11 мнения в тази тема

Публикувано

Стартирам дарителска инициатива, като събирам стари ненужни, работещи или леко повредени компютри, лаптопи, таблети, телефони, принтери, дискове, клавиатури, мишки, монитори, колонки, камери, USB устройства, телевизори и приемници за цифрова телевизия. Те ще бъдат реставрирани и подарявани на домове, училища и нуждаещи се семейства, които нямат средства да закупят. Изпращането по куриер ще бъде за сметка на тези които гиизпращат или лично предаване. Ако попаднат по-скъпи машини, ще бъдат продавани, като средствата от тях ще бъдат изпращани на бедни, хора нуждаещи се от лекарска помощ или специални лекарства. Ще публикувам снимки и клипове в фейсбук страницата ми и уебсайт, на всяко извършено дарение. При изпращане на пари към банкови дарителски сметки, ще приложим снимано копие на банковия ордер за извършения превод. Всичко  е на ДОБРОВОЛНИ НАЧАЛА! НЕ СЪМ ДАРИТЕЛСКА ОРГАНИЗАЦИЯ и нямам общо с такава.

Надявам се да намеря много благородни хора! Благодаря! Благодарят ви и бъдещите усмихнати лица!

Допълнителна ифнромация:

Фейсбук страница: https://www.facebook.com/www.callpchelp.eu/
Сайт: http://callpchelp.eu/blog/2016/06/17/call-pc-help-daritelska-initsiativa/

Ятото: http://www.yatoto.bg/pages/daritelska-iniciativa-na-call-pc-help/publications
Kaldata.com: https://www.kaldata.com/forums/topic/254710-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D1%80/?page=2#comment-3410336

57a25f4d6428b_CallPcHelp-.png.ac09e79dfd

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Идеята е наистина добра. Но имам едно въпросче: Какво се има предвид с това "стари компютри" ? Питам, защото така направиха дарение на едно дете. Такъв компютър му подариха, че детето нищо не можеше да прави с него и буквално го заряза.  За това ако ще правим дарения от сърце - трябва да се съобразим с минималните изисквания на хардуера със съвременния софтуер.  Идеята е добра, но не винаги е чак толкова лесна. :)

Редактирано от Ground Zero SPL
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Идеята е наистина добра. Но имам едно въпросче: Какво се има предвид с това "стари компютри" ? Питам, защото така направиха дарение на едно дете. Такъв компютър му подариха, че детето нищо не можеше да прави с него и буквално го заряза.  За това ако ще правим дарения от сърце - трябва да се съобразим с минималните изисквания на хардуера със съвременния софтуер.  Идеята е добра, но не винаги е чак толкова лесна. :)

Здравей, повечето бедни деца и семейства оценяват дори лаптопи от 90-те, важното е да има занимавка. Съобразявам се с това че са старички и се старая да ги оптимизирам, за да бродят из интернет ( ако имат такъв, защото повечето нямат и нямат възможност да плащат ), да гледат филмчета и да играят леки игрички :) За съжаление никой няма да ПОДАРИ/ДАРИ безплатно лаптоп или компютър с добри параметри. просто не съм срещал такива, както и един колега който се занимава със същото като мен. Той има една барака пълна със стари машини.. и се трупат още. Просто не вярвам някой да дари нещо със характеристики 2 Ghz, 2 GB RAM, и хард 120 Gb...., всички предпочитат да вземат 100 лв и да си го продадът ( дори и богатите, тези стиснатите ) Аз самия си оставих един компютър на 14 години, с който като пусна firefox и цикли на страниците ( иначе програмките които ползвам си вървят доволно ), забива и т.н. Лаптопа ми е по-добър...., но и той е на 10 плюс :D Но на мен ми е достатъчен. Ако едно дете не оцени това което му се подарява и има, означава че е лошо възпитано. Знаете че човек трябва да цени и най-малкото което има ( дори това да не е предмет а щастие базирано на случки в живота ). ако той не го цени, просто не заслужава нищо :), а родителите трябва да учат задължително, децата си първо на това.

А този който е дарил машината е трябвало да помисли, как да го пригоди за да работи приемливо и да става за използване :). Не може просто да сложиш един ОС и ''айде земи го и се оправяй''. Аз слагам занимателни програмки, филмчета, игри, оптимизиран браузър и др., достатъчни да задържат вниманието му и да се учи. :)

Така е не е лесно, но си заслужава :)

Който има желание, нека дарява по-хубави машини. Ако живеех в германия или Англия, щях да докарам тонове електроника и да я раздавам :3, но уви нямам такава възможност.

Редактирано от callpchelp.eu
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

здравейте!

родителите ми не могат да ми купят компютър може ли да ми подарите един?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Те не са деца. А детето им явно има достъп до Интернет. Моля, да не спамите в темата! 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

здравейте!

родителите ми не могат да ми купят компютър може ли да ми подарите един?

Щом пишете тук, значи работата не е чиста. Освен това, ако реша ( както правя повечето пъти ) да ви даря компютър лично и видя, че не сте нуждаещ се ?!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дори и стари машини с овехтели процесори и дори под 1GB рам, могат да бъдат от полза. Слагаш една лека Линукс дистрибуция(веднага се сещам за УсУ) и детето има тонове занимавка, ако желае. Е, няма да е от най-модерните в класа си, но такава техника има и положителна страна - стимулира въображението и желанието да се учиш на нещо различно от компютърни игри. Да не забравяме и ние от къде сме тръгнали. Моя първи компютър беше i386 с копче турбо(ставаше цели 60Mhz!). Часове наред съм седял и разучавал DOS команди и всякакви други неща. Да не говорим, че преди това съм се занимавал и с Правец компютри и беше голяма краста да набараш от някое списание, как да изкараш музика от PC-спийкъра. А ако детето не го оценя ... си е вече въпрос на възпитание, както каза човека.

Редактирано от CaRd
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@CaRd 512 МБ рам и 1.6 Ghz за 2005 година беше добра работа. Сега да сглобиш такъв компютър и да му инсталираш тогавашните версии софтуер - ще кажеш, че имаш самолет. Да, на детето ще му свърши работа да се занимава и играе стари игрици. Но да му дадеш като първия ти описан компютър е все едно беден на беден да се опита да помогне. 

От старата техника, са ми останали само няколко IDE кабела. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дори и стари машини с овехтели процесори и дори под 1GB рам, могат да бъдат от полза. Слагаш една лека Линукс дистрибуция(веднага се сещам за УсУ) и детето има тонове занимавка, ако желае. Е, няма да е от най-модерните в класа си, но такава техника има и положителна страна - стимулира въображението и желанието да се учиш на нещо различно от компютърни игри. Да не забравяме и ние от къде сме тръгнали. Моя първи компютър беше i386 с копче турбо(ставаше цели 60Mhz!). Часове наред съм седял и разучавал DOS команди и всякакви други неща. Да не говорим, че преди това съм се занимавал и с Правец компютри и беше голяма краста да набараш от някое списание, как да изкараш музика от PC-спийкъра. А ако детето не го оценя ... си е вече въпрос на възпитание, както каза човека.

Пирво се извинявам, че от доста време не съм посещавал форума. Вече имам два дарени лаптопа и един смартфон.

По темата...

Освен това има купища софтуер и за Win XP и 98. Именно, идеята е да се даде начало и занимавка за децата, които живеят на русенски легла с 50 годишни дюшеци и т.н. Много хора откликнаха че познават нуждаещи се, а никой не помага за инициативата. До момента само 2-та лаптопа и телефона. Имам някои части, но няма на какво да ги сложа. Също е и част от идеята да оценят и малкото което имат.

@CaRd 512 МБ рам и 1.6 Ghz за 2005 година беше добра работа. Сега да сглобиш такъв компютър и да му инсталираш тогавашните версии софтуер - ще кажеш, че имаш самолет. Да, на детето ще му свърши работа да се занимава и играе стари игрици. Но да му дадеш като първия ти описан компютър е все едно беден на беден да се опита да помогне. 

От старата техника, са ми останали само няколко IDE кабела. 

Човек, повечето бизнес лаптопи са 1,6 или 1,8 процесори..... Нищо не пречи сега за децата да дадеш такъв. Същото е като да им дадеш таблет с 1,3 процесор и 500 рам..... Само където андроида има повече приложения защото е нов. Да точно беден съм и се опитвам да помогна на бедни в случая. Осве нтова двата лаптопа които успях дадаря бяха сравнително хубави и до момента вършат чудесна работа по думите на децата и им се радват. Не вникваш в идеята достатъчно дълбоко. Радват се дори на стари смартфони които са с джава....... 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Приятел, почти всички линкове, които си дал не работят. Дори да искам да се включа в инициативата, не виждам какъв е механизма. На фейсбук страницата си публикуваш някакви други неща, които даже не разбрах какви са.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Приятел, почти всички линкове, които си дал не работят. Дори да искам да се включа в инициативата, не виждам какъв е механизма. На фейсбук страницата си публикуваш някакви други неща, които даже не разбрах какви са.

да защото сайта ми го няма отдавна, не на последно място претърпя живота ми някои промени и премествания. На новото място работата с компютри не ми бе много успешно развита. Въпреки всичко успях да даря още няколко компютъра, един сървър на болница, няколко лаптопа и един таблет. Всичката дейност се прехвърли обаче към колегата, само той вече се занимава. Аз нямам възможност, нито къде да ги събирам на новото място, нито много време за да ги възстановявам и отремонтирам.

Който иска да дарява или познава някой, който има нужда от тук, да посети този линк - https://www.facebook.com/staripc/

Редактирано от callpchelp.eu
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване