Откъде да купуваме компютърни компоненти

59 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Темата няма да е реклама (такава няма да се толерира и постовете ще се трият), а опит за насока откъде изгодно да се закупуват компоненти и коректността на дилърите. Материята е пипкава, защото цените постоянно варират, а и някои правят промоции и може да са изгодни само в конкретен момент; или евтини компоненти да са свързани с некоректност- орязана гаранция, лошо или никакво гаранционно обслужване. 

Ще внеса няколко предложения, които надявам се ще коментирате, а и ще предложите и други. Идеята на темата е да е в полза на потребителя, като моля предложенията да са от нашия пазар, а не от чужди сайтове. 

1. Последните години се наложи на форумно ниво nikem.net с ниски цени, лесен конфигуратор и % отстъпка, да се внимава с гаранцията при тях, безплатно асемблиране;

2. emag, макар мненията да са противоречиви, не мога да отрека промоциите им, безплатна доставка и връщане без обяснение на каквато и да е стока. Малко се мотаят да ви преведат обратно парите и туткави ремонти, не предлагат асемблиране;

3. sky.bg- ниски цени, писана гаранция, имат малка отстъпка, предлагат асемблиране;

4. vario.bg- ниски цени, предлагат пълната гаранция на компонентите, безплатна доставка над 200 лв покупка, предлагат асемблиране.

Има много други като: most (можете да станете дилър и да купувате на други цени), vali, pic, reset, jar, computer market, iskam.pc (имат имидж на много коректни), dekada digital ... , но при тях цените са по- високи, а гаранцията- намалена.

Редактирано от Иван Грозни
9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да допълня към темата: Изключително съм доволен от OutMax   Винаги си пазарувам компонентите от тях, имал съм случай да върна артикул без никакви проблеми от тяхна страна, поддръжат си гаранциите както е по документ, препоръчвам го на всички :)

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз често съм купувал и от  Jar Computers , но Никем ги бият като цени, по мои наблюдения. Иначе по отношение на гаранцията, в повечето места тя е стандартна и едва ли има разлика между отделните магазини.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като цяло някакви фрапиращи цени надолу може да има само в Емаг в много редки случай на единични артикули.

Но да се има предвид когато се гледат ниските цени примерно в споменатите никем/скай че доставката е за ваша сметка и ориентировъчно за комплект части на компютър е 20лв. Към тази сума се прибавя такса наложен платеж която е 1,2% за доставка до офис и 2,4% за доставка до избран адрес.

пример: поръчва те си части от никем на стойност 1500лв  , като дойдат на вашия адрес плащате към стойността на стоката  20лв. + 2,4%(от 1500лв) което 36лв. или общо 1556лв. +- да се има предвид когато се сравняват цени примерно във Варио където за 1500лв не се плащат тези 56лв.

Редактирано от Can Oa
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Никем правят отстъпка при поръчване на няколко части, която при калкулация излиза колкото доставката или малко по-ниско. Така че си заслужава, процента отстъпка нараства с броя на поръчаните компоненти. Казано накратко, доставката пак излиза безплатно, все едно си поръчал от Jar. Въпросът е, че двата магазина зареждат понякога различни артикули, а и цените леко варират. Тоест си трябва четене и сравняване винаги. Забелязал съм, че Никем понякога подценяват продуктите на ASUS, което е грешка и нямат голям асортимент на ASUS.

Редактирано от Иванов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Иванов, само че и nikem и jar "режат" от гаранцията, защото мост, вали,... им я пускат година и е по- лесно да се правят на улави. А в jar в офис може да ви изненадат и с по- висока цена от тази в сайта им. (Не ги хуля, а на какво съм се натъкнал.)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да подкрепя с доставката  OutMax, изключително ниски цени за доставка до адрес, говорим за село в балкана, до което стандартно Еконт ми взима 7-8 лв, от тях за единичен артикул е 3,60, до мен, до вратата ми, имах наскоро случай да поръчам цяла компютърна конфигурация, на обща стойност около 700 лв, а доставката ми беше 7,80 :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За гаранциите Никем са така. Моето захранване ми го дадоха с 2г. гаранция. Останалите 8, трябва да си ги търся от EVGA, което специално при този производител не е никакъв проблем. Иначе са отзивчиви, когато се отнася човек с добро. Моето дъно беше при тях с 2г. гаранция. Питах как мога да получа с 3 и ми казаха, че трябва да го внесат от друг доставчик. Почаках около 2 седмици и ми го дадоха с 3г. Е ... беше отваряна кутията ама ... пълно щастие няма :D А и аз не е като да не им досадих ... сигурно сме си разменили около 20 мейла.

