Проблем с боравенето с shortcuts

7 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте,

Опитвам се да ползвам опцията Insert File в Word 2003. Отваря се диалога, намирам на десктопа shortcut с интересуващите ме файлове, и като цъкна на него с мишката, не се отваря, за да вляза в него и да избера кои word файлове искам да вмъкна.

При Save As пък въобще не показва shortcuts.

Явно има нещо в 10 дето не е както в 7 и другите.

Бихте ли ме насочили?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

До колкото разбрах си инсталирал Word 2003 на Windows 10. Проблема по-точно е в съвместимостта, а не в програмата или 10-ката. 

Инсталирай по-нова версия. Аз съм с Word 2016.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според тебе, ако нямах някаква причина, защо бих ползвал 2003 на 10?

Аз ползвам 2003 за работа. Не за пискюли. Преводач съм. Версиите над 2003 са анти-човека.

На 7 не го прави това. Явно е няккъв проблем на 10. Търся решение, прогрес, не да вървя назад към Уърд 2016.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами по-късно ще потърся 2003 из дисковете и ще я пробвам на Win 10 и ще видя при мен дали ще прави така. Знам, че на Win 8 също ми правеше дребни проблеми.... Така, че не изключвам главния проблем да е във съвместимостта с Win 10. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това не е единственият проблем, който ще имаш. 2003 не работи изцяло с новите формати, дори и с пакет за съвместимост.
Да, ще можеш да ги четеш, но функциите с тези формати са доста орязани, има бъгове. Няма ли инструменти за промяна на интерфейса на новите офиси ? Преди имаше. Ако искаш пробвай режим на съвместимост на ОС. 7 имаше, дори ХР моде. Не знам как е с 10. Все още нямам този китюк на машината си.
Ето един примерен резултат
(Можеш да си потърсиш още, или да питаш някой тук.
Има много умни глави.)
http://www.ubit.ch/software/ubitmenu-languages/

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То интерфейсите като гледам са им горе-долу еднакви. :) Какво толкова не можете да работите с новите - не знам. Аз се досещам де, ама да не вземе някой да ме разбере погрешно... 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разбирам ви, но вероятно проблемите ми са прекалено специфични за да ме разберете и вие. Не става въпрост въобще за менютата, ползвам си шорткъти и не ме интересува къде великите "дизайнери" са заврели/скрили полезните функции само и само да пробутат "нов" продукт да си оправдаят заплатите. Става въпрос за липсваща функционалност, щото надявам се никой не си мисли че може да наблегнеш на шаренията/външността/фОрмата без да засегнеш съдържанието/рационалността/функционалността. Става въпрос че таблиците в новите версии са неконтролиреуми, става въпрос че текст обработен с някоя от новите версии, вече не може лесно да се приведе в рационален вид (минимално форматиране, прост текст, никакви automated bulleted/numbered lists, никакви разстояния между редовете различни от Single, никакви Title и подобни), щото отнема безкрайно много време и усилия, а често и просто не намирам начин това да стане, става въпрост за липсващи функции (например Highlight all items found in: с което при Replace аз да мога да видя да правя ли въобще заместването, или имам само 1 намерено и няма смисъл и тогава да давам Esc и да си го пиша направо и т.н.).

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване