Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Проблем инсталирането на Windows 10

55 мнения в тази тема

Отговорено

Изтриваш целия диск, всички дялове, сменяш инициализирането на диска от MBR на GPT , и по време на инсталацията създаваш новия дял на който ще инсталираш (своевремено с това ще ти се създадат още 3 дяла, един EFI  дял, един MSR дял и един 500MB системен дял)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен има две опции на биоса едната е УЕФИ и там тръгва да инсталира само при gpt, формат, другата CSM, там пък може да се инсталира само mbr формат, така и съм направил нали пиша от лаптопа:)

Ами всичко това го правя и дяловете са както трябва, но както казах освен през инсталатора и стандартния начин опитвах и през cmd  с направа и на партишани ръчно, все тая:) А за това се изнервих. Не съм програмист, но съм преинсталирал над сто машини такова чудо не съм срещал:) И пак казвам не обичам да пиша без да съм се постарал да прочета максимално, но уви такъв проблем не срещнах

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Другото нещо което може да попречи на инсталацията във завършващия цикъл е опцията SecureBoot ,  ако не си я изключил може да прави проблеми.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За съжаление и нея съм я изключил, пробвал съм и изкл. и вкл.няма разлика:)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз не ползвам windowsPE но до сега с проблеми с това което ползвам не съм имал ,аз използвам easy2boot да както написах по-горе не е толкова user friendly но с това нещо инсталирам както UEFI така и MBR дори тук в форума имаше урок как се прави флащка или HDD с easy2boot новата му версия поддържа NTFS UEFI BOOT ,и както казах ползвам го от няколко години стари нови лаптопи аз проблем не съм имал ,има малка особенност че използва не чистите исота а трябва предварително да ги конвертираш в imgptn . Но всичко има в нета кое как се прави  с това чудо ,аз в него съм си сложил KA rescue,Active boot,Windows pe sergei strelec и различни дистрибуции на Windows от 7 до 10 включително това всичко ми е на външен диск проста от менюто избирам кое искам да инсталирам .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Поиграх си да направя изключително подробен урок, като за начинаещи за най-удобния и безпроблемен начин за инсталиране на Windows  на нови компютри и лаптопи. Там можете и да разберете кои са най-честите грешки, които се правят напоследък: https://windows7bulgaria.com/tutorials/article/81-използване-на-буутващa-winpe-флашка-за-инсталиране-на-windows/

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря,  за което

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

най-удобния и безпроблемен начин за инсталиране на Windows

е в Windows PE среда (примерно на Сергей Стрелец) да се използва WinNTSetup. Рзширеното ползване включва употребата на unattend.xml (линкът е към генератора за Winfows 10), добавяне на разопаковани драйвъри, прилагане на оптимизации на регистратурата.
С този метод се избягват проблеми, свързани с USB3.0, IDE/SATA. Самият процес на  sysprep фазата протична бързо.
Алтернатива за UEFI
Алтернатива за MBR

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Твоето предложение е за напреднали потребители и изисква повече действия. Описаният от мен начин е по-бърз и ефикасен и изисква минимум кликвания с мишката :) А целта е да се решат проблемите с инсталацията под UEFI системи, които в момента са масови.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте и със Стрелец същата работа,  до сега си играх накрая същото съобщение! Просто има много опции,  но като не знаеш как да преодолееш защитата на тъпата Тошиба си го ползваш в mbr формат. А между другото в този формат Стрелец позволява инсталирането на 32 бита. Добре че има вграден руфус и си направих буутваща флашка да не седя цял ден без Windows, че разполагам с един лаптоп и едно усб само. Все пак благодаря на отзовалите се! Явно под уефи може да се инсталира само с оригинално рековъри на Тошиба или да си хакер на ниво. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А между другото в този формат Стрелец позволява инсталирането на 32 бита. 

Тази глупост къде я прочете :) ? Май нищо не си погледнал и си бързал да натискаш, като според мен заради това са ти проблемите.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По начина обяснен тук, като превключиш биоса на csm и стартираш исото дава само 32 битово да избереш, при уефи няма проблем за стартиране на 64 бита. И не е глупост, а това са факти, Вече с приложеното видео може и да стане ще опитам, на мен ми беше точно червен сектора на ефи, както е показано в клипа. И така не става не завършва инсталацията, явно под уефи само с рековъри диск от Тошиба, отказвам се, благодаря за съпорта.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, може ли както ми е инсталиран Windowsa, в MBR, формат да го конвертирам в GPT, чрез програма примерно Mini Tool Partition има такава опция или ще скапe Windowsa

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще го скапе и няма да може да зареди при следващият рестарт. Конвертирането в GPT не е задължително и се изисква само при нови инсталации под UEFI машини. Като производителност няма никаква разлика.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами лаптопа ми е нов и е със ссд диск, тоест определено е по добре да бъде както си беше под уефи, но явно само с рековъри диск може!  Щом и по начина приложен във видеото от колегата не стана ! Поне така инсталира все пак нещо, но не стартира поради несъвместимост с хардуер или нещо такова. Ясно изисква определени драйвъри за инсталация под уефи, тоест оригинално рековъри или много игра! Ама мене не ми се занимава повече ще си поръчам едно рековъри за 19 евро, поне разучих "Стрелец" и е много опционално.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Както си решиш - според мен бъркаш някъде, предлагам ти вместо да даваш пари да помолиш някой приятел за помощ. Няма лаптоп, който задължително да се нуждае от някакво рекавъри за да се инсталира Windows.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами аз помолих тук, все пак както казах съм инсталирал много машини и имам основни познания, но за 1 ви път не мога да се справя! Тоест сигурен съм че човека трябва да има повече от основни познания за да се справи с тази Тошиба:)))) Ако някой може да помогне от София ще помоля и разбира се ще почерпя каквото трябва нека пише на лични да не занимаваме форума:)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То това е идеята на форума. Да се споделя в темата, за да стигне до максимално брой хора.
Аз също съм с нова машина, но я ползвам под MBR, защото съм с форумния Windows 7 на Наско. Тъпото :D UEFI изисква формат на флашката под FAT32 и не позволява запис на повече от 4GB, а форумната 7-ца е 4.7.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Изданието от януари 2015 е под 4 GB ;) Аз съм с него на GPT и под UEFI.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз съм с това от 05.2015 х64, което е 4.7GB.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами ок, няма ли някой да се наеме да помогне от София за да опишем случая като го решим! Сигурен съм че с по новите машини всеки ще има подобни проблеми, също така в целия интернет описанието за Тошиба за решаване на проблема е смяна на настройките в биоса под CSM, следователно инсталиране под MBR формат. Явно проблема не се решава, както казах толкова просто и изисква по спесифични познания, но при подробно описание ще помогнем на много хора! Лично се наемам да опиша проблема при неговото решаване.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е ми нали се бяхме разбрали да се чуем заповядай до офиса ми и да пробваме.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ок, колега, но съм убеден че без вграждане на определени драйвъри в Windows няма да го буутнем по никакъв начин! Тоест трябва сами да си направим рековъри като на Тошиба.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Колеги, аз разсъждавам логично, всеки се хвана за начина на инсталиране, формат на флашка и т.н. Само че всичко това е ок, вкл и Windowsa теглен от Microsoft, дори и с 8 мица пробвах за по-сигурно, че лаптопа е с такава фабрик! Ами той си казва проблема и докато не се разбере какво иска няма да позволи да се буутне? Това съобщение значи нещо и хора, които са на ти с материята биха го изолирали. Но никой не каза как да разберем какво му липсва, а всеки дава програми и различни начини за инсталиране, проблема е прост и си показва съобщение стига да знаеш как да го решиш, а не проба грешка, това не е сериозно!

Ако бях хакер щях да разбера проблема и да го реша, а не да налучквам, защото по какъвто и начин да опитваш когато биоса е настроен и има спесифично изискване за нещо няма да те пусне да го инсталираш, не със стрелец, ами и да го застреляш даже:))))))

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.