Иначе като съпорт аз съм много доволен от Vario. Никакви проблеми като връщах Strix-a и хората бяха доста отзивчиви. Чувам и други хора ги хвалят в това отношение, а и цените им на последък са също толкова добри, както при Никем и Скай. Даже понякога имат по-различен асортимент, защото някои неща си ги вкарват сами от вън.

За Jar мяма какво да се каже. Тази фирма съществува от много време на нашия пазар и принципно при тях проблеми с гаранционните условия са много редки.

Редактирано от CaRd
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Наредих една конфигурация която не цели качество а просто да са компуненти които го има на 2те места.

Никем:

lhrLFP.jpg

Варио:

AWEUxH.jpg

като цяло Никем е по-евтино но транспорта и таксата убива това им предимство.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм доволен от Sky и всичко си купувам от тях. Проблеми с гаранционните условия няма (тествано). За мен има нещо много важно, което виждам Скай да правят. На гаранционната карта (лист) защипват и касовата бележка.

Редактирано от vla
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

също така може да добавим и Era Computer (ЕРА 2000) Ниски цени, имат конфигуратор 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ера компютърс са малка фирмичка, но удобното при тях е, че на гърба на магазинчето им е сервизът.

Все пак ще си позволя да дам един съвет, защото съм купувал от почти всички изброени, а и от други знайни и незнайни:

Предварително се поинтересувайте за гаранцията на компонента, която дава производителя и я сравнете с тази в магазина, от който сте решили да купувате, а и с други магазини, преди да предприемете последната стъпка. Няма ли написана гаранция- обадете им се или питайте на място.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От serviz.bg обикновено купувам батерии. В друг магазин такива цени не съм виждал. Не ми се е налагало да ползвам гаранцията (за радост), за това не мога да кажа как се държат. Пращат ги в оригиналната опаковка с антистатична торбичка, 12 м. гаранционна карта с подпис и мокър печат, фактура с подпис и мокър печат + касова бележка. Доставката е безплатна за стоки над 60 лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Две думи за родните търговци и защо предварително да се поинтересувате от гаранцията.

Развали ми се фанът на кулера, предполагам тахометърчето. Кулерът е купуван преди 5- 6 години от известен БГ сайт с 12 или 24 месеца гаранция, която съм изхвърлил отдавна, като производителят дава 72 м. Поръчвам си фан от много препоръчван БГ сайт, като производителят дава 72 м. гар., в последствие намирам фана при румънците със 72 м. гар., а ми пристига с 12 месеца гаранция от препоръчвания БГ магазин, че и без опаковка... :kick::ag:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз като тръгвам да купувам нещо и първо му сравнявам цената в познатите от мен сайтове. Иначе като цяло проверявам предварително outmax.bg .  За гаранциите не мога да дам мнението и да оценя нито един магазин, защото да чукна на дърво (както се казва) досега не ми се е налагало да се възползвам от гаранция. Разбира се, на всеки го пожелавам докато ползва продукта. Имам Asus M5A97 от близо 7 години и гаранцията е минала отдавна, а още не се е издънила и до днес.  Всъщност  досега нищо не ми се е дънило, освен хард дискове и то след гаранция. :) 

Сега дали има разлика с 5-6 лв на даден продукт в магазините не е проблем това. Но съм виждал разлики с над 50 лв....Е, тогава със сигурност ще избера по-евтиния вариант. :)

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз като тръгвам да купувам нещо и първо му сравнявам цената в познатите от мен сайтове. Иначе като цяло проверявам предварително outmax.bg .  За гаранциите не мога да дам мнението и да оценя нито един магазин, защото да чукна на дърво (както се казва) досега не ми се е налагало да се възползвам от гаранция. Разбира се, на всеки го пожелавам докато ползва продукта. Имам Asus M5A97 от близо 7 години и гаранцията е минала отдавна, а още не се е издънила и до днес.  Всъщност  досега нищо не ми се е дънило, освен хард дискове и то след гаранция. :) 

Сега дали има разлика с 5-6 лв на даден продукт в магазините не е проблем това. Но съм виждал разлики с над 50 лв....Е, тогава със сигурност ще избера по-евтиния вариант. :)

Понеже спомена outmax за сравнение, виж една и съща видеокарта тук и тук. Почти 60 лв разлика.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Понеже спомена outmax за сравнение, виж една и съща видеокарта тук и тук. Почти 60 лв разлика.

Е, този сайт не го знаех :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

"Е, този сайт не го знаех "- в увода е и си дават реалната гаранция, отделно над 200 лв- безплатна доставка.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вижте на какво попаднах, ровейки се в amazon.de! Разглеждайки видео картите попаднах на тази находка. Цената е 283 евра, обаче отдолу с малки букви пише - 45 нови за 196 E. В Бг най-евтино е тук. Кликвам там и ми излиза това. Продавачът е някакъв със супер измисленото име 

• Händlershop von Ink Ltd~`~A.lle weitere I.nformationen, V.ersand, G.arantie vor der B.estellung B.tte s.chreiben h.ier: shopp91 [at]web,de:SOFORT-KAUFEN-und-LIEFERUNG
  • и рейтинг 2 звезди от 5 мнения - 4 са с 1 звезда и едно с 5. Продава 6266 вида стоки (И всички са на безбожно ниски цени!) и само 5 мнения?! Някой да ми обясни за каква измама става въпрос и ако наистина се пробвам да си купя тази карта на смешната цена 196 евра (+3Е доставка в DE и още 10-тина лв доставка с pratki.de до нас).
  • В началото на седмицата попаднах на оферта за същата карта пак за 197 евра с надписа "Черен петък" в Амазон и докато се чудех какво да правя, офертата изчезна след 5 минути и си изядох мъ...те от мъка, че не сварих да я пазарувам. Обаче сега вече ми е съмнителна работата в тези оферти, а уж Амазон е гаранция за коректност.
  • Ето още една карта от същия доставчик пак за 270E, и съответната нормална цена в Bg.

П.П. последната карта изчезна от асортимента бързичко...

П.П.П. всичко изчезна от асортимента на въпросния "продавач":)

Сега прочетох - става въпрос за известен тип измама, при което търговеца иска да се направи заплащане по алтернативен начин и след това чакаш от умрял писмо. В момента няма и следа в amazon.de от горния търговец и неговите "оферти", тъй, че линковете няма да са актуални.

Редактирано от Georgepetrov137
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Затова пазаруване онлайн само с PayPal или от магазини със сертификати и много коментари. Иначе цената на Нитрото си е толкова,това че в БГ са надути цените не значи, че на хората са им нереални.

http://www.mindfactory.de/product_info.php/8192MB-Sapphire-Radeon-RX-480-Nitro--OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Lite-Retail-_1114627.html

Редактирано от Tommygun
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В интерес на истината всички карти в amazon.de с включена доставка до Бг са с 50-60 лв по-евтино от vario (там мисля, че са най-евтини картите в Бг)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте.Бихте ли ме посъветвали кои от търговците обсъждани по-горе предлагат читаво асемблиране на компютърна конфигурация.Предстои ми да закупя нова машина и се чудя от кой да поръчвам.От Пловдив съм и засега съм се спрял на ера компютърс,вали или pic computers.Според вас коя фирма може да ми предложи най-добри цени и качество също и пълни гаранции на компонентите, както и читаво асемблиране на конфигурацията?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз бих ти препоръчал sky.bg / shop.sky.bg. Преди години си взех от тях една (засега проблем нямам, вече повече от 4 години). В четвъртък си взех още една, чакам да доставят частите и да я сглобят. :) + пълна гаранция, на всеки компонент и касова бележка (за фирма - фактура).

Редактирано от vla
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За монитори от къде е най-добре? Не само цена, но и да ти позволят да го пуснеш там. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

на почти всички магазини за техника може да се включват,но цените не са винаги най-добри там,емаг,никем,мостбг предлагат по-добри цени,ако искаш да видиш вече какво представлява вариантите са два - намираш го в някой магазин и го разглеждаш или гледаш ревю в някой сайт

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване