Откъде да купуваме компютърни компоненти

59 мнения в тази тема

Отговорено

Ще прозвучи като реклама, но да се обоснова защо румънците съм ги писал в уводния пост и то не само заради намаленията и безплатните доставки:

Попълних електронен формуляр за поправка на гаранционен продукт на 22.12.16 г., като писах дата за взимане на следващия ден. На следващия ден дойде куриер да вземе продукта (сложен в оригиналната опаковка без гаранция и фактура). На 29.12.16 г. ми пратиха имейл, че е регистриран в сервиз. Днес 05.01.17 г.- имейл за връщане на сумата или да си поръчам друго за тия пари. Всичко по изпращане и тн си е за тяхна сметка. Като сложим коледните и новогодишните неработни дни- доволен съм от времето, за което реагираха.

241483616800.jpg

Не ми се случва за първи път да заменям продукт, че нещо не ми е харесал или гаранционно. Само веднъж са ми връщали пари с превод, доста се замотаха и отдържаха към 2 лв (предполагам за превода), но беше отдавна, може сега и това да са подобрили. 

Кво да Ви кажа... Как ще ги стигнем румънците (и в частност и общо)?!

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи да спя спокойно викаш и аз за последните си покупки? :ag:

Искам и аз да похваля румънците , супер цени , подарък 90лв ваучер при покупката на видеото, бърза доставка (от 2 до 3 дни от датата на поръчката), постоянни промоции и за разлика от няколко други сайтове , от които пазарувах до преди година не вдигнаха цените предпразнично , ами дори точно обратното.

От тях намазах с :Gigabyte GTX 1070 Windforce OC ; SSD Kingston 240GB за 100лв, HDD Seagate 2TB , че даже и една флашка 16ГБ usb 3.0 и то все на цени , където никъде другаде не можах да намеря.

Отделно следя сега и за брат ми да взема едно hdd за лаптопчето и като гледам на къде отиват нещата , май отново на тях ще се спра.

Получих всичко в офис на куриер, грамотно опаковано и работещо безпроблемно.

Щом и с гаранцията са коректни и толкова бързи , просто хората заслужават да им се обърне внимание.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

в началото си спомням беше ад да се пазарува от тях :D поръчаш ли нещо от сайта - няма отказване , телефоните не вдигат,на имейлите не отговарят,единственото,което ти оставаше беше да откажеш пратката пред вратата и да платиш доставка на обратно :D иначе всичко,което съм си взимал от там е здраво и работи на 100%.има хора,които ми казваха "абе бягай от тея румънци бе мама им д**ба мошеници" и т.н. и сега само от там пазаруват :D

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Потвърждавам за коректно отношение. Върнах преди време кафе машина и тонколони - всичко платено до последната стотинка, като разходите за куриера бяха за тяхна сметка. Те не могат да гарантират качеството на всеки един продукт, разбира се. Но обслужването е перфектно. Румънците вече са на светлинни години от нас като доходи, култура и отношение към клиента и това е факт. Ако има националисти тук във форума, може спокойно да ме мразят ;)

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тези https://edigital.bg/ Extreme Digital имат сериозни намаления. GTX 1070 за 830 лв., i5 6600 за 480 лв. Някой да знае нещо за тях? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

тия са Унгарци , ако прочетеш мненията за фирмата им ще видиш ,че постоянно има проблеми с комуникацията с тах , както се оплакват и от гаранционното им обслужване. За мен си е огромен риск да се пазарува от там. По добре 70лв отгоре за GTX-a и го вземи от Емаг или Варио , отколкото икономия и никаква гаранция след това .

Редактирано от pepy86
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тези https://edigital.bg/ Extreme Digital имат сериозни намаления. GTX 1070 за 830 лв., i5 6600 за 480 лв. Някой да знае нещо за тях? 

Купих си процесор, дъно и охлаждане всичко си дойде на време за 1 седмица. Цената при тях беше с около 200лв по-малко от колкото при другите сайтове. Наистина комуникацията им куца но си писах с тях, чрез facebook и ми отговориха на всеки един въпрос.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Споделям вижданията на

@pepy86. Не съм купувал от тези, но например съм взимал от multirama и hl eshop (като от този имам още "гаранционни" продукти, които ползвам) и ... http://www.zastavki.com/pictures/originals/2013/Food___Drinks__040154_.jpg.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Освен досега хвалените от мен Sky.bg и Емаг искам да дам един огромен плюс и за Vario. Преди няколко дни купих от тях почти всички компоненти за сглабянето на нова конфигурация за брат ми. Хората освен с добрите си цени, изпълниха напълно безплатно желанието ми да флашнат биоса на дънната платка h110m vgs до последната версия 7.3 , за да мога да подкарам процесора i5-7400 на него. Освен ъпдейта на биоса , даже си бяха направили труда и да ми монтират процесора както и да го тестват дали се стартира и работи безпроблемно. За мен пичовете са изключително коректни в това отношение и заслужават моите адмирации.

Редактирано от pepy86
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От Vario съм взел почти цялата конфигурация - дъно, процесор, памет, видео, хард. Скоро поръчах и 2 монитора LG ELECTRONICS 24MP68VQ-P с опцията предварителен оглед и тест за пиксели. Като цяло сериозна фирма с доста прилични цени.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

+1 и от мен за Варио. Много коректно отношение и безпроблемна комуникация. Смятам и монитора да взема от там - поддържат конкурентни цени.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въпреки че темата е :От къде да купуваме,то в моят случай се налага перефраза:От къде да НЕ купуваме.И така,от-НИКЕМ.Ето част от кореспонденцията ми с тях:

Здравейте,

при тестването на дънната платка в нашия сервиз беше установено, че има
изгоряла писта, разположена до слотовете за РАМ паметта. Твърде
възможно е поради тази причина дънната платка да не работи коректно. При
тестовете платката палеше с наш процесор (G1820), както и Вашият
процесор тръгваше без проблем на наше дъно. Тъй като изгорялата писта се
води повреда вследствие на токов удар или неправилна експлоатация, то
това може да доведе до отпадане на гаранционното обслужване. Все пак ако
желаете, можем да изпратим дънната платка до производител за
становище.

Това е втората ми среща с "отговорността" на споменатата световрачанска фирма.При първата ,пак бе дъно,но с дефектен БИОС и ме размотаваха 4 седмици.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много жалко , ако наистина това е отговора на Никемци.  Създават впечатление на сериозна фирма , а да правят на проблем една дънна платка? То по тяхната логика всеки един компонент може да го водят повреден в следствие на токов удар. Какво да кажат хората с клокърските процесори? Те нямат шанс в такъв случай да получат никога гаранционно облужване. А това са сериозни пари , както подобно е положението с видео карти от рода gtх1070/80 серията. 

Все пак се надявам в крайна сметка да имаш положителна развръзка колега ! Успех!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това е нормално за Никем. Има цяла тема в хардуерния форум за тях. Дават се постоянно линкове от техния сайт, понеже конфигуратора е направен много удобно. И Vario и Sky имат по-добро обслужване. Въпреки, че ако подходиш сдобро в повечето случаи са разбрани никемци ...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз също съм доволен от Никем. Поръчвал съм много неща. Преди няколко години ми изгоря хард в края на гаранцията му. Електрониката му сдаде багажа. Попълних си формуляра, пратих им го и беше заменен почти веднага с чисто нов, следващ модел на марката. Не съм имал пазарлъци. Имайте предвид, че гаранцията не покрива някои видове щети и това си е описано черно на бяло в нея. Не са излъгали. В това число влизат токови удари или овърклок (претоварване или прегряване). Така че не виждам нищо нередно аз...

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То нередно няма, но винаги е по-добре да се прати за гаранционно обслужване при производителя. Много често въобще не си правят труда да тестват какво точно не е наред, освен ако не е очевадно. По-евтино им излиза направо да заменят частта с нова, отколкото да плащат часове труд на инженерите. На мен така са ми заменяли дъно на Асус, въпреки, че знаех къде е проблема. Беше станал фал по лан кабела след една буря, но видимо нямаше следи от обгаряне или друго.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Купих си процесор, дъно и охлаждане всичко си дойде на време за 1 седмица. Цената при тях беше с около 200лв по-малко от колкото при другите сайтове. Наистина комуникацията им куца но си писах с тях, чрез facebook и ми отговориха на всеки един въпрос.

Според мен не е нормално толкова дни да бавят поръчката освен ако има някаква причина за това, като например: продукта не е в наличност и се очаква доставка. Ако е заради това, че в момента продукта не е наличен - в сайта принципно го пише (ако си го поддържат). В противен случай клиента трябва да бъде уведомен, че по еди каква си уважителна причина (продукта е на склада, който не е близо) - пратката ще му бъде изпратена след еди колко си дни. Човек може да е си е правил планове (примерно да замине някъде) и ако не бъде уведомен, че продукта ще му се изпрати po по стандартния начин - може да обърка плановете му или да откаже поръчката. Принципно се изпраща продукта на същия ден или на следващия ден в случай, че си го поръчал в по-късен час. Аз най-често съм поръчвал от Outmax и никога не са ми правили така. Даже е имало случаи 5 минути след поръчката са ми звънели за потвърждение. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Girofle , а в случая с дъното,какво точно се е случило?платката беше дефектна фабрично или се случи нещо,в следствие на което платката се повреди?
ако е първото - трябва максимално бързо да се реагира по случая
ако е второто - те нямат вина,това им е политиката,за съжаление понякога се случват и такива нелепи неща 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Girofle , а в случая с дъното,какво точно се е случило?платката беше дефектна фабрично или се случи нещо,в следствие на което платката се повреди?
ако е първото - трябва максимално бързо да се реагира по случая
ако е второто - те нямат вина,това им е политиката,за съжаление понякога се случват и такива нелепи неща 

Платката бе в края на гаранцията.Просто един ден спря да пали.Винаги е работила зад UPS с ъс стабилизиране.Видимо няма абсолютно никакви белези.Както забелязвате от текста,опитът за отхвърляне на гаранцията е в условно наклонение.Вече им заявих ,че искам да пътува....до Тайван.

Междувпрочем,незнам колко от вас са били в "офисите" им в уж квартал Световрачане и на бул.Ситняково 51А,но мен ме порази мизерията им,както от страна на офис оборудване,така и като сервизна окомплектовка.

За сравнение имам мой приятел в най квалитетната ремонтна фирма за хардуер,основно на лаптопи/няма да споменавам коя,че ще се изтълкува погрешно/ а оборудването им в сравнение със световрачанците е като за завод за роботи сравнен с цех за коване на тесли.

Редактирано от Girofle
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нещо от сорта?

Untitled.png

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Лични впечатления от Никем:

Общо-взето любезни пичове.

Поискаха ми капаро преди флашване на дъното,но това си е нормално-пише си го към търговските условия/гаранция.

Имаше недоразумение с харддиска,който бе обявен погрешно в офертата като 7200rpm и благодарение на @CaRd,който ме осветли че всъщност е 5400rpm звънях допълнително.Разбрахме се с добро и им казах да си оправят офертата.Поръчах системата в пнеделник,вторник са я пратили(икономична) и четвъртък я взех.Няаха въпросната рам и нямаха нищо адекватно кто алтернатива и се наложи да купувам от plasico.И там я нямаха,но те ми предложиха по-висок клас рам.Много любезни са и там.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То за любезност навсякъде са такива, щом се касае до закупуване на компоненти от тях. По скоро е добре да споделяме повече с гаранционното обслужване как се представят водещите фирми , защото реално този въпрос е по важен за нас. Така, че нека всеки споделя опита си ще е полезен за всички четящи.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преди две години опрях до Sky.bg за сервиз на едно захранване, което беше в гаранция.Започна да издава "цъкащи" звуци.Пичовете бяха много любезни, като се обадих.Изпратих го и след 2-3 дена ми се обадиха, че са го сменили с ново, нямаше никакви проблеми, излишни въпроси и увъртания.Доволен съм.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да споделя и впечатлението си от Vario.bg.Като цени на повечето продукти са без конкуренция, най ниските в България.Сайта е интуитивен и поръчките се извършват лесно.Проблема е в доставките, които не са налични на склад, а повечето са такива.Направил съм две поръчки при тях, едната се забави 12 работни дни (16 общо), другата 9 работни дни(14 общо), макар в сайта да пише, че стоките във външен склад се доставят до 5 работни дни и в информацията за поръчката беше написана дата за заскладяване след пет дни.Разбирам, че при внос може да има непредвидено забавяне, но може поне да се обаждат.Другия проблем е че за някой продукти не е отбелязано, че не са в наличност и го разбираш чак след разговора с оператор на другия ден.Въпреки това ги препоръчвам, заради цените, но се подгответе за неопределен брой дни чакане за стоките, които не са налични.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте на всички, това е първият ми пост.Искам да изкажа своите благодарности към автора на тази тема, тъй като по-този начин разбрах за въпросният vario.bg.

Днес закупих RX 470 MSI Armor 4G OC за..... 369 лева !!! Бях готов да дам 430 лева за версията на Gigabyte G1.Та това са 60 лева разлика.Сега мисля  с тези 60 лева да додам за едно хубаво захранване на Seasonic и SSD Samsung 850.Просто супер !

Редактирано от Mindstate
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване