Как да изберем геймърска конфигурация (Game PC)

942 мнения в тази тема

Отговорено

Смисълът на тази и дригуте теми е, че доста хора се насочват към определени марки и модели. Тоест, ако утре реша да си купувам нещо, ще направя бърз преглед на темата, ще избера кутия, захранване и дъно много по-лесно, отколкото ако почна от нулата с ровене в сайтове, мнения и.т.н. Хубаво е, ако някой попадне на промоция или намаление на даден компонент, просто да публикува линк в тази или другите теми - това е достатъчно :)

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Конфигурация с Xeon (4 ядра, 8 треда) за 1700+ лв:

MSI H110M PRO-D LGA11511111.31 лв.111.31 лв.
LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-120139.46 лв.39.46 лв.
2X8G DDR4 2133 KINGSTON1138.17 лв.138.17 лв.
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX1103.03 лв.103.03 лв.
ADATA SSD SP550 120G/SATA3 2.5181.27 лв.81.27 лв.
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE1114.80 лв.114.80 лв.
Zalman Case ATX R1 Soundproof USB3.0177.08 лв.77.08 лв.
CM 120MM CASE FAN/BLUE LED/SLV312.80 лв.38.40 лв.
Intel Xeon E3-1230 v5 8M Cache 3.40 GHz1560.48 лв.560.48 лв.
Междинна стойност: 1 263.99 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 34.78 лв.

Обща стойност: 1 229.21 лв. с ДДС+ XFX Radeon R9 290X 4GB- 562 лв

Тотал: 1790 лв.

С интерес следя, но има един голям проблем, в първия пост от темата е дадена конфигурация с Xeon E3-1230 v5 на дънна платка H110. Ползвам такъв процесор на работната си станция, трябва да отбележа, че е съвместим само с дънни платки с чипсет C232 или C236, не знам ако някой досега бе послушал съветите на господин Грозни дали той щеше да му плати разходите по несъвместимата дънна платка или по замяната на чарковете. Темата е с добра идея, но дайте малко по-сериозно, аз след тази изцепка не бих му се доверил да ми предлага конфигурации, но това си е мое мнение де..а и може да бъркам. Успех!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@monkimonki Да, няма го като поддръжка от дъното. Трие се конфигурацията. Проверете и за други изцепки, за да ги поправя.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@monkimonki Да, няма го като поддръжка от дъното. Трие се конфигурацията. Проверете и за други изцепки, за да ги поправя.

Ами не съм търсил други неща, това ми направи впечатление, иначе поздравления за идеята и инициативата, дано да устискате да го поддържате актуално! Само по повод на грешката мога да кажа като лек коментар и съвсем приятелски съвет, от темите -както тази, така и другите за охладители и захранвания лъха малко прекомерно самочувствие без засвидетелстван резон и опит. Все пак никой не бива да се чувства като последна инстанция :) Наистина приятелска забележка, при такива елементарни грешки със съвместимостта на компонентите, повече Ви отива да пишете скромно и приятелски, малко по-смирено, дано не се обидите. Пак желая успех!

И за да не намирам само маана ще Ви дам и мое скромно предложение, за видеокартата дайте линка към магазина, който бяхте ползвали на мен ми е непознат.

Избрани продукти:

Име на продуктаБр.Ед. ценаОбщо
ASROCK H110M-HDV LGA11511112.57 лв.112.57 лв.
i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX1645.47 лв.645.47 лв.
2X8G DDR4 2133 KINGSTON1123.00 лв.123.00 лв.
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR197.99 лв.97.99 лв.
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE1114.87 лв.114.87 лв.
SHARKOON VS4-V ATX MIDI TOWER173.47 лв.73.47 лв.
ADATA SSD SP550 120G/SATA3 2.5181.31 лв.81.31 лв.
Междинна стойност: 1 248.68 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.59 лв.

Обща стойност: 1 238.08 лв. с ДДС

Редактирано от monkimonki
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пламене, нищо не е развалено. За съжаление нямам права да я оправя и то както подобава, а не както ми харесва, а именно- видял грешка, коригирана е, благодаря и дотам; хейтърството и правенето на интересен- изчезват:

1. @monki  

Конфигурация с Xeon (4 ядра, 8 треда) за 1700+ лв:

MSI H110M PRO-D LGA11511111.31 лв.111.31 лв.
LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-120139.46 лв.39.46 лв.
2X8G DDR4 2133 KINGSTON1138.17 лв.138.17 лв.
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX1103.03 лв.103.03 лв.
ADATA SSD SP550 120G/SATA3 2.5181.27 лв.81.27 лв.
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE1114.80 лв.114.80 лв.
Zalman Case ATX R1 Soundproof USB3.0177.08 лв.77.08 лв.
CM 120MM CASE FAN/BLUE LED/SLV312.80 лв.38.40 лв.
Intel Xeon E3-1230 v5 8M Cache 3.40 GHz1560.48 лв.560.48 лв.
Междинна стойност: 1 263.99 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 34.78 лв.

Обща стойност: 1 229.21 лв. с ДДС+ XFX Radeon R9 290X 4GB- 562 лв

Тотал: 1790 лв.

С интерес следя, но има един голям проблем, в първия пост от темата е дадена конфигурация с Xeon E3-1230 v5 на дънна платка H110. Ползвам такъв процесор на работната си станция, трябва да отбележа, че е съвместим само с дънни платки с чипсет C232 или C236.

2.@Грозни

Да, няма го като поддръжка от дъното. Трие се конфигурацията. Проверете и за други изцепки, за да ги поправя.

3.@monki

И за да не намирам само маана ще Ви дам и мое скромно предложение, за видеокартата дайте линка към магазина, който бяхте ползвали на мен ми е непознат.

Избрани продукти:

Име на продуктаБр.Ед. ценаОбщо
ASROCK H110M-HDV LGA11511112.57 лв.112.57 лв.
i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX1645.47 лв.645.47 лв.
2X8G DDR4 2133 KINGSTON1123.00 лв.123.00 лв.
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR197.99 лв.97.99 лв.
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE1114.87 лв.114.87 лв.
SHARKOON VS4-V ATX MIDI TOWER173.47 лв.73.47 лв.
ADATA SSD SP550 120G/SATA3 2.5181.31 лв.81.31 лв.
Междинна стойност: 1 248.68 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.59 лв.

Обща стойност: 1 238.08 лв. с ДДС

Това остава, останалото- аут и нещата се оправят. Така че, моля, модератор да мине

и затрие глупостите по собствено усмотрение!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тези от Вас, които сте със среден и висок клас AMD видео карти и сте сложили новия драйвър

Crimson- обърнете внимание на температурите на ВРМите, при мен има повишаване с 5 градуса при същите обороти на вентилаторите.
Редактирано от Иван Грозни
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това е защото се използвала повече мощност,поне така се хвалят от АМД. Аз съм с 15.30 версията ,не съм гледал температурите на ВМР-те как са при стария драйвер. Сега са с 5 градуса по ниски от на ядрото.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

аз ползвам crimson 16.3.1 hotfix (преди това бях с 15.12) и не съм имал проблем с температурите,даже в момента е 26 градуса idle

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако не греша това се дължи на новата функция Power Efficiency. Когато е включена “On“ картата работи в нормален режим. Когато е изключена “Off“ картата е в някакъв “по-мощен - boost“ режим използващ пълните ресурси на видеото без да е толкова наложително май. По този начин вдига температурата с няколко градуса.

56f07091490a0___(16).thumb.png.09ecc933f

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пламене, обърнах внимание на частен случай с повишаване температурата на ВРМте с 5 градуса след слагане на драйвъра,като честотата на ядрото, врама, волтажи, обороти на вентилаторите, товар на картата, същата игра и същите настройки и кадри- не е променено нищо. Защо- не съм търсил отговор. Отделно- би било проблем при топли, клокнати и тн карти. При "студени" или спънати от процесора- няма да се забележи. Просто обърнете внимание при топлите карти и тежки игри и вземете нужните мерки, ако го забележите и не е в нормални граници.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

при мен тази настройка "power efficency" се държи много интересно,по подразбиране си беше включена и когато я спрях изчезна,трябваше да рестартирам amd crimson панела няколко пъти докато се появи,не открих никаква разлика между on/off да съм честен.

и @Пламен Тодоринов , включи си "surface format optimization" и "shader cache" настройките,втората обезателно - при мен имаше супер подобрения в игрите с тази нова функция на crimson :)

Редактирано от MsiqWindows7
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Направих ъпгрейд на системата като се опитвам да взимам компонентите предложени от Иван Грозни в конфигурацията до 1000 лв. Разбира се има и разлики. Това е системата, която съм направил до момента и тестове на някои игри:

Обща стойност до момента 797 лв. В последствие ще се вземе хард диск, който ще е около 100 лв. и кутия http://www.stealtech.org/kutii/Zalman_R1_Soundproof_USB3_0_Case_ATX_id55398/ в наличност. Обща стойност с тези два компонента 977 лв.

Battlefield 4 - всички настройки на Ultra без AA - 60 кадъра/сек., тук там около 40 кадъра/сек.;

GTA V - High/Very High настройки без АА - 40-45 кадъра/сек., тук там 30 кадъра/сек.;

Wold of Warships - максимални настройки без АА - 60 кадъра/сек.

Един минус на дъното, което купих: Звука спрямо старото дъно (ECS G31T-M9) е по-слаб, което за мен е разочароващо, защото имам сравнително скъпи слушалки, а не мога да се възползвам от пълният им капацитет. До момента нямам решение и не знам дали има такова. Ползвам външна програма за звука - HEAR, но и тя не помага (при старото имаше голяма разлика). 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблема идва от windows 10 или по скоро от драйверите,защото и аз забелязах проблем с по слабия звук на компютъра.Дъното не е виновно.

Редактирано от Александър Янков
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пламене, честито!

Едва ли е нужно да сменяш кутията, но щом си решил... Няма евтино дъно с добро аудио, а и всичко е до слух; винаги е по - добре, ако си взискателен да вземеш отделно, защото вграденото е пародия, но не съл мислил, че за пуцане или рейсър трябва Вивалди за фон. Малко видеото не ми е по вкуса, но щом ти върши работа- ок. Да им се радваш дълго!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Знам, че видеото не ти е по вкуса, но по-рано споменах, че бюджета беше доста орязан за видео. Звука не ми е за пуцане или рейсър, а за слушане на музика - все пак слушалките вадят стабилен звук.

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Пламен Тодоринов - можеш съвсем изгодно да си вземеш 2-ра ръка нещо страхотно като звук. С панел и регулиране на звука за слушалките. Аз имам такова:

1. http://olx.bg/ad/creative-labs-sb0460-x-fi-fatal1ty-sb0250-zvukova-karta-ID5D25e.html#276fd6afa9

2 Почти същото, може би малко по-запазено: http://olx.bg/ad/zvukova-karta-creative-sound-blaster-x-fi-fatal1ty-edition-ID5WTPv.html#276fd6afa9

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това като периферно устройство ли се ползва или се слага вътре в кутията?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вътре в кутията е платката, на свободен PCI слот, а панела се мнотира на 5,25 " слот на кутията - примерно под или над DVD записвачката ти :) Много е удобно.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пламене, ето още едно предимство на това МСИ пред Асрока- има две ПСИе слотчета, които да ползваш за такива случаи (не, че няма и външни за ЮСБ- Асус Ю7). Не се чувствай прецакан, дъната на 1151 с поносимо аудио са много по- скъпи и пак не стигат качеството и на евтина аудио карта. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Пламен Тодоринов, показаната от Иванов карта е за PCI слот, с какъвто дъното Ви не разполага, пиша за да не стават грешки. Лека вечер!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@monkimonki, спокойно- има си адаптери и щяхме да измислим нещо при желание от страна на Пламен, макар да го насочих да компенсира с карта втора ръка 15- 20 лв PCIe x1, ако не успее да направи желаните настройки и задоволителен звук.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо казвате спокойно не знам, аз съм спокоен, написах, за да няма излишни усложнения, както и Вие казахте има си платки за PCI-E и може без преходници.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защото не е важно дали има теле под вола, а да имаш някоя asus xonar dgx и да му я пратиш. Колкото до PCIE, те всички коментирани са

PCIE.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Който търси намира както е приказката, да не би само за PCI да се предлагат звукови карти втора ръка? Обърнах внимание на слотовете, които има на дъното, за да не се правят игри с преходници и това беше информативно за @Пламен Тодоринов, но понеже съм Ви трън в очите откак посочих грешката в конфигурацията, сега ще се намирате на приказка, разбирам, то се личи и по тънкото заяждане с картинката за PCI-E, но може ли да уточните какво искате да намекнете с тази картинка? Да не би това, че не съм уточнил, че става въпрос за PCI-E x1, което е ясно, понеже звуковите карти с такъв интерфейс са именно такива.

Редактирано от monkimonki
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване