Компютърът се изключи и лед лампичата започна да мига

29 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

днес както си гледах клипчета в youtube и изведнъж пц-то се изключи и лед лампичката започна да мига,опитах да го включа или рестартирам от копчетата на кутията,но нищо не стана,изкючих захранващото изчаках малко и пак го пуснах натиснах старт бутона но само светна за секунда и нищо не стана,дали не е от захранващото ?за съжаление няма как да опитам с друго,защото пц-то е ново и до сега не съм имал такъв проблем...

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може много неща да са ,пом светва не вярвам да е захранването но е възможно ,може да е РАМ ,ПРОЦЕСОР ,ВИДЕО КАРТА . Трябва да елиминираш едно по едно нещата .ако компа ти е с лепенка в смисъл си купил готова конфигурация си го карай в сервиза към гранцията .И няма да е лошо да споделиш за каква машина става на въпрос ,компоненти и т.н

Редактирано от neserioga
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

може да е дефектно дъното,щом е нов,доста често взеха да пращат дефектни дъна

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

махнах видео карта,хардовете,рам и остана само дъното и процесора,и пак не искаше да тръгне ...ама какво може да му е станало на това дънно ... иначе е msi 970А SLI Krait Edition 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Провери първо захранването. Виж това видео как се прави ...https://www.youtube.com/watch?v=ixcWCