Проблем с Windows Photo Viewer в Windows 7 64 bit

25 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте , днес ми се случи нещо с компютъра  когато реших да отворя една снимка  ми изписва,че има някакъв проблем .Може ли да ми кажете как да го оправя . 

123.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А каква е снимката, какъв формат? Сигурни ли сте, че не е повредена или от неподдържан тип? С друга програма отваря ли се? Малко повече информация няма да е излишна.

Редактирано от Mirgogo
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми то си ти е отговорил windowsa или програма не поддържа фаила който искаш да отвориш или самия файл ( снимката ) е повредена.

А ние се застъпихме с отговора  с  Mirgogo

Редактирано от neserioga
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А каква е снимката, какъв формат? Сигурни ли сте, че не е повредена или от неподдържан тип? С друга програма отваря ли се? Млако повече информация няма да е излишна.

Формата е  jpeg   не са повредени  другите формати ги  отваря  само този не иска  пробвах и с други програми и с тях не става  имам доста снимки в този формат не е проблема с тях .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А каква е снимката, какъв формат? Сигурни ли сте, че не е повредена или от неподдържан тип? С друга програма отваря ли се? Млако повече информация няма да е излишна.

Формата е  jpeg   не са повредени  другите формати ги  отваря  само този не иска  пробвах и с други програми и с тях не става  имам доста снимки в този формат не е проблема с тях .

Ами ти си отговори сам на въпроса, че имаш проблем със снимката. Провери дали Paint я отваря. Ако я отваря -  я презапиши (Save As) наново.

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами ти си отговори сам на въпроса, че имаш проблем със снимката. Провери дали Paint я отваря. Ако я отваря -  я презапиши (Save As) наново.

Paint   не я отваря  как е възможно  всичките ми  снимки да са се повредили  не засичам  вируси  .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

"...или нямате последни актуализации на програмата за преглед на снимки"

виждам и икона на internet explorer 9
моля те,не ми казвай че ползваш windows 7 RTM без service pack 1

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Стига де.. аз и с Windows 2000 отварям снимки. Нещо му се е бъгясало явно,

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не ползвам    windows 7 RTM  и имам  service pack   как да актуализации на програмата за преглед на снимки

Стана когато приех разни програми   май нещо съм премахнал без да искам  стана веднага след това   иконите на снимките ми изглеждаха  по различно  Мисля че ги променях с някаква програма но не си спомням коя  и явно съм я премахнал без да искам .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

FileAssociationFixer  

Пробвай с това има я и тук.но линка не работеше.Качих я на ново в темата.

Редактирано от Александър Янков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

http://zelka.org/details.php?id=488211

Инсталирай си тази програма и пробвай с нея.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Без никакви гимнастики,изтегли рег.файла и кликаш 2 пъти и подтвърждаваш.

Windows Registry Editor Version 5.00

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.jpg]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.jpeg]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.gif]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.png]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.bmp]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.tiff]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.ico]

PhotoViewer.reg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес установих, че програмата ми за отваряне на картини Photo Viewer не работи. При цъкане на bmp, tiff,, jpg и др. просто зависва- 1.png

Файловете се отварят и печатат коректно с Paint.

Отварят се и с Офис пакета, обаче- дава многократно съобщение за липса на памет!- 2.png

Още по- интересно. Програмата ми за сканиране- PaperPort освен, че ги визуализира коректно има опция за отваряне на файла с програма по подразбирне т.е. Photo Viewer. По този начин се отварят успешно и се печатат успешно.

Пробвах с възстановяване на системата с доста задна дата, когато съм сигурен, че всичко беше наред- не става.

Разглеждах и registry с търсене и сравняване на "Photo Viewer" с друг компютър също с Win7, същата версия и същите настройки (правени все от мен). Не намерих никаква разлика в асоциирането на файловете и въобще разлика доколкото ми стига компетенцията.

Моля за помощ! Какъв ми е проблема? Как да го оправя без преинсталиране? Не ми се използва друга програма- имам и други възможности, но не ми харесват.

2.png

1.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За да провериш паметта, отвори Диспечера на задачите (десен клик долу на лентата на задачите). Там можеш да провериш колко ти е паметта, с какво е напълнена и дали това съобщение е коректно. Уиндоус има програма за тест на паметта, сега не помня в 7 къде е (виж Контрол панел-административни инструменти). Ако паметта е в ред, отвори Event Viewer и виж какво пише там-всяка аномалия е записана.

11.JPG

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма проблем с паметта. Проверих, но то беше ясно. Файловете се отварят с Photo Viewer, но не директно с цъкане в експлорер. Например: десен бутон, отваряне с Мозила (по подразбиране тя извиква Photo Viewer) и готово- отваря се с Photo Viewer. Директно обаче не става. Нещо се е омазало, но какво?, къде?. Пусках CCleaner няма резултат.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето рег.файла за PhotoViewer,кликаш 2 пъти върху файла,подтвърждаваш и си готов.От контролния панел,задай задай всички файлове да се отварят с PhotoViewer.

90W7JOQ.png

PhotoViewer.reg

Редактирано от tyutyunchev
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвах през контрол панел- същата работа- не става.

Пробвах с .reg файла- същата работа- не става. Зареждане....... и си стои там.

През Мозила и Paper port отваря.

Докато пишех съобщението реших да пробвам с интернет експлорер. Там разреших някаква опция, която вече не виждам, но беше нещо "смарт скан.... за изпращане на съобщения на Майкрософт" и за около 10 сек. всичко работи нормално и после пак по старому!!

Всъщност видях, че всичко работи нормално докато в диспечера на задачите е активен процеса dllhost.exe. Това трае 5-10 сек.

Редактирано от y.yovev
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай това - за оправяне на Open with :

отиваш в  command prompt и пишеш следните команди:
cd\
c:\> attrib -r -h -s autorun.inf
c:\> del autorun.inf
d:\> attrib -r -h -s autorun.inf
d:\> del autorun.inf
restart the pc

като c и d са например наличните ти дискове

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Свали  Windows Repair  от тук, мисля че имаше някакви опции за оправяне на твоя проблем.

Windows Repair

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

C:\>attrib -r -h -s autorun.inf
File not found - autorun.inf

C:\>d:

D:\>attrib -r -h -s autorun.inf

D:\>e:

E:\Users\y.yovev>attrib -r -h -s autorun.inf

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвай да асоциираш файловете на ново,въпреки,че не си намерил разлика с това клик

или клик

Още едно решение,което лично аз не съм пробвал клик

Редактирано от Александър Янков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разгледах предложенията ти. Благодаря истински. Най- напред ще пробвам третото. Струва ми са направо идентично с моя проблем. Ще докладвам за резултата.

Нямах време да докладвам за резултата от Windows repair. Направо плачевен- добре че стана с възстановяване на системата. Развали минимум две важни програми. За повече не съм проверявал, защото едната е всъщност основното задължение на този компютър.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз не мога да разбера едно нещо, след като си омазал цялата система и си загубил толкова време за "вгъзенясването" й, защо продължаваш?! Една чиста инсталация с читав Windows ще ти отнеме половин час и още два за качване на програми.

Поука: След като не ти се занимава с преинсталиране, си прави копие с "Акронис" или някоя друга програма за възстановяване на системата!...Успех!;)

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз не мога да разбера едно нещо, след като си омазал цялата система и си загубил толкова време за "вгъзенясването" й, защо продължаваш?! Една чиста инсталация с читав Windows ще ти отнеме половин час и още два за качване на програми.

Поука: След като не ти се занимава с преинсталиране, си прави копие с "Акронис" или някоя друга програма за възстановяване на системата!...Успех!;)

Многократно съм се убеждавал, че си прав за преинсталацията. Все ми се струва, че е нещо дребно и ааха да стане. Не ми отнема 2.5 часа, а половин ден ама все тая. Налага се. Относно акроинс: Пробвал съм. Когато се наложи да използвам копието то вече не ми е актуално. Аз не съм от тези дето инсталират ежедневно програми и през месец преинсталиран уиндоус. Инсталацията ми е от 4 години.

Пробвай да асоциираш файловете на ново,въпреки,че не си намерил разлика с това клик

или клик

Още едно решение,което лично аз не съм пробвал клик

И с това не става. Просто при мен няма такъв профил. Това ми даде идея за принсталиране на драйвери на видеокарта. И това не даде резултат. Ще преинсталирам. Просто трябва да имам свободен половин ден.

Благодаря за помощта!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами ако не инсталираш често програми значи нямаш проблеми да ползваш Акронис. Единствено ъпдейтите ще се наложи да инсталираш. Ако правиш такива, естествено. А и има опция за регулярни бакъпи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване