Как да изберем геймърска конфигурация (Game PC)

925 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Не е зле. Проверил ли си за съвместимост на дъно с памет?

Ето една друга конфигурация, която днес събрах, нея съм я проверявал за съвместимост, с по-слабо видео и по-скъпа:

http://nikem-bg.net/cart/61154p1r60819p1r58147p2r54541p1r58608p1r54128p1r58253p1r59572p1rf.html

Gigabyte B450 AORUS PRO AM4 
AMD RYZEN 5 2600X 3.6GHZ 6 CORE 12 Thread 19MB Cache 
ADATA 8G DDR4 3000MHz CL16 XPG D10 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
MSI GTX 1060 6GB GAMING X 
FD DEFINE S BLACK 
Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD 
SSD Samsung 860 EVO 250GB 3D V-NAND Slim SATA MZ-76E250B/EU 

Обща стойност - 2 173.93 лв. с ДДС

Но наистина си прав - по добре по-скъпо видео и по-евтини процесор и дъно. За захранването, кутията и SSD-то човекът ще си избере, аз лично бих взел 860EVO и кутия на FD.

Редактирано от Georgepetrov137
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Стига биоса на дъното да е от последните версии , няма памет която да не тръгне. Дори напротив , гарантирам ти , че ще работи  поне на 2666Мхц с леко пипане на тайминга и волтажа. За повече, трябва да се вземат памети с b-die чипове  , но цените стават други.  Разликата в производителността м/у 2600 и 2600Х процесорите е малка ,така че на фона на разликата в цените към момента не си заслуажва да се избере "Х" варианта. След като няма да се клоква не виждам ползата от по-висок клас дъно.  Не че твоя Гигабайтски избор е нещо особено. В крайна сметката важното е дъното да има някакво охлаждане на врмите , което би било плюс след време, ако премисли човека и  реши леко да клокне цпу-то.  Захранването моя съвет е да купи такова , което да е подходящо за евентуален бъдещ ъпгрейд към видео с по-голяма консумация . Всичко над 550W ще се справи разбира се , стига да не се добавя 2-ро gpu. Все пак високия клас gpu-та  1080ти , дори новите 2080ти стигат пиково до 300W само картите.   Само ще добавя 1060 6гб е по слаба с ~30% от 1070 . След като при този бюджет може да влезе с по-бързата карта , няма смисъл да се ограничава .

Успех!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, 
Обмислям да направя една конфигурация за работа. Основните програми с които ще се работи ще са AutoCad и SolidWorks. Няма да се инсталират игри, няма да се гледат филми и прочие. Трябва ми система работеща стабилно със съответните програми. Идеята/желанието ми е да е система с Quadro. До сега не съм правил такава и не съм запознат със самите видео карти. Направих една примерна, която мисля че е доста прилична. Бюджет на системата - около 1600 - 1700лв.
Оферта от Jar

vMdANcg.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Привет колеги! Последните седмици гледам видео ревюта и чета статии (къде стоплям, къде не е друг въпрос) и възнамерявам да "сглобя" геймърска машина за ~ 2200лв. И поради смесени и неясни чувства потребността от съвет и други гледни точки ме доведе тук. Прочетох доста интригуващи и очевидно полезни приятелски решения (за което ви адмирирам...всички знаем вица с форумите), поради което ви и досаждам още с 1вия си пост. Та на казуса - от елементарния опит и познания стигнах до решение бюджетен Ryzen - 2600X (клипове с тестове на игри ме отказаха от 1700, друг е въпросът колко са реални онези FPSи) + малко по-мощно видео (1070 / 1070ti / 1080 на промоция от наближаващите черни "празници"). Подобни конфигурации сте обсъждали наскоро, което ме мотивира още повече. А по-конкретните ми въпроси са:
1. Дъното подходящо ли е за всички компоненти ?
2. Вентилаторчето към процесора тотален коч ли е ?
3. Захранването недостатъчно ли е (тъй като избрах просто някакво евтино) ?
4. Видео картата - този тип на охлаждане с извеждане на потока към задната част (или както там се нарича) ще я изпържи ли? 1070 без ti, но с 2 вентилатора по-добър вариант от гледна точка на оглаждане ли би била? И изобщо по-бюджетните марки и онези с по-малко вентилатори твърде лош избор ли са по отношение на охлаждане и дефекти след известна употреба?
5. Процесорът застрашен ли от нещо при т.нар. силиконова лотария в опит за over clock-ване или производителят гарантира безопасен максимум (в случая от 3.6 на 4.2)?
6. Кутията достатъчно обемна ли е за ефективен въздушен поток? 
7. Има ли такова животно, като съвместимост на SSD за Desktop?

