Съвет за видео карта

15 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте,

До сега винаги съм гледал да си купувам hardware асус,но сега съм в дилема дали си заслуважа да се дадат повече пари в този случай.

Едната карта е тази ASUS R9 390 DC2 8GD5 на която се бях спрял първоначално.

А другата е MSI Radeon R9 390 Gaming 8GB GDDR5

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мен ако ме питаш и не държиш да е радеон ,се насочи към GTX 1070 повече пройзводителност стабилно клокване и ред много други  екстри.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

GTX 1070 доста скача от към лев.Иначе е супер да.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

A защо не вземеш RX 480 8GB- 560-620 лв:

XFX Radeon RX 480 GTR Black Edition RX-480P8DBA6 567 лв

PowerColor Radeon RX 480 Red Devil AXRX 480 8GBD5-3DH/OC 615 лв (доставката е безплатна)?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Mислех да напиша същото като Иван Грозни.  Аз съм с 2-рата видео карта и съм предоволен, но в случая XFX е по-евтина и по-добър избор. При XFX може да подмениш вентилаторите с тези...
XFX Hard Swap Fans

BoxLEDfan.jpg

hardswap.jpg

maxresdefault.jpg

Редактирано от vla
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

RX480 е същата производителност като R9 390 и е за далеч по малко пари. За 900лв директно скачай на gtx 1070 . Разликата с rx480 и R9 390/390X е доста по голяма. Аз съм с такава и съм супер доволен: gigabyte gtx 1070 , да не говорим ,че е за същите пари с картата от 1-вия ти линк.

п.п. Но я сподели преди това с какъв процесор си , да видим дали изобщо си заслужава подобна покупка!

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Mислех да напиша същото като Иван Грозни.  Аз съм с 2-рата видео карта и съм предоволен, но в случая XFX е по-евтина и по-добър избор.

В интерес на истината, аз нямам досег до тези карти и черпя информация от @Tommygun. Той посочва RX470 и 480 като "смислена" покупка заради цената и това, че AMD са дръпнали на софтуерно ниво пред зелените и успешно развиват потенциала на картите.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И последно аз ще добавя имам досег до 1070 защото сглобихме геймърска машина на един приятел ,ако ще дава 800 и нещо лева за видео карта много по добре е да си вземе 1070 ниска консумация макс performance  ниски температури а й вече се намират 1070 на около 850 лв . Но все пак той ще си дава парите . Ето и линк Линк

Редактирано от neserioga
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз като го гледам автора колко е заинтересован та чак не е влизал във форума от вчера , а ние се пънем и се мъчим да му измисляме най-оптималния вариант за неговата конфигурация. Нито знаем с какъв процесор е , нито сме наясно към АМД ли се е насочил конкретно или търси най-производителния вариант за парите от 1-вите два линка.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси на всички за предложенията.За сега продължавам да сравнявам офертите за около 700-750лв и най-вероятно ще изчакам още малко,че ми изкочи и непредвиден разход по другата черна дупка(автомобила)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

R9 390 за 888 лева въобще не трябва да ти е в полезрението даже. За същите пари взимаш 1070 - Palit GeForce GTX 1070 Dual, която дори и с по-лошо охлаждане е много по-производителна карта от 390-ката.

Ако бюджета ти е 700-750лв., Спокойно можеш да минеш с 1060 или 480 за по-малко и ще вършат същата работа като 390, но ще са по-хладни и по пестеливи от към захранване.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Напълно съгласен с CaRd  

То и моето предложение по-горе беше същото

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

макар да се повтарям за 14лв. отгоре - с 3 години гаранция Gigabyte gtx 1070 Windforce OC ТУК . Изключително хладна , безшумна и малко по-бърза . Няма да фалираш за тази разлика в цената ,а получаваш отгоре +1 годинка сигурност.

п.п. Да не говорим ,че в момента я има налична и на 840лв. в същия сайт , само че разопакована и пак с 3 години гаранция!

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Pepy86 ние с теб му отговорихме няколко пъти едно и също той човека си пеее неговата песен аз се отказвам да му давам съвети .

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По скоро лошото е , че изобщо не иска да спомене какви са останалите компоненти от конфигурацията му. Да преценим дали си заслужава изобщо карта от този клас.  И да изчака няма гаранция ,че ще намери 1070ка скоро на тези пари. Първо търсеше карта за 890лв., сега спомена , че търси до 700-750. Дори и да вземе най-доброто от моделите на gtx1060 или rx480 8gb , не виждам смисъл да се набият толкова много пари за малко по добър кулер и реално почти същата производителност./в сравнение с по евтните модели от 550-600лв./ 

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване