Телевизор: PHILIPS 49PUS6561 Ultra HD LED & LG 49UH661V

27 мнения в тази тема

Публикувано

Ще си купувам нов телевизор и се колебая между Телевизорите: PHILIPS 49PUS6561 Ultra HD LED   &    LG 49UH661V

ще се радвам да получа вашите мнения по въпроса 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

LG определено ! Филипс са силни в идеите и слаби в изпълнението. Примери   1927- първият радиоприемник за масово ползване , 1939 - първата самобръсначка , 1963-първата аудио касета , 1969- първият радиокасетофон , 1982-първото CD , 2000-първият DVD плеър и много други, чичко гугъл знае най-добре. В кое от изброените са направили най-доброто ? Нито едно !!!

Редактирано от nbt
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Разледай този форум. http://forum.setcombg.com/телевизори/
Тук трудно ще откриеш отговора на въпроса ти.
@nbt, не се обиждай, но без да подкрепиш думите си с факти, всичко това са просто празни приказки.

Редактирано от vla
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Във всичките български форуми, които съм посещавал, дискусиите относно кой телевизор е по-добър са били едни от най-безсмислените и смешните.Някои хора робуват на дадена марка и смятат че всичко останало е боклук. За други диагонала е най-важен. Някои искат смарт, други 3D... и става манджа.

Моят съвет е прост, ако искаш го следвай. Първо се насочи към поне 4 различни марки телевизори, след това разгледай и си избери поне по 3 модела от всяка марка, която си харесал. След това започни да търсиш в интернет мнения и дискусии от хора, които ВЕЧЕ са си купили въпросния модел (за съжаление това ще го има само в сайтове на английски). Така ще разбереш предимствата и недостатъците на всеки един модел и марка, дефектите които са дали и качеството им като цяло. 

Това е от мен. Иначе общи приказки ще има много, но те не ти помагат в избора. Като цяло в момента техниката масово се сглобява в Китай, Тайван и Малайзия. Разликата между отделните марки техника е много малка, каквото и да ти говорят "специалистите" :D. Евтините модели не струват. Бюджетните такива си заслужават, ако внимателно избереш хубав модел .. което става с много четене и проучване в интернет. Скъпите модели, които не са наблъскани с екстри си заслужават, ако можеш да си ги позволиш, но пак няма гаранция колко време ще те изкарат. Определено ти препоръчвам да си купиш допълнителна гаранция - за още 2-3 години, така че да имаш общо поне 5 години. Сега техниката е на такъв конвейер, че след 3 години модела, който си купил няма да го има и ако нещо стане ще ти го заменят с нов модел. 

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Само да добавя (макар, че Иванов беше доста изчерпателен) - имам два 32 инчови PHILIPS и два 32 инчови LG телевизора. Като и двата са Full HD. Мога да кажа, че PHILIPS-а вади много по-добри цветове от LG-то, макар че никога не съм харесвал PHILIPS. Тук няма никакви пристрастия от моя страна относно марката.

Редактирано от Пламен Тодоринов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моят подход е малко по-различен.

Първо разглеждам какво се предлага във веригите за техника (магазини основно). Набелязвам поне 5-6 вида, без значение марката. Основният ми критерий е какво предлагат като функции и екстри, и как се вписват в желания от мен ценови диапазон. После отивам в някой магазин и ги оглеждам на живо - много е важно! Спирам се на най-много 2 модела, разглеждам мнения по форуми, прекръствам се и купувам. Това е.

Самсунга вкъщи е на повече от 8 години вече - нямам забележки. Ама всичко си е на късмет...

Редактирано от Mirgogo
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Колега,по-късно през деня ще пиша,че сега съм в движение.Ако имам време и видео ще ти направя...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така,колега,виждам,че си се насочил към 4К телевизори.4К е гъзарско,нали?!

Искам да те попитам,имаш ли източник на 4К?Модерна камера,хай-енд телефон,блу-рей...(у дома само G4-ката ми заснема в 4К...) и дали реално ти е нужен 4К(нашенските телевизии в близките 10 години няма да минат на такъв стандарт),4К клипове в тубата...2-3 процента от общото потребление на машината...има ли смисъл?По добре наблегни на някой друг аспект от свойствата на въпросната машина.;)  

Имай в предвид обаче,че това е телевизор(верно ли бе) и като такъв,почти през цялото време ще работи на телевизия.Било през S2 тунера или като дисплей за външен приемник...А качеството на БГ телевизиите е на ниво -5,изключвам каналите,броящи се на пръстите на едната ръка които излъчват във 1080i резолюция.Разпространеният SD сигнал в България е кофти нещо,НоваТВ я гледам на 43 инчов и ъпскалинга от SD до FHD е в стил картина на Пикасо(е,не е чак толкова зле,ама си е замазано...Хайде сега да ъпскалнем от SD до 4К...и то 49 инчов...Гледайки български телевизии,ще намразиш телевизора си.

!пример!

Второто нещо,което е най-важното според мен при избор на телевизор.Много внимателно проучи дали набелязаните модели имат ШИМ(широчинно-импулсна модулация).Да,има я и при много други електроуреди,но,за бога,ако гледаш Властелина на пръстените(3 часа) без спиране инакрая,понеже филма много те е надъхал и решиш да изледаш втората серия(3 часа),аз се хващам на бас,че за третата няма да имаш глава/очи.Преди малко повече от година и аз избирах телевизор,бях с ограничени финанси но знаех какво искам,вярвам,че го намерих .Една от малкото марки,които дори и в ниския си клас(ШИМ е възможно най-евтиният метод за регулиране яркостта на екрана,има и много други,но далеч по-сложни и скъпи за интеграция) са избегнали този вреден ефект.Самсунг са го премахнали само в най-високия си клас(4К,извити и т.н.),ХЕЙ,НЕ ГИ ХВЪРЛЯЙТЕ ПРЕЗ БАЛКОНА ДЕ... :D Когато търсех теле,исках да е с почти неограничени възможности за свързване,в него има дори и архаичният СКАРТ и дори обикновени чинчове бе.Безжичното свързване с локалната мрежа си е супер работа.Андроид системата ми дава възможности за работа с телевизора,дори и да съм далеч от него.43 инчов е,не е от големите,но хола ми е малък и при това той е на широката страна,гледаме го от около 3 метра.

Следващото нещо,горе го споменах-какъв сигнал ще приема теле-то.Ако ти трябва за монитор към външен приемник/декодер в стил Вива/Булсат/Близу следващото не те касае,но ако искаш машината да не е само един безмозъчен екран,ти трябва машина със сателитен тунер S2 и CI слот(common interface).Накратко казано,с наличният тунер S2 и CI слота си спестяваш външен приемник,работа като пианист с две дистанционни(забравихме и уредбата,ами двд-то?),спестяваш си и връзката ХДМИ,която макар и последно поколение,картината предавана по нея се различава от картината приета чрез вградения приемник.Следващото-избягваш куците приемници с орязан/скопен софтуер и нулева поддръжка откъм софтуерни ъпдейти-квото ти пусне оператора,това зяпаш.Последно,но не и по важност,ползваш си благинките на вградения сателитен приемник,които никак не са за извърляне.Аз например,още в момента в който си избрах телевизора(след няколко безсънни нощи в четене на материали) реших,че изхвърлям грозния приемник на Булсат(ведно с кабелите и дистанционното) защото избрах телевизор със S2 и CI слот.Смених си тв-доставчика с Виваком,понеже Булсат работят на кодировка Булскрипт(тяхна разработка) а никой производител на CAM модули не произвежда модули,съвместими с тяхната измишльотина.Оставаха ми Ментел,Бибацом и Близу(които задрасках на секундата).В крайна сметка,отидох в магазина им,заявих си телевизията и ги зачаках,дойдоха,опитаха се да ме разубедят от CAM модула,със стария си външен приемник било най-добре ама ядец,аз упорит като магаре-дай си ми ЦАМ модула от заявката и това е.Истината е,че не са профилирани тези техници и не знаят как да го подкарат този мистичен модул.Просто е...Следващото което оформих като замисъл,екстра и реализация е и 1ТБ хард за запис на предавания.Освен от сателитният вход,от никой друг източник не могат да записват съвременните телевизориТака че,всичко което търсех и исках от оператор,периферия и свойства на машината,беше предварително проучено,обмислено и планирано.Сега се радвам на завършеният/реализиран на 100% проект.

От бълвочите които излях,какво остават като сухо вещество няколко неща

1.На марки не робувай,търси това,което искаш и предварително обмисли нещата за какво го искаш

2.За какво ще го ползваш(телевизия или екран към компютър/плейстейшън)

3.Ако е за телевизия,помисли дали на по-късен етап би искал да ползваш сателитният приемник(ако разполага с такъв,съответно,трябва да си вземеш модел със S2 тунер за европейските ТВ-оператори + CI слот)

4.Качество на картината-Лично мнение,ама Самсунг имат картина подобно техните S-сапунерки пренаситена,преекспонирана картина с толкова нереални цветове,че сякаш са рисувани с пастели(не ги обиждам,просто такъв ми беше база за сравнение в техно-магазините).Към тази точка добави и грозният ефект,който причинява на много хора главоболие,болка в очите и подуването им,сълзене и обща отпадналост..

5.Ето ти накратко марките и операционните им системи:

АндроидТВ - Сони,Филипс,Шарп(за последните се замисли сериозно за тях-солидна цена и недостижимо качество.Най-доброто в последните години)

Тизен - Самсунг

WebOS- LG

Тук добавям и Панасоник,също едни от най-добрите.

vla те е насочил към подходящият форум,съдържа пространна и изчерпателна информация...

Успех с начинанието!

Редактирано от Чопаков
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бих те насочил към CI Модул (забрави за приемник, той влошава качеството на картината).
Моите предложения са да се насочиш към Сони или Панасоник. FHD (1920x1080) са напълно достатъчни за телевизор 49-50".
+ на Сони, е че са с Андроид ТВ и имат качествена аналогова картина (без ШИМ). Модели с ШИМ на Сони чак във високия клас (флагманския).
- на Панасоник, е че ще спрат поддръжката на Firefox OS, нямат DTS, имат ШИМ. Това не ги прави по-лоши телевизори. При тях също има качествена картина.
В България няма кабелен оператор, който да предлага FHD картина.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бих те насочил към CI Модул (забрави за приемник, той влошава качеството на картината).
Моите предложения са да се насочиш към Сони или Панасоник. FHD (1920x1080) са напълно достатъчни за телевизор 49-50".
+ на Сони, е че са с Андроид ТВ и имат качествена аналогова картина (без ШИМ). Модели с ШИМ на Сони чак във високия клас (флагманския).
- на Панасоник, е че ще спрат поддръжката на Firefox OS, нямат DTS, имат ШИМ. Това не ги прави по-лоши телевизори. При тях също има качествена картина.
В България няма кабелен оператор, който да предлага FHD картина.

Не,vla,Сони са избегнали шим още във средния клас(какъвто е моя).Високия клас няма шим,недопустимо е тв от висок клас да има шим,.След 2011г.,след като Сони и Самсунг спират да работят заедно по тв панели Сони се оттърва от шим окончателно.Дотогава панелите за Сони и Самсунг се произвеждат във съвместна фабрика и аналогична технология за регулиране на яркостта,съответно и на двата бранда телевизорите им са със шим.След "раздялата",Сони разработва своя си методика за яркостта и се освобождава от този цирей,засягащ съвременните телевизори.Самсунг от своя страна продължават да си ползват старата технология,която своевременно си прадлага и шим-а,Само във високия си клас телевизори са вложили допълнителни средства за премахването му.

Иначе да,предвид състоянието на БГ-телевизиите,FHD са БТВ/Синема,Нюз7/ТВ7,Нешънъл каналите и няколко лайфстайл канала.4K канали има единици в Европата и повечето са тестови...Кога ще тръгне предаване по тях... http://pcworld.bg/21048_gotov_li_e_svetat_za_4k_televiziya ,а дано някой ден стане масово,все пак,от това печелят всички,ние готина картина а производителите-нашите кинти :P

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разледай този форум. http://forum.setcombg.com/телевизори/
Тук трудно ще откриеш отговора на въпроса ти.
@nbt, не се обиждай, но без да подкрепиш думите си с факти, всичко това са просто празни приказки.

Филипс са силни в идеите и слаби в изпълнението. Примери   1927- първият радиоприемник за масово ползване , 1939 - първата самобръсначка , 1963-първата аудио касета , 1969- първият радиокасетофон , 1982-първото CD , 2000-първият DVD плеър и много други, чичко гугъл знае най-добре. В кое от изброените са направили най-доброто ? Нито едно !!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чопаков,
Поинтересувай се малко, че при флагманската серия има ШИМ.

nbt,
Бизнеса с телевизори няма нищо общо с този на самобръсначките, касети и тем подобни. Целия бизнес е разделен вкл. този с ТВ.

Редактирано от vla
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Авторът нещо не проява интерес към собствената си тема. А е в раздел сблъсъци. Защо пък да не си поспорим тогава. Аз от ШИМ -мим не разбирам. Преди да си избера телевизор, проучвах сериозно между марките Sony, Samsung, LG и Philips. Честно казано ми е писнало от прехваленото LG, което не предлага нищо повече от конкурентите си - нито като цена, нито като качество. Но е останало в ума на доста хора, че е яка и хубава марка. Идея си нямам защо. Реклама вероятно. Аз лично избрах смарт телевизор Samsung. Не исках да е андроид базиран по ред причини, които няма да обяснявам. За доста хора смарт преживяванията означават Андроид. Е, за мен не е така :). Аз ползвам андроид на телефона си, ама това нещо не става за ползване на телевизор ;) Във всички проучвания които направих, сочиха Самсунг като най- добър по отношение на вградените смарт функции и удобство на ползването им, а Сони, като малко по-добър в качество на картината. Аз избрах златната среда за мен и не съжалявам. Подкрепям @@Чопаков че покупката на 4К телевизор е абсолютно безмислено и реално качеството, което ще гледате ще е по-лошо от това на Full HD телевизор. Но всеки сам си решава.

Редактирано от Иванов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Една от малкото причини да си купя 4К телевизор към днешна дата е, евентуално ако филмите в тракерите станат с 4К качество:ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Филмите се преработват в 4К (това е неправилен израз "4К", правилния е "UHD"). Те са заснети във ФХД и след това са преработени в УХД.

УХД ("4К") е напълно безсмислено на този етап.

ЛГ имат проблем с матрицата и ако оставиш едно изображение (бяло) продължително време се получават артефакти по него.
В тази тема има повече инфо за артефактите --> http://forum.setcombg.com/lg-телевизори/53967-дефект-в-телевизори-lg-модели-42lb670v-42lb671v-42lb700v-42lb730v-42lb731v-47lb671-и-вероятно-други.html
Самсунг наистина имат много възможности, но и много хора се оплакват, че се развалят много бързо след изтичане на гаранцията. Този проблем при Самсунг е доста голям. Не казвам, че при другите марки не е възможно, но просто при Самсунг процента на развалени ТВ-та след изтичане на гаранцията е по-голям.

Редактирано от vla
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Отиваш на място в магазина, решаваш какви екстри искаш и после сравняваш картината. Аз така направих мин година. Взех 50 инча LG пред Sony с андорид. Имаше подарък саундбар към тв-то. Това е голяма работа. Препоръчвам да си вземете! Звук и ефекти, нищо общо с мижавите колонки дето слагат в телевизорите. :D ТВ го ползвам за ТВ :D Даже само за екран щот съм на fusion. Картината съм си настроил да ми гали окото. 3D съм пускал само на гости да видят какво е. :D Като казах 3D, предимството на LG е, че очилата са пасивни и струват 2лв от киното. :D От смарт функциите ползвам youtube от време на време. Другото което пък ми напълни душата е, че мога да шервам екрана на телефона (LG G3) директно на ТВ. :D Много удобно за снимки и клипове. WebOS е малко бавна при стартиране, но след като се зареди веднъж в паметта, работи добре. Не, че е от значение. Като съм си направил настройките, каква работа имам повече в менюто. :D

Ама каквито и функции да имат телевизорите най-важното е да ти хареса картината, защото ще я гледаш всеки ден.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По отношение на единичните канали : http://en.kingofsat.net/ultrahd.php. Гледам в Русе  FASHION 4K на кабелната Нетуоркс, както и много UHD клипове в You Tube. Кабелната предлага доста HD канали и един UHD. Смарт тв има приложения които са полезни, а при повече усилия и четене може да се инсталират и външни такива. Аз съм инсталирал Fork Player, който има както филмови, така и IPTV канали.

Ето снимка

IMG_20161121_155059.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Високата серия на Сони няма шим.

Подочух злобен слух,че Сони наблягат на термина 4К,понеже не искат да плащат патентни такси на CES за определението UHD.

Всъщност,правилният термин е UHD TV

Имаше подарък саундбар към тв-то. Това е голяма работа. Препоръчвам да си вземете! Звук и ефекти, нищо общо с мижавите колонки дето слагат в телевизорите. :D ...

3D съм пускал само на гости да видят какво е. :D Като казах 3D, предимството на LG е, че очилата са пасивни и струват 2лв от киното. :D 

Ама каквито и функции да имат телевизорите най-важното е да ти хареса картината, защото ще я гледаш всеки ден.

Пена,заради това нещо с жената бяхме във война.Заради един сандък,или табуретка както и вика тя.Полудя,вика,ти луд ли си бре?За този събуфър даваш половин телевизор(1350лв.)???В комбинация  ууфъра + говорителите на телевизора(които не са никак лоши) се оформя отличен саундбар,който...не го виждаш никъде,само го чуваш.А звука...леле-мале...Дано само не умре теле-то,че този ууфър се превръща в паметник...неизползваем е без БРАВИЯ телевизор :D

Пасивното 3D e евтино,да,но в името на цената търпиш известни компромиси:Според положението на зрителя и очилата на главата му се влияе качеството на картината,фокуса и дълбочината на стереоскопичния ефект.Едно от най-добрите 3Д-та е на Сони(не че телевизора ми е такъв),ама качеството си има цена...Ела ти пусна Аватар със ууфера който споменах по-горе,ама ела сам...Само 3 чифта ми се откъснаха от сърцето...и ще превъртиш... :P А иначе,да,оставам на мнението си,че 4К за момента не оправдава инвестицията си.Поне не и при телевизорите...виж,един 28-29 инчов монитор в 4К за компа е друга работа...

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

не сте прави,че няма канали в 4к. ето http://planeta.tv/news/view/Planeta-4k-ultra-hd . вярно,че музиката е супер кофти,но пък като цъкнете "mute",все едно гледате по*рно канал :D

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В къщи имам два телевизора от едната марка и съм напълно доволен. Умишлено не пиша марката. По принцип действам така при закупуване на телевизор. Определям си пределна цена и какви показатели и екстри действително ми са необходими. Набелязвам си няколко модела отговарящи на изискванията. Най-важния етап е отиването в магазина и всичко да се види на живо. Там вземам окончателното решение, плащам и си гледам телевизор, който наистина ми харесва.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Г-н Чопаков, искам да Ви помоля да ми обясните по детайлно как по точно виваком Ви свърза телевизията и какво точно заявихте в магазина на оператора.Използвате ли тяхния сетъп бокс? Какво е предимството на свързването през сателитния вход на телевизора? Благодаря и извинявайте ако нещо не съм разбрал.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В магазина им заявяваш "искам СА модул вместо приемник", то и на сайта им е написано: https://www.vivacom.bg/bg/tv/vivacom-tv/oborudvane-i-instalacii/priemnik-za-satelitna-vivacom-tv  Свързването е тип "кабела се навира в телевизора" и толкова. Ползи от цялата схема има:

1- Прескачаш операторския приемник- моя ТВ е на стената и приемника за ИПТВ ми усложнява живота излишно.

2- Можеш на воля да си подреждаш и управляваш каналите.

3- Обичайно е ТВ да се справя много по-добре с декодирането на сигнала и в резултат имаш по-качествена картина и звук и това е ясно видимо ако ползваш 47+" ТВ

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря за бързия и ясен отговор.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колегата отговори преди мен.

В магазина заявих изрично,че искам СА-модул.

Техниците обаче,като дойдоха почнаха да ме увещават с хиляди причини че със приемник било по-добре.Единственият логичен довод бе гръмотевица в антената и директно в тв-то.Нали се сещаш обаче,че ако това стане телевизора ще ми е последната грижа...

Разбрах защо правиха опити да ме разубеждават-бяха тотално неграмотни относно настройките на сателитния тунер на телевизора(оправдано-не всеки му отдават десетки марки и сума ти видове тунери).Само активацията и сдвояването на картата и модула им отне половин час...

А иначе предимствата са много.телевизора е с по високо изпълнение на тунера,имаш си екстрите на смарт системата(Андроид),оборудвах телето със ХДД и ми е все еня кога какво дават-телевизора го записва и го гледам както и когато искам с прескачане на гадните реклами,работа само с едно дистанционно,спестяваш един контакт,кабели...

Ако имаш 2-3 карти със СА-модули и моторизирана чиния,то чрез телевизора си можеш да я обръщаш към различни сателити...

Безплатните канали са МНОГО...

Да начеша егото си и да оправдая камарата пари за модерен Андроид телевизор,който не искам само да е безмозъчен монитор.

Редактирано от Чопаков
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявайте че ставам досаден , но някои има ли представа как стават нещата с iptv директно в телевизора без сетъп бокс и предлага ли се тази услуга от някои български оператор.

Редактирано от HDonev
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване