по-лесен и оптимизиран) от  ASRock че още малко и стигали ASUS в този сектор та затова викам да събера мнения.Чудя се дали тази дали да спретна една 8 ма серия Интел,набелязъл съм си нещо?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От към биоси изобщо нямаш място за притеснение. Отдавна смятам всичко е добре изпипано по тази платформа. Кой от двата биоса ще ти допадне повече и ще ти е по-достъпен е трудно да кажа. Аз лично мисля ,че и двете марки са що-годе на едно ниво . Ако MSI не е по-евтин , вземи Асрока! Аз бих направил така, на фона на не малкото плюсове в негова полза при тези два конкретни модела .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Още веднъж ти благодаря и те моля да дадеш мнение за тази 8 ма серия.

1.Дъно Asrock Z370М Pro4 
2.CPU: I3-8100 
3.RAM:Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 PC4-19200 2400MHz

Вече рам мога и да надигам на горе. Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Впечатляваща производителност има този процесор. Определено съм изненадан от това , което прочетох за него. A и с тези 4 ядра на i3 серията , определено за цената си кърти от всякъде. Гледах му сравнения с i5-7400  и да ти кажа не само ,че са на кантар , ми в някои игри има дори минимално предимство. За съжаление друго по-конкретно мнение не бих могъл да дам , защото не съм купувал нищо от тази 8-ма серия. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря ти и аз гледах тестове с i5-7400 и i5-7500 и съм на същото мнение но докрая на този месец може би и другия ще излезе цялата гама на 8 ма серия процесори и тогава ще си направя сметка.Благодаря.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте! Брат ми пита какъв по-евтин лаптоп да си вземе, за да може да му върви добре играта Pro Evolution Soccer 2013 + Българския мод

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте! Брат ми пита какъв по-евтин лаптоп да си вземе, за да може да му върви добре играта Pro Evolution Soccer 2013 + Българския мод

Що не погледна мин. изисквания на играта и да потърсиш подходяща машина? Като гледам си трябва нещо с и3 процесор и външно видео поне 1гб за да върви прилично- първото което видях е един HP 250 G6 с i3-6006U и AMD Radeon 520M (2GB GDDR5) за 700+лв., но това в сайт с не особено ниски цени. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако говорим за нов лаптоп виж тези:

1. https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/dell/inspiron-3567-5397063994281-p363212549/

2. https://m.emag.bg/laptop-dell-inspiron-3567-s-procesor-intelr-coretm-i3-6006u-2-00ghz-skylaketm-15-6-full-hd-4gb-1tb-dvd-rw-amd-radeon-r5-m430-2gb-ubuntu-linux-16-04-di3567i341tb430ub/pd/DNN7ZKBBM/

3. https://plasico.bg/asus-vivobook-max-x541nc-go024-black-56897.html

4. https://m.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-320-15-6-fullhd-antiglare-n4200-up-to-2-5ghz-radeon-530-2gb-4gb-ddr3-1tb-hdd-dvd-hdmi-gigabit-wifi-bt-hd-cam-onyx-black-80xr0121bm/pd/DV0Y60BBM/

Ако става на въпрос за втора ръка виж в olx, ardes, може също да видиш разопаковани от emag или laptop.bg .

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само дето добавянето на външно видео вдига общата цена и не си заслужава плащането на 650+лв. за умрял Пентиум- винаги ще е по-добре да се даде някой лев горница за и3...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Отдавна не съм влизал тук, ще ми дадете ли предложение за геймърска конфигурация за около 2000 лв без монитора?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На такова питане получаваш такова предложение- абсолютно механично подбрани чаркове колкото да влезем в бюджета. За по-хубави идеи ще трябва да попиташ по правилният начин...

Gainward GTX1060 3GB 
Fractal Design MESHIFY C BLACKOUT TG 
ASUS PRIME X370-A AM4 
AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz AM4 
CORSAIR DDR4 LPX 8GB 2400MHz C14 BLACK 
SSD Corsair Force MP500 NVMe PCIe M.2 SSD 120GB CSSD-F120GBMP500 
Seasonic Focus Plus+ 750 Watt Gold Modular SSR-750FX 

Обща стойност - 1 920.01 лв. с ДДС

ПС: Забравил съм обикновен хард, за оставащите пари тъкмо ще се вземе 1ТВ.

Редактирано от PoceH
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

PoceH С това 750 вата захранване и комшията ли ще захранва?

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

.

Кое не схвана от "абсолютно механично подбрани чаркове"? И не мощността на захранването, а това че е модулно идва в повече... Трябва ли на всеки да обяснявам как се иска съвет и/или помощ? Все си мислех, че като имаш 4000+ мнения може да схванеш нещо елементарно, но явно силно съм те надценил и заради теб специално обяснявам бавно и внимателно:

"геймърска конфигурация за около 2000 лв" е ебати и разтегливото понятие когато не е уточнено какъв тип игри се играят и каква е перспективата за ъпгрейд в близко време. При положение, че за 2 бона видеото максимум е някакво 1060 с 3гб памет спокойно се жертва втората плочка 8гб рам която и без това е доста скъпа днес. Винаги може да се жертва и М.2 диска и онези ~150лв. да се налеят другаде, а след 4-6 месеца да се добави едно ссд. Може и от дъно да се спести малко и накрая да има пари за 1070 като видео, но всичко това се преценява и обмисля като знаем какви игри се играят и куп други неща.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз мисля, че по-важния момент е да се спомене какъв е монитора , защото ако човека случайно е изръсил куп пари за някой 2К монитор да речем, с тая 1060-ка е за никъде . Ако е fullHD 60-75Hz е все тая , даже и 1050ти ще му свърши работа. При всички случаи ссд винаги може да се добави в по-късен етап . 2-та плочка рам е скъпа , но спокойно влиза в бюджета с 16ГБ , а те са задължителни за мен при съвременните игри . Специално за видео картите , съвета ми е да се изчака още малко. Много скоро ще има изобилие от карти на прилични цени , с оглед на доста занижения добив при копачите в последните 2-3 седмици. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

.

пари за 1070 като видео

Доколкото подразбрах,през късната есен излиза Volta.Камара пари за видео,което само след половин година ще е морално остаряло като модел/поколение си е набутване според мен.А и инвестицията в хубава/много РАМ е по-дълготрайна от инвестиция в скъпо видео.

А и pepy86 го каза правилно-ако е FHD монитора,1060 6Гб е предостатъчно(в момента разцъквам Gears of war 4 на ultra/insane детайли и върви на изрод/играта е локната на 60фпс).На първо време една 1050Ti и това е...

Редактирано от Чопаков
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не се карайте и благодаря на всички за старанието да помогнат. Да припомня какво сглобих преди 15 месеца:

case - FD Define S

mainboard - Gigabyte GA-B150-HD3P

CPU - Intel Core i5-6500 

RAM - Corsair Vengeance LPX DIMM Kit 16GB 2133

HDD - Western Digital WD Blue 1TB 

SSD - Samsung 850 EVO 250 Gb SATA3

Power supl. - SF Leadex silver 550W

videocard - XFS Radeon RX 470 RS

Всичко това за 1800лв, в момента работи перфектно и всичко все още е ОК и на макс. Питам за едно приятелче на сина, майката на което е впечатлена от нашия компютър и иска подобен. Финансово нямат лимит. Каза, че компромис с монитора няма да прави. Не съм в час с последните хардуерни новости и затова питам, просто нямам време да ровя и чета нищо. Кажете ми в моята конфигурация какво може да се подобри, предвид хардуерната "инфлация" :). По точно процесор, дъно, видеокарта, евентуално захранване (моето вече го няма при румънците, много съм доволен от него).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не виждам голям смисъл от това да променяш каквото и да било. Твоята конфигурация си е напълно актуална към момента , а именно за full HD gaming.  От тук на сетне , ако се търси максимално fps по време на игри , на това дъно освен някой non-K процесор i7  да сложиш в комбинацията с една gtx 1070 да кажем, ще извлечеш  едно задоволително подобрение от към перформънс , но дали е оправдано (най-вече от към цена) , можеш само ти да си прецениш.  И пак важен момент е , на какъв монитор ще играеш с тази конфигурация. 

Относно твоето "приятелче", конфигурацията по-горе , която ти споделих  мисля е що годе оптималната в този ценови диапазон от 2К лева. /за гейминг/.  Ако си фен на АМД и райзен да му предложиш няма да е грешка. Сложих интелския 6-ядреник , точно заради малко по-добрия перформънс по време на игри.

Успех!

Редактирано от pepy86
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте, тази конфигурация може ли да се подобри в качество без да се повишават парите /до 2000лв. с монитора/, или някои компоненти да се заменят с по-скъпи, а други с по-евтини за баланс. Компютъра ще се ползва общо взето за всичко, включително и за игри. Благодаря предварително за мненията и предложенията.

Наименование

бр

Цена

Кутия  - Zalman Soundproof Case ATX Z9 NEO PLUS

1

109

Дъно - GB H110-D3A 6XPCI-E LGA1151

1

165

CPU - Intel Core I5-7500 3.4GHz 6MB LGA1151

1

385

Видео карта - MSI GTX 1050 GAMING X 2G

1

320

Захранване - PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

1

114

РАМ - Kingston HyperX Fury 8GB(2x4GB) DDR4 PC4-17000 2133Mhz CL14 HX421C14FBK2/8

1

182

Kingston SSD 240GB A400 SATA3 2.5 7mm SA400S37/240G

1

137

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3

1

75

LG GP57EB40 DVD RW EXT SLIM

1

44

Монитор LG 25UM58 25"

1

330

Тотал

1861

Редактирано от ivpetgo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Въобще не те съветвам да си купуваш UltraWide монитор. Особено за някои игри не поддържащи подобни резолюции . 

Иначе за конфигурацията по-добре вземи 1050Ti 4ГБ модела.   За процесор и дъно по-добре комбинация Intel Core i5-8400 + MSI Z370. (на цена 553лв.идват)  Ще подобриш перформънса по този начин.  Отделно получаваш 6 ядра срещу 4 на при I5-7500.   Едиствено за видеото ще се наложи да добавиш 68лв отгоре , но получаваш 2ГБ врам в повече и малко по-бърза карта. Виж тук.

ето предложение без монитор и двд записвачка: (захранването , което ти си избрал в твоята конфигурация ми харесва малко повече)

Untitled.jpg

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря pepy86,  съгласен съм с теб,  а тази кутия с 5 инсталирани вентилатора ще трябва ли да променя нещо?! 

Редактирано от ivpetgo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сложил съм я примерно. Избери кутията по твой вкус и разбира се я съобрази с конфигурацията . (дънна платка, височина на кулер , дължина на видео карта, възможност за поставяне на 2(3) входни и 3 изходни вентилатора. Все "екстри" , които ако не сега в последствие може да са ти необходими. Има доста предложения в темата Как да изберем кутия.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моля дайте мнение за тази конфигурация: 

MSI AMD Radeon RX 570 4GB GAMING X 
Gigabyte Z370 HD3 LGA1151 
Intel I5-8600K 3.6GHZ 9MB BOX LGA1151 
G.SKILL DDR4 2x8 2133 RipjawsV F4-2133C15D-16GVR 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
Crucial SSD 275GB MX300 
23 LG 23MP68VQ-P 
FD DEFINE C BLACK 
PSU SEASONIC SS-620GB BRONZE 

Обща стойност - 2 429.68 лв. с ДДС

Захранването го сложих на прима виста, може да има и по-добър вариант. Дъното също. Моля за коментари!

П.П набързо сглобих още една: https://www.vario.bg/cart.php

Редактирано от Georgepetrov137
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"К" процесорите са без охладител. Следователно, ти трябва охладител, а от там нататък се гледа РАМ-та и кутията, за да се побере в кутията и да не опира в РАМ-та.

https://shop.sky.bg/240GB-25-SSD-540s-Series-SATA-III-TLC-7mm-

Редактирано от vla
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване