Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Проблем инсталирането на Windows 10

55 мнения в тази тема

Публикувано

Бих искал да помоля за съдействие относно следния казус:

Притежавам лаптоп Тошиба с предварително инсталиран Windows 8 и ссд диск, реших да си направя чиста инсталация на Windows 10 след 3 години ползване и ъпдейтване на 8.1 и 10. Проблема е следния позволява ми да инсталирам само през CSM Boot , но при тази настройка може да се форматира само MBR, а аз искам да си използвам GPT формат, но при инсталация на този формат при последната стъпка изписва:" Windows не можа да актуализира конфигурацията за начално зареждане на този компютър. Инсталирането не може да продължи"

Моля за помощ, към момента съм го инсталирал с тези настройки на биоса, но искам да си е с логото на тошиба и в GPT формат, при оригинален софтуер. New Document(2).pdf

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При инсталиране трябва да избереш UEFI . Когато стигнеш до инсталацията триеш всички дялове на диска на който ще е операционната система . Пускаш го да се инсталира и той ще си направи дяловете наново . Ако имаш на този нещо за архивиране като снимки , филми и др. първо ги архивирай , че всичко ще се изтрие . Също внимавай ако имаш други дискове да не затриеш и тях .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравей, аз това обяснявам правя пълен формат и инсталацията си тръгва и протича нормално до последна стъпка преди рестарт изписва цитираното горе съобщение.

То е ясно , че избирам уефи, то ако не е на уефи не позволява формат в GPT.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Колеги, никой ли не може да помогне?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели моля за ISO което ползваш или пробвай с друго ISO ,другото което се сещам в биоса какво си задал на secure boot ,може да стой точно определено windows 8 или имаш опция избери от 8.1 нагоре .Това може да са единствените проблеми :). Надявам се да съм бил полезен

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравей, благодаря за отговора исо ползвам директно от сайта на Майкрософт, флашка правя с тяхната програма, която става и за двата формата " GPT, MBR", пробвал съм и с руфус. И чрез UEFI- CSM, тръгва инсталацията, но само с изключен uefi boot и вкл. csm, се инсталира докрай! При режим на UEFI, тръгва и стига до последна стъпка преди рестарт, и цитирал съм по горе какво изписва. Тоест нямам проблеми с флашка или инсталационен файл, просто UEFI -GPT режим не завършва инсталацията докрай! 10 инсталации правих какво ли не опитвах вкл. 8,8.1 и т.н. Държа да е под новия формат за да си излиза логото на тошиба, а и е със ссд диск, тоест по добре е да е на gpt формат, Искрено моля за идеи

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Изключили (disable) secure boot

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да няма никаква разлика на последна стъпка от инсталацията ми казва цитираното и край.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

правя с тяхната програма, която става и за двата формата " GPT, MBR", пробвал съм и с руфус.

Пробвай с "руфус" да направиш флашка по този начин само "UEFI" . Имал съм проблеми когато е била направена флашката на опция "биос и UEFI" . Дано стане .

Заснемане.JPG

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако разбираш английски, теглиш това: http://sergeistrelec.ru/winpe_10/84-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20170108-english-version.html

Правиш си boot флашка според подробно описаните инструкции там и после в графична буут Windows среда можеш да инсталираш практически всичко. Няма да обяснявам как, че вече видях, че доста хора не обичат да четат като им се обяснява :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това с руфус го пробвах вече, относно второто май ще ми е трудно :)

За мен проблема е в някаква защита на тъпата тошиба, явно търси някой файл от оригинално рековъри,

И с командите на CMD -DISKPART, за формат пробвах не дава проблем, както трябва си е GPT.  За сега както се вижда го ползвам на mbr, формат докато намеря решение и това е.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако разбираш английски, теглиш това: http://sergeistrelec.ru/winpe_10/84-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20170108-english-version.html

Правиш си boot флашка според подробно описаните инструкции там и после в графична буут Windows среда можеш да инсталираш практически всичко. Няма да обяснявам как, че вече видях, че доста хора не обичат да четат като им се обяснява :)

Аз съм си заделил дялче на диска и съм насипал там Стрелец. А инсталирам основно с помощта на WinNTSetup. Бързо, лесно, с туикова. В последно време за предварително конфигуриране използвам DISM++
Тук има и български интерфейс (има още малко за довършване на превода). Тук има малко инфо за dism++
Всъщност dism++ е вече част от компилацията на Стрелец.

Лесно инсталиране на Windows с помощта на инструментите на Hiren's Boot CD

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Някой с  по-просто решение или да почерпя някой колега от София да помогне, че 15 пъти преинсталирам и се изнервих вече:) Ясно е че не е от флашката или исото на Windows, нито от формата, просто при завършване на инсталацията под UEFi режим нещо пречи да се запише на ссд-то под GPT формат и ме изхвърля!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ти си втория човек в този форум, на който му е много сложно да направи буутваща флашка от ISO файл, а в същото време прави сттоци други опити и хватки да излъже BIOS или да му тръгне инсталацията от флашка. Не обичам да се заричам, но в най-скоро време ще направя видео урок / файл в който ще ви покажа как от буутването от флашката на Strelec, до работещ Windows няма да минат повече от 25 минути, при това на машина която има само USB 3 портове и няма драйвери за нищо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нещо не може да се разберем аз буутваща флашка мога да правя и съм правил много пъти, към момента пиша от въпросния лаптоп! Явно четем между редовете и се изказваме неподготвени!! Не е проблема във флашката, толко ли неясно пиша?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пич, съвсем скоро загубих 7 часа да се опитам да инсталирам Windows 7 на чисто нов лаптоп HP. А имам огромен опит. Да, и аз направих 10 пъти буутващи флашки, коя от коя по-съвместими с UEFI. RUFUS в момента не върши работа изобщо.  Научете се да се вслушвате в съвети на патили хора, които ви дават работещи и проверени решения ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами може, ама нали за това пиша за помощ от 4 дни и реално няма такава! И аз съм преинсталирал много лаптопи, ама уви  целия интернет изрових и не намерих решение всичко опитах. Не пиша често по форуми, за това помолих за помощ, явно не става, а се обиждаме!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да потвърдя за RUFUS, че и при мен като направих Win 7 в GPT не поиска да се инсталира на SSD-то. Странното беше, че и в MBR не поиска и то само при Win 7. 8-цата успях да инсталирам върху SSD-то, но там имаше също драми. 10-ка не смятам и да пробвам да слагам. :D
Успях се справя с помощния софтуер от сайта на Asrock (дъното ми е Asrock), но сега не знам дали е GPT или MBR.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

E това са бели кахъри, виж през управление на дискове, ако има 4 сектора е gpt, ако са 2 е mbr, най просто го обяснявам:)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Използвайте Strelec за проблемни нови лаптопи, послушайте ме, всеки ден инсталирам такива! Иначе ще си загубите времето само и до никаде няма да стигнете.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Навсякъде проблемите са че не виждат флашката или не им тръгва инсталацията под UEFI-GPT, никъде няам като моя проблем да тръгва нормално и на последна стъпка да ме изхвърля с съобщение "Windows не можа да актуализира конфигурацията за начално зареждане на този компютър. Инсталирането не може да продължи"

Така, че с точно такъв проблем не са много хората!

А специално тази програма не ми говори много, ако може по-подробно описание как се действа с нея ок, ще опитам

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не може защото няма каде да запише информацията! Първо, изтрий всички дялове на харда, после по време на инсталацията ги създай отново!

пп. Strelec не е програма , а бутващ диск с много програми, от които трябва да ползваш Win NTSetup. http://sergeistrelec.ru/winpe_10/87-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20170125-english-version.html

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами това направих с командите през cmd" diskprat, list disk, select disk o, clean и директно инсталирам без да деля диска, на cmd си е направило gpт при проверка:)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И защо така си го направил, като инсталатора си има меню за изтриване и форматиране на дяловете, където се създават и допълнителни скрити системни дялове на които се записва информация за първоначално зареждане, точно тези дялове при теб липсват и за това ти вади такава грешка и те изхвърля!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами през инсталатора го правих 10 пъти, просто опитах всякакви варианти:) Просто казах, че дори и така съм опитал, между другото и така си беше направило само 4 те партишъна.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.