Конфигурация (тотал 2260лв):
CPU AMD RYZEN 5 2600X
MB GIGABYTE AORUS PRO, AMD B450
GPU ASUS TURBO-GTX1070TI (алтернатива - GAINWARD GTX 1070)
RAM CORSAIR 2X8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz
HDD SEAGATE 2000GB 7200 64MB SATA III
SSD WD 240GB SATA III SSD
PSU DEEPCOOL 500W
Box RAIDMAX VORTEX

Простете, ако съм се изразил неточно или двусмислено в някои отношения.
Вероятно се досещате и сами, но все пак....моля коментарите и критиките да бъдат придружени с алтернативни предложения, като се придържаме към бюджет ~ 2200лв. *Машината не е спешна, възнамерявам да стане факт до 2-3 месеца. Благодаря предварително на онези, които ме изчетоха търпеливо.

mAjVir.jpg

Редактирано от Tiger Dimitrov
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всичко е ОК с изключение на видео картата и захранването. Избраните от теб модели са много кекави от охлаждане. Не знам дали ще ги ползваш на сток честоти или ще овърклокваш , но турбото на 1070ти ще грее доста както и ще е малко по шумно. 1070ти като цяло за доста изпомпани (да не кажа изцедени) карти заводски и си искат качествен кулер . Нещо от рода на gamingX , StriX, Aorus , Jetstream , GameRock. Другия ти вариант -1070 Gainword-a също не ми харесва . 1070 е малко по хладна карта спрямо 1070ти , но съм имал възможността да тествам наскоро една 1060 6ГБ със същото охлаждане като тази от линка . Ами да ти кажа Gainword-a си бе гола вода. Картата удраше 70+ градуса , предвид факта че 1060 е с поне 50-70 вата по ниска консумация. Много калпав кулер според мен. Препоръчвам ти някои от тези модели Gaming , gamerock. ,   Jetstream  или 1070ти модели като inno3D , Jetstream 1070ti. Разликата между 1070 и 1070Ти е към 10% в полза на 2-та. За 50-60лв. разлика прецени сам дали те устройва. Според не е малко. Относно захранването бих те посъветвал да се ориентираш към някоя по свестна и надеждна марка  нещо подобно . FSP , Evga , Corsair , BeQuiet, superFlower са добри варианти като цена /качество . Разбира се следи промоциите и вземи от там където предлагат на добрата цена .

Не разбрах само възнамеряваш ли да овърклокваш процесора ? Ако е така се замисли и за по-приличен кулер . Относно r7 1700 модела нещата не стоят точно така както изглежда по клиповете. Този процесор от първото поколение за мен е най-добрия вариант от към цена / перформънс.  Не за друго , а защото тестовете , които гледах са на сток честота. А там ядрата грубо работят на около 3.3Гхц (независимо ,че единично достига бууст на 3.7) , Ако се клокне цпу-то на 3.6Гхц , печелиш около 12% повече перформънс спрямо стока. При това се постига на по-нисък волтаж спрямо стоковия, С други думи процесор равен на 1700Х модела. Ако се склокне на 3.8Гхц имаш вече близо 20% ръст , което го прави абсолютна равен по производителност на 1800Х - стоков. Въпрсните клокове са абсолютно достижими и се постигат от всички бройки (дори и най калпавите) , а в повечето случай кулер за 40лв като gammaxx 400  е напълно подходящ да го охлажда адекватно .  Та с други дими 2600Х не мисля ,че е по добрия процесор. За мултитаскинг 1700 го разбива дори и без клок. НО , плюса на 2-рия процесор е малко по-добрия контролер на паметта . С други думи вероятността да докараш твоята памет до по-висока честота(разбира се тук дъното има също голяма роля) е малко по-голяма при 2600Х модела. Пропуснах да спомена ,че  2600х и 2700х има и Precision Boost Overdrive, който съвсем обезмисля клока . С други думи , ако не достигнеш екстремен клок 4 - 4.1Ghz, няма да успееш да докараш по-добра производителност спрямо опцията с PBO .

Надявам се да съм бил полозен и да не съм те объркал допълкнително!  Пак казвам , обърни внимание на GPU-то и захранването. Останалото ми хареса.

едит: сега видях кутията , ако толкова държиш на нея те съветвам да купиш някой друг вентилатор да подобриш въздухопотока , понеже виждам ,че върви само с 1бр.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Евала за навременния отговор. Първо нека вметна, че съм се ориентирал към Sky-а понеже знам от познати, че са надеждни и сглобяват безплатно, а не ми се рискува и праща за рекламации по различни места (освен ако не е видеото, че там цените са главоломни). Но ако за това Варио също гарантирате (доколкото сте имали работа с тях) бих размислил щом и промоции, и физически офис имат. 
Относно буустване на видеото не съм се замислял (не знаех, че Turbo значи точно това). Сложно ли е, опасно ли е, какви са рисковете ? От друга страна вариантът с 1080 ще измени ли много картината по отношение на други компоненти и охлаждания и не си ли заслужава, тъй като цените с 1070ti не са много далечни? 
Отделно, ако избера другият сайт, SEASONIC 620W върши ли работа и какво конкретно търсим в спецификациите освен мин 600W ? 
CPU-тата, имайки предвид, че имат опции овърклокване и от тази 'лотария' само може да се спечели, защо не бих възнамерявал ? Има ли нещо, което трябва да предвидим за високите клоквания (в случая 3.8GHz) освен достатъчно охлаждане? Един познат е с 1600 и не иска да го клоква, останал съм с впечатление, че го е страх от прегряване или изобщо нестартиране на системата (тъй като нали това се случва, ако е прекомерно висока честотата?). За ревютата - не зная как са успели да послъжат, че 2600Х вади по-висок FPS (може би от свръх буустване или не знам...но това ме грабна). Но иначе и един познат ми препоръчва 1700. А под мултитаскинг визираш едновременни по-тежки задачи, като ютуб на 1080p, тежка игра и инсталация или ? Тъй като предпочитам да направя компромис с това да се изпълняват няколко тежки неща едновремено, отколкото по-висок фреймрейт в игрите (нещо от рода на ютуб с ниска резолюция и игра с тежка графика). Нека вметна, че компютърът ще е основно за RPG/Moba игри и елементарни задачки, като браузване, филми (всичко на 1080p)...никакви изнасилващи рендвания, аутокад-вания и пр.
Относно кутията, именно, и аз вчера забелязах същата глупост, че съм избрал. И не, не държа на тази, а просто на някаква с плекгиглас, т.е. да е с прозрачна стена, сещаш се. Какво би препоръчал за настоящата конфигурацийка за 70-тина лв? Taзи DEEPCOOL с 1 преден 120мм и 1 реар 120мм (което нищо освен буквалното "рядък" не ми говори?!) става ли ? Сега обръщам внимание, че повечето кутии са с "optional" вентилатори и най-често само 1 включен в цената, добре ти е хванало окото.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Май повече си се объркал, отколкото да съм успял да помогна .

При видео картите нещата стоят горе-долу така:  - 1070 е по слаба от 1070ти с 10% ;  - 1070ти е по слаба от 1080 с 10%; -1070 е по слаба от 1080 с 20%. Това  е грубо сравнение на сток честоти при идентичен клас модели . Тези проценти разбира се варират при различните заглавия (игри). За по-добра ориентация ти ги давам. Важно е картата да е с висок клас охлаждане. Съответно Асуса с турбината е възможно най-лошия вариант. Първо е топла , второ е по-шумна , трето платките при тези модели са орязани и перформънса е малко по слаб спрямо средния/висок клас карти. Аз лично не успях да разбера какво имаш предвид за него в горния пост , но както и да е.

За захранването , съвета ми е да си ориентираш в някои от изброените от мен марки . При положение ,че разликата е малка в цената аз не бих рискувал с тоя диипкуул да ми захранва и пази системата.  Избрал съм ти малко повече ватове с цел да имаш запас (ако щеш за бъдещ ъпгрейд , ако искаш и за по-тиха работа на захранването).

За тестовете на 2600Х и 1700 никой не е лъгал по клиповете . Искам да кажа ,че 1700 модела е много спънат на сток настройки и позволява много повече , от това което се вижда на сток по видеата в тубата.  И при двата процесора е хубаво да има приличен кулер .  При 2600Х с опцията Precision Boost Overdrive , колкото по хладен е процесора , толкова по-малко ще се ограничава при бууста (демек ще държи по-високи честоти под товар). При 1700 ти казах каква е разликата в производителността след клок. До 3.8 Гхц (ако знаеш как да го клокнеш разбирасе) волтажите са абсолютно безопастни ! При мен 1.325V . Трябва да се отбележи ,че ryzen 7 1700  има не лош боксов кулер , които до 3.6Гхц клок държи много добри градуси и също върши работа. Ако гониш 3.7 и на горе те съветвам да вземеш хубаво охлаждане.   На кратко , ако не ти се занимава с клок , взимай 2600Х модела.  Aко игрите са ти приоритет , той (2600Х) е малко по-добрия процесор заради по-високите си честоти . А с оглед на по-добрия контролер на паметта , по добре е да вземеш него при еднаквите цени , на които са в момента.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, прогресията при видеокартите е ясна, че разликите са 10-20%. Кое е звучало двусмислено, че и аз започвам да се оплитам в множеството точки. Не разбирам много и нямам обективно мнение кое да избера за моя случай... И не разбрах какво ти е мнението за 1080 около 1000лв (не ti) за машина с такива компоненти, че огромната разлика си блазни? До тук разбрах, че охлаждането е приоритет. Лошо ли ще е охлаждането и производителността с такъв клас процесор? Oтделно това Precision Boost Overdrive какво ще рече ? 
Наистина може би сам няма да се наема да овърклоквам, а нямам много близки, които да муфтя за такова съдействие... може би си прав и ще се придържам към 2700Х заради базовата производителност в игри. Ти с 1700 ли си ? И за какво го ползваш приоритетно (с какво видео съответно) ? 
А относно марките...мислих, че дийпкуула се слави, като от добрите, но явно съм се заблудил...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами отиваш на 200лв+ , ако вземеш 1080 ,спрямо 1070. В скай най-евтината в момента хубава 1080 е тази ТУК! Ето ти малко повече информация за   Precision Boost Overdrive ТУК .  С други думи това е опция в твоя биос , която наподобява овърклока с цел подобряване на прозиводителността на процесора ти . Не мога да ти кажа дали е зададена по подразбиране в биоса на дънната платка, защото нямам "X" процесор като 2600X , за който говорим.  2600Х процесора си идва с така наречения Wraith Spire кулер , който е напълно достъчен да ти държи процесора в безопастни температири . Купуването на допълнително охлаждане е само пожелателно , но не задължително.  Би следвало , ако зададеш  Precision Boost Overdrive оцията в биоса да е активна , процесора да работи на малко по-високи честоти спрямо варианта със сток Wraith Spire кулера .  Аз съм с r7 1700 процесор и там клока е задължителен , съответно и хубавия охладител също .  Ползвам 1080ти видео карта , но за съжаление на Full HD  резолюция моя процесор я ограничава и не и показва оптималните възможности . (това е друга тема на разговор). При 2600Х и карти до gtx 1080  проблем да видиш пълния потенциал на картата няма да имаш , така че ако имаш парите комбинацията gtx 1080+2600Х е отлична.  Тук е мястото да споменеш какъв монитор ще ползваш за въпросната конфигурация и на каква резолюция ? Защото, ако си с някой стар монитор цялата тази инвестиция се обезсмисля напълно.  Напиши също какъв ти е бюджета и ще ти драсна утре от скай , варио или никем моето предложение за конфигурация.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще прочета за овърдрайва малко по-късно. Картината започва да ми се изяснява...Въпрос - какво мислиш за Palit, който се спряга, като най-боклучавият производител. Да, бих се разминал с 200лв, само ме притеснява това 'Palit' поради лошата му слава, не че имам обективни тези, освен цената...
Разбирам, че ти не го цъкаш толкова за игри и с бууста 1700-ката ти върши страхотна работа с изкусителните +2 ядра и +4 треда и +кеш, но ...приоритети, нали! Мислиш ли, че би бил по fps 2600Х с подходящото клокване? Голяма дилема с тия двата процесора, много лошо нерешителен съм ;д. Добре е, че ни удряш едно рамо. Може би бих се запознал по-подробно от клок-гимнастиките и бих опитал, ако се чувствам достатъчо уверен, че няма да си осера новия лъскав тостер.  Въпреки че за елементарни задачки едва ли разликата и производителността ще е чак толкова по-осезаема, имайки предвид че съм свикнал с лаптопски коч-процесор без ssd :> Навярно ще прозвучи нагло и злоупотребяващо, но ако имаш желанието и времето, забъркай моля и алтернативна втора конфугурацийка с твоя любимец 1700. Междудругото, на мое място как би подходил? Би избрал и овърклокнал 2600Х или? 
Относно монитора, добро вмятане. Сякаш ме привлича идеята нещо от рода на 144Hz / 24" / извит / висок контраст за ~300 (въпреки че май тия са 400+). Моят светещ боклук е 22M38D-B  (електромагнитни смущения от други електроники като тонколони; необяснимо изгасване и появяване на картината при докосване на кабели, преместване, включване на крушка дори; както и ужасно лагване при пържене на видеото в игри; хоризонтални светкавички и линии преминаващи през средата на екрана; абсурдно по-грозен контраст от лаптопа ми...), свързан към видеото на лаптопа с hdmi-dvi. С радост бих опитал да го шитна, тъй като "любимият" емаг така и не го ремонтираха/подмениха...понякога човек наистина си го слага сам с евтиното, излизащо прескъпо от глупост.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля ,че темата с процесорите я изчерпахме . Щом игрите са приоритет 2600Х е процесора , който трябва да вземеш . 1700 не е за теб , предвид факта ,че с клока не ти гарантирам ,че ще се оправиш.  Относно Палита си в голяма заблуда. Последните 3-4 години особено високия клас карти , каквито са Jetstream и GameRock са едни от най-грамотно направените видео карти. Изключително качествено и ефективно охлаждане както и напълно конкуретна като изпълнение и перформънс платка . Хората са се погрижили за всичко без да жалят средства . Палит с високия си клас карти по нищо не отстъпва на GamingX , StriX , Aorus Моделите на msi , Asus , Gugabyte . Прочети мненията из чуждите форуми, разгледай ревюта и ще се убедиш сам.  Разбира се тук говоря само за тези два модела Jetsream И GameRock.

Относно монитора - за смяна е. Търси нещо Full HD 1ms 144Hz.

Пак те питам,  дай бюджет , с които разполагаш за да изберем оптимална конфигурация , иначе така си чешем езиците само.

едит: ето ти предложение за цена без монитор:

Untitled.jpg

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разбрахме се - 2600Х е, само да вметна, че АМД изглежда бачкат здраво, за да изтикат в ъгъла снобарския Интел. Впечатляваща технология PBO (поне, което стоплих). Днес четох доста подробно и да, наистина за овърклокване си трябва доста умелост и познание...прав си, може би в някое бъдеще.
Бюджетът, както казах е около 2200лв, но предвид 1080-ката + темата за монитор може би ~ 2600лв. Нека спомена, че относно мониторът не държа толкова на 1ms, тъй като няма да играя CS турнири и ако това има значение бих предпочел завиден контраст (и ако не оскъпява прекалено - извитa форма). Цените в Скай, не са ли малко по-ниски междудругото или само така ми се струва... 
SSD-то ми прави впечатление, че масово се взима по огромно (на мен и 240 ми звучи доста). Има ли друга причина освен бързото зареждане на игри, защото всички сме наясно, че на System дялът за WIn и програмки стигат и 64ГБ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Монитор 1мс и 144хц спрямо 60хц е като Порше срещу Трабант. И двете ти вършат работа , но огромната разлика се усеща само когато тестваш и двете. Търси тогава решение като компромисен вариант подобен модел: Асус VP247QG . 1мс задължително , 75Хц опресняване ти е минимума . В крайна сметка за какво ти е такъв висок клас карта , ако нямаш монитор на който да им видиш възможностите ?  За да влезем в 2200лв. бюджет , не виждам как бихме успели с тази карта. По скоро се ориентирай или към 2-ра ръка (1080) с остатъчна гаранция или към нова 1070 .

Дали от Варио или от Скай , няма значение. Купи нещата там , където са ти по изгодни . И двете фирми са ОК.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Май не се изразявам коректно. Определено съм за 144Hz, Относно бюджетът към 2400лв (като твоето предложение) заради 1080-ката и изобщо много висок клас видео е приемлив компромис (прощавай, че мнението ми се сменя, но процесът на осъзнаване и изясняване на цени и класове ми влияе). Имайки предвид, че ценово разликата между 1070 и 1080 е само 200лв, а тази между 1060 3GB и 1070/80 вече са цеели 500/650лв. С 2 думи - или 1060 или 1080.
Относно бюджетът не коментирах монитор и в самото начало, тъй като съм го оставил като покупка за по-късно, може би трябваше да уточня, след като повдигна казуса. За него бих отделил повече, може би и 400, след като 144Hz са скъпи. Просто не съм сигурен дали мога да си позволя И него заедно с кашона. Междудругото прикачената картинка е изчезнала. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С 2 думи - или 1060 или 1080.

Тук ме обърка още повече. 1060 е карта с близо 50% по слаб перформънс от 1080 ?! Тези две карти са абсолютно в различен клас. Мисля е редно да прецениш сам за себе си какъв клас видео би предпочел като съотношение цена/перформънс защото става доста неясно . 

едит: 1мс и 144Мхц монитор нов се намира лесно за 450лв  , така че не е трудно достижим спрямо заложения от теб 400лв бюджет за монитор.

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Така е, ще опитам да се изясня и взема решение. Влияе ми фактът, че искам един вариант за ~1700лв и един съответно, като предложеният от теб за ~2400, тъй като бюджетът ми все още е неясен (буквално казано съм зависим от плаващ бонус през декември). Трябваше да го уточня навярно... разбира се, признателен съм ти за насоките за размисъл! 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако бюджета стане 1700лв. кажи, но ще корегираме цялостно конфигурацията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сигурен ли си, че ти се занимава ? Няма как да знам за съжаление към момента, след месец и нещо... Поради това и се ослушвам за план А и план Б. Ако си ОК - изпрати ми моля GTX1080 конфигурацията, за която се потруди все пак. И дискутираме бюджет 1700лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето ти оферта (без кутия , понеже не ми хареса нищо във варио от ниския ценови клас):

ССД-то го остави за по-късен етап, не е наложителен на момента.

едит: Във Варио стават по-бързо конфигурациите за това давам линкове от там. В скай мисля ,че може да спестиш 50-тина лева , ако я сглобиш там. Сметни , частите ги има и там.

едит2: На 2-та снимка имаш оферта и от скай бг. 1712лв. с кутия

1700.jpg

sky 1700.jpg

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разбирам те, щом държиш лично на това...
Иначе няма спешна работа, така че търпението не е проблем. Изглежда добре цялостно. Нека уточним само някои неща - 1) предполагам се вписваш точно в бюджета, но все пак производителността на 2600 спрямо 2600Х колко е голяма (ако се абстрахираме от 100те лева горница, чисто информативно) ? ; и 2) спрямо 1060-ката - не е ли мноого скъпичко това 600лв за 3ГБ-ова, имайки предвид, че ги има за по 450-500 или това се дължи на кьопаво охлаждане и сглобка... ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

и двете 1060 -ки са 6ГБ . 3ГБ никога не бих ти предложил . Разликата между 2600 сток и 2600Х е различна в различните заглавия. Може да е 0% , може да достигне и до 5-10%. Относително е. Няма верен (точен) отговор.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, до колкото се вицда от сравнителни ревюта е някакви си 5-6 фрейма разликата в cpu-тата.
Оу, това обяснява нещата, заблудили са ме цифрите 3729. Мога ли да запитам какви са основанията да си толкова против 3ГБ-овата ? Нали уж се слави само с ~ -10% спрямо 6ГБ-овата... 
Сега се появи и 2рата ти машина. Изглежда доста добре, тази гъзарска кутия вярно ли има 4 духалки @_@ ?? С едно добавяне на SSD и тя ще да е пушка. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

3Гб вече стават все по недостъчни за съвременните игри. Получава се така , че имаш бърза карта , а да не можеш да пуснеш високи детайли поради липсата на врам.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз съм с 4 ГБ видео рам и вече не ми достигат, а какво да кажем за 3 и по-малко рам.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разбирам доводите ви, ще проуча въпроса, явно има смисъл. По всичко личи, че вариантите ми са 1060 6GB или 1070 (в зависимост от бъдещия бюджет нали). Голямо благодарско за съдействието и насоките, оценявам труда и търпението...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване