HDD Repair или как да си изгубим времето с хард диск

22 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Темата ще е насочена към проблеми и "поправка" на хард дискове

(В чест на @ExaFlop.)

Хард- WD Blue 1TB- EZEX, 2012 г., 13624 работни часа:

271484081860.jpg

261484082349.jpg

321484082398.jpg

771484082810.jpg

Проблеми на диска: силно виене, цирикане и стържене; лоши сектори.

Използвана машинария- преходник SATA към USB, лаптопче с Win10 64:

951484082979.jpg

Използвани програми:

HD Tune Pro

Hard Disk Sentinel

Low Level Format

HDD Regenerator

Victoria

1. Изтриване на дяловете:

391484083718.jpg

2. Ирейз в HD Tune (7 часа стъргане):

661484083947.jpg

Няма никаква промяна.

3. LLF- форматиране на ниско ниво:

371484084152.jpg

LLF отне 6 часа и 38 минути:

101484133174.jpg

Да обобщим резултата дотук в картинки:

251484133317.jpg

851484133375.jpg

951484133420.jpg

Резултатът оправда очакванията ми.:ag:

Сега очаквам предложения от Вас за Виктории, Миктории, дискчекове- мекове и от @tirano HDD Regenerator. 

4. Стъргане 6 часа и 42 минути с HDD Regenerator:

661484211274.jpg

5. Пуснах и Виктория на "remap", но не върви коректно, май ще иска да го пусна по SATA и да не е AHCI. (И на двата варианта- 352 и 447- не чете коректно.):

131484313384.jpg

6. Използване на комплект за телефони:

451484133817.jpg

7. Предаване на специализиран сервиз:

40a825bb8cff8a02240c3703c522c4dc.jpeg
Редактирано от Иван Грозни
9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Браво за труда но от мой собствен опит каузата е пердута ;-) :yahoo:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Естествено ,че няма файда от тези галимации. Как ще отстраниш хардуерен проблем софтуерно? Ще вмъкна и аз в тази тема резултата от моя опит преди седмица да спася  едно WD 500ГБ. Като на смимка 1 ще видите преди , а на снимка 2 след.

1-ва стъка при мен беше: hdd low level format tool 4.40 ( след този формат никаква разлика, останаха си 65519 нестабилни сектора)

2-та стъпка (която доведе до тоталното сриване на хард диска) : Data Lifeguard Diagnostics for Windows - софтуер изтеглен от официалната страница на Western digital. (ако не се вижда добре на снимка 2,  след интервенцията вече има 287 лошисектора и 65200 нестабилни, със само 10% здраве.)

А поне можеше да го ползвам още някой друг месец тоя хард като външен  .......................

0-02-05-64fa0a4af44ecdc7de0c0bcbb7254e5e72a2d0ee433344ca5fe33511db9280eb_full.jpg

Untitled.jpg.3d461a92292ff527b8861bf727b4967e.jpg

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще се включа и аз , със сигурност всеки от нас има някакъв опит с такава борба с предрешен край, моя съвет от личен опит е HDD Regenerator. С нея успях да дам още около 6 месеца живот на хард с 17 % здраве и проблем в  S.M.A.R.T. Силно я препоръчвам на Иван , сега съм в училище и като се прибера ще се разтършувам ,мисля ,че я имам още някъде отключена. Възстановяването на хард с 500 гб  продължи  около 36 часа , та да си знаеш .

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От 7 години съм с този хард,9017946V.png

направи ми проблеми още като го купих.

След пълен формат  с http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

до сега да чукна на дърво съм нямал никакви проблеми с диска, все така си стои на 80 и не мърда, дай бог всекиму...:clapping::cheers:

2017-01-12_010645.png

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

запиши на юзб и действай

HDD Regenerator 2011 + Crack.rar

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@sematabg, благодаря! Минах я и тая програма, макар да знам, че методиката при всички е една и съща и при положение, че не се оправи с първата- няма смисъл от следващите. В общи линии- това исках да Ви покажа. Сега следва Victoria.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Напук на всичко ще ви кажа: Имах хард диск за лаптоп 1 ТБ, тоест на лаптопа качих чисто нов, и този ми остана, беше с около 65000 лоши сектора, след 2 сканирания под Windows с HDD Regenerator, всичко изчезна, и HDD Sentinel му дава 100% живот, и перфектно състояние, вече 1 година и повече хард диска работи без проблеми!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да споделя и аз . HDD Regenerator много пъти ме е спасявала , много хардове съм поправил с нея и в интерес на истината работят дълго време след това. Това, което ми е направило впечатление е че хардовете на Western Digital  WD са НЕПОПРАВИМИ ! Най смотаната фирма за дискове на тази планета.--това е от личен опит.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз да попитам - на вашите хардове сещате ли се да правите дефрагментиране от време на време с някоя професионална програма, а не вградената в Windows. Защото това е доста важно за здравето и дълголетието им :)

Редактирано от Иванов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дефрагментиране правя веднъж седмично задължително на всички HDD дискове (без SSD-тата разбира се). Ползвам точно вградена в Windows програма и досега (да чукна на дърво) нито един мой хард не е имал проблем с нестабилни или лоши сектори през последните близо 7-8 години. ( включително и на лаптопа , който имах преди време). Така ,че вградената програма не виждам какво не им харесвате на нея.

Уточнение: хард диска постнат по-горе от мен е на брат ми от лаптопа. Той дефрагментации НЕ прави. И тук съм напълно съгласен с теб, че при него това също е допринесло за този резултат. 

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз да попитам - на вашите хардове сещате ли се да правите дефрагментиране от време на време с някоя професионална програма, а не вградената в Windows. Защото това е доста важно за здравето и дълголетието им :)

На харда с уиндоуския, на ССДто с неговия си софтуер, като преди това пускам почистване на диска. (Това преди ми беше една от най- омразните дейности, защото отнемаше часове. На ХРто беше много готино да гледаш как се подреждат линийките :) .)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

преди това пускам почистване на диска

С какво? С cleanmgr? С включени опции от /sageset? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На ССДто с неговия си софтуер

Е нали SSD-то не трябва никога да се дефрагментира? Просто няма смисъл, само почиствам.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

811484313089.jpg

271484313198.jpg

571484313253.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз за моите двата Кингстъна такъв софтуер не можах да намеря и в официалния сайт даже. За това там не барам нищо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не ти и трябва.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз за моите двата Кингстъна такъв софтуер не можах да намеря и в официалния сайт даже. За това там не барам нищо.

А като създава дяловете предвиди ли незаето пространство на диска за резерв (overprovisioning)? Място, върху което няма създаден дял.
Четиво за ssd и дефрагментирането

Редактирано от ExaFlop
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ExaFlop На 1-вото ми SSD е инсталирана ОС .На  2-то ми ССД , което ползвам  само за игрите, създадох новия дял под Windows 10 . Какво трябва да е това пространство на диска за резерв   и как по точно се създава , би ли пояснил?

Гледам в интернет някакви 7% и тем подобни от обемна на диска. Това не е ли заделено вече от производителя ?

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ExaFlop, не хвана да ми оправиш диска. Ето ти един шот да им покажеш на твоите хора в другия форум:

361484385391.jpg

:ag: 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ExaFlop Ето как стоят нещата при мен.  Диск "C"  ми е 1-вото SSD, на което ми е ОС. Диск "H" ми е 2-то , което е за игрите. Според производителя на моите дискове Кингстън това пространство трябва да е 7% от обема. виж тук . Двата диска ми изписва ,че са ми по 223гб (от 240ГБ) , това означава ли ,че тези 16-17ГБ разлика са точно тези 7% ?

Untitled.jpg

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Покрай Пепи и Коки се присетих за Баракудите. Тези дискове, освен че са с фърмуер като биос на GB дъно, са интересни и с някои трикове от страна на производителя.

Две думи за 2ТБ изпълненията (Пепи със здраве да си го ползва!).

Имаме китайски с 3 години гаранция и тайландски с 2, моите предпочитания са към тайландските, но не е това същественото. Интересното е, че при модел ST2000DM001 имаме изпълнение с 2 по 1ТБ плочи и с 3 по 667ГБ плочи. Зачетох се в хардуера из хард диск темата и разбрах, че не им е ясно за какво става въпрос и как да ги различават (интересът ми към темата им спадна като... спукан балон да речем).

Накратко и @ExaFlop да ме поправи, ако греша, но тези 2ТБ, които са с 2 плочи са по- бързи, по- качествени и по- издръжливи (колкото и относително да е последното).

1. Визуално се разпознават по по- дълбоката вдлъбнатина на капачето:

211484499990.jpg

2. По серийния номер- след първа буква, която показва китайски (W/S) или тайландски (Z), следва "1E" или цифра "2" за две плочи; за три плочи- "1F" или цифра "3". Например: SN:W1F0FHYV- китайски, 3 плочи; SN:Z3405QXR- тайландски, 3 плочи и SN:W1E0CO5J- китайски, 2 плочи; Z1E46DNF- тайландски, 2 плочи.

3. При тест, тези с две плочи имат линейна скорост четене над 200 mb/s, а с три плочи- под 165 mb/s.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване