Как да изберем геймърска конфигурация (Game PC)

942 мнения в тази тема

Отговорено

Няма вече кой да се занимава с клок. :D

Ей това си харесах http://www.emag.bg/d-nna-platka-asrock-fatal1ty-b150-gaming-k4-hyper-socket-lga1151-75826/pd/D55KS3BBM/

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Пената, това дъно е за клок по шина на заключен процесор, 10 фази,... , но не виждам нито M2, нито USB 3.1, нито SATA Express. За мен при тая цена- не е добър вариант. За тези пари избери Z дъно с вратичка изброените екстри и възможност към ъпгрейд на 6700К или щом няма да клокваш Н110, В150, Н170 без Hyper. (Само аудиото уж е по- добро, но за мен се слага втора ръка аудио карта за 50 лв като много по- добър вариант.)

пп Пена, не забравяй, че Р процесорите искат и съответния биос! Мислиш ли, че емаг ще ти флашнат дъното и ще ти го изпратят с нужния биос?

MSI H170M PRO-VDH, H170, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, SATA Express, USB 3.1, LGA1151 за дъно, като искаш да ти сложат биос 7982v24 за i5 6402P, така може би ще е най- добре. Но внимавай да не изпуснеш промоцията на емаг и говори с небесните дали ще ти флашнат биоса.

Редактирано от Иван Грозни
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вчера се сдобих с това - звукова карта Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty PCIe SB0886. Огромни благодарности на Иван Грозни, който ми помогна да намеря картата. Купих я за 95 лв. втора ръка. Човека от когото я купих се занимава сериозно с това и има още модели, като този беше най-евтиният, който предлагаше. 

Относно картата - звука, който вади е брутален. Чист, ясен, силен, много силен. Бас, гръмкост всичко е в някакви страхотно добри съотношения. Имам слушалки на TDK и досега не знаех, че имат такъв потенциал.

25SBX-FiTitaniumFatalityproPCIe2008-2.th

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моля мнението ви за следната конфигурация.

ASROCK H110M-DGS LGA1151 
i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400MHz BLS8G4D240FSB 
Sapphire AMD RADEON RX 480 8G GDDR5 21260-00-20G 

Обща стойност - 537.53 лв. с ДДС

Процесора дали ще спъва видеото?

Редактирано от mikibig
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дори да не я спъва, винаги е по- добре процесорът да е с висока честота, но явно се гони нисък бюджет. При румънците i5 6402P е 350 лв, той е не само по- евтин,но и на малко по- висока честота, трябва да се погледне обаче биоса на дъното. За RX 480- изчакай нереферентните, предполагам при тях ще оправят нещата със слота, а и ще са по- хладни, по- тихи, по- производителни, но и по- скъпи (надявам се, че ще се регулира цената и при нас).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тя цената на Сапфира е повече от перфектна, 0.00 лв.:)

Редактирано от georgi-121270
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Жоре, броячът ще се завърти, но въпросът е на колко ще спре. 

@Tommygun следи нещата как се развиват ценово в Бавария, а и за самата карта. Ето клипче пратено ми от него:

Надявам се да се включи в темата, като излязат нереферентните и да даде инфо коя как е.

Във варио евентуално я има за 570 лв 480ката, но да не бърза.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Моята препоръка е да не се слага 480 на толкова евтино дъно. Утре щяло да има драйвър за консумацията от PCI-E слота и човека в клипа казва ,че не е проблем по принцип, но на долу горе качествени дъна. Не на най-евтиното и бюджетно възможно. В тази ситуация аз бих се ориентирал към този вариант на дъно и процесор с тази карта. Ако не се лъжа цената излиза колкото на дъното и i5-та от горния вариант а и отваря път за евентуален клок след закупуване на охладител на по-късно ниво.

ASROCK Z170M EXTREME4 LGA1151
I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX

Обща стойност - 485.01 лв. с ДДС

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С клок не искам да се занимавам, предложи ми по-евтино дъно. RX 480 скоро няма да мога да купя така или иначе, за сега само CPU, MB и RAM

п.п. Не разбрах RX 480 какви ядове създава на бюджетните дъна, това временен проблем ли е? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само да попитам въпросното дъно ..ASROCK H110M-DGS LGA1151 посочено по горе ще карали рамата Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400MHz BLS8G4D240FSB  защото го дават за  DDR 4   2133MHz  или от толкова на горе имат предвид.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не съм проверил подробно H110M-DGS Memory Support List http://www.asrock.com/mb/Intel/H110M-DGS/?cat=Memory

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не няма да стане......

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@thebullet, какво няма да стане? Да, рама няма да стане, а ще легне и заспи. :ag: 

@mikibig, рам- същата, процесор- i5 6402P за 350 лв от румънците, дъно- MSI H110 ProD за 110 лв с биос 23.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ок аз съм се насочил към това дъно      ASUS H110M-PLUS /DDR4/1151    интересува ме ще кара ли рами  по голями от 2133 MHz  и до каква честота мога   да му сложа.Например тази  Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400MHz BLS8G4D240FSB  ще стане ли за него.Благодаря.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще стане.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря а 2800 MHz ще стане ли.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще стане, ама ще тръгне на 2133. (edit: Погледнах дъното, има XMP та знам ли го, може и да я подкара на 2800)

@pepy86 и @Пламен Тодоринов слагаха скоро, дори Пламен е с МСИ Н110М ПроД, но забравих каква рам сложи- питай го директно.

@mikibig, питал си за евтино дъно и 480ка- имат бъг, товарят слота и евтиното дъно може да не издържи; това щели да го фиксират. @Tommygun отблизо следи нещата и тази е причината да не препоръчва крайно бюджетните дъна.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

thebullet бях до скоро със същото дъно (ASROCK H110M-DGS). Ще работят както ти казаха на 2133.  С тази дънна платна не може да очакваш чудо все пак. Освен това не смятам , че ще усетиш изобщо някаква разлика от ddr4 на 2133 и на 2400 да речем. Виж разликата вече между DDR4 2133 и DDR3 1600 в моя случай , я усетих определено. (сравнявам стария с новия компютър.) Не се занимавай да даваш пари за скъпи платки. С това дъно и ддр4 на 2133 ще си повече от перфектен.

п.п. На мен сега ако някой дойде и ми върне двете стари платки на 2133 (вместо сегашните на 2800) ти гарантирам ,че няма шанс да разбера или усетя по някакъв начин ,че това е станало. Ако изобщо има разлика , то може да я видиш само на някой бенчмарк тест по скоро и ще е супер минимална.............. мое мнение

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря ти ми отвори очите почти бях сигурен че е така.Благодаря ще си сложа на 2133 MHz.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Високата честота, ниските тайминги и дву-каналния режим ще се усетят ако:

1. Ползва се вграденото в процесора видео.

2. Използва се специфичен софтуер за работа.

3. Правят се бенчмаркове.

При всички други положения е безсмислено. В игрите я видиш 2-3 фрейма разлика, я не. И то зависи много от процесора ... Като цяло е по-добре да се ползва базовата 2133Mhz, понеже създава най-малко проблеми. Единственият + на плочки с висока честота при базови дъна е, че евентуално ще може да се заиграеш повече с таймингите ...

Тоест, за компютър за игри - взимайте най-изгодните плочки, без да гледате подробности.

Що се отнася за дъното, аз лично не бих взел Асус в ниския клас. Най-добре заложи на Гигабайт там. MSI не ги гледайте, че дават най-много дефекти принципно ... не, че може да не си го ползваш години без проблем, ама що да рискуваш ... Бих препоръчал D3H серията, но тя е по-скъпа и отива към 170 лв. Иначе за ефтинджос: GIGABYTE H110M-S2H

Редактирано от CaRd
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря избрал съм това дъно заради USB 3.1 защото ще ми пратят подарък такава флашка.Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте ,

Подробно разгледах темата , но не видях да да обсъждате геймърска конфигурация с дънни платки от типа ROG на ASUS . Имам намерение да правя ъпгрейд на системата и тъй като до сега бях с такава но по-стар модел моля за мнение и примерна конфигурация , РАМ ,Дъно, Процесор , Видео карта. И ако например ASROCK Z170 Extreme / 3,4.6 / са по добри или някои други модели не е проблем да се дискутира . Целта е близките 2-3 години да не правя друг ъпгрейд въпреки динамиката на развитие на електрониката. Например за видео карта съм се спрял на http://sky.bg/details.aspx?id=31193 или на тази http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=14269 въпреки разликата в цената не виждам разлика . За това моля за вашето мнение . Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм с  ASROCK Z170 Extreme 4  и мога да споделя мнение за него, ако се интересуваш , но неразбрах нова машина ли ще сглабяш или ще подменяш части по старата ?  До какви пари си решил да ъпгрейдваш също ?

Що се късае до видео картите от двата линка, взимай тази с двата вентилатора. Не виждам 1-вия вариант как с по малък радиатор и само с една перка , ще поддържа нормални температури под товар, а това си е проблем. Иначе това видео като цяло и аз чета за него и гледам в бенчмарк тестовете поне на Performance test v.8  на Passmark отвява gtx 970 и всичките радеонки. Друг е въпроса до колко качествени и издръжливи са тези карти с такъв фабричн клок и какви градуси ще държат.  С какъв процесор възнамеряваш да си, щом си се насочил към тази карта?

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Подменям дъно, процесор ,рам и видео . На практика нова машина става.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В такъв случай сподели сумата , която си подготвил каква е и ще получиш веднага предложение конфигурацията. Има достатъчно капацитети които биха ударили едно рамо ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване