Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Проблем инсталирането на Windows 10

55 мнения в тази тема

Отговорено

А опитахте ли под DVD диск да го инсталирате? Защото съм имал не малко случай с инсталиране на 10ка под UEFI Именно под DVD, от USB така и не успяваше да е направи както трябва

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да потвърдя за RUFUS, че и при мен като направих Win 7 в GPT не поиска да се инсталира на SSD-то. Странното беше, че и в MBR не поиска и то само при Win 7. 8-цата успях да инсталирам върху SSD-то, но там имаше също драми. 10-ка не смятам и да пробвам да слагам. :D
Успях се справя с помощния софтуер от сайта на Asrock (дъното ми е Asrock), но сега не знам дали е GPT или MBR.

Преди известно време се опитах да инсталирам Win 7 (или WIn 8. Не помня, беше преди 2 години може би) на лаптоп с GPT. Записах го с въпросната програма RUFUS и пак не иска да се инсталира. Тогава форматирах от Windows флашката под NTFS, а опцията за формат от Rufus я изключих. Тия дни прочетох във форума, че за GPT трябва флашката да е в FAT32. Както и да е... Тогава обърнах харда в MBR и направих стандартна инсталация. 

Тия дни записах Win 10 на флашка пак с RUFUS, но този път я оставих тя да си форматира флашката и след това тръгна нормално инсталацията под GPT на моя компютър на SSD. Тогава дали това, че е била под NTFS не искаше да се инсталира, дали е било от нещо друго - не знам. Преди нямах никакъв опит с GPT. Просто казвам какво направих преди и какво направих сега.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай при инсталацията , когато се рестартира първия път да извадиш флашката .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Евалата, найстина искрено, благодаря на всички отзовали се, но според мен грешен е подхода, 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай при инсталацията , когато се рестартира първия път да извадиш флашката .

По този начин или нищо няма да стане или ще се върти на едно и също място (т.е. ще му зареди отначало инсталатора на Windows). В зависимост в това дали е с автоматично или ръчно бутване.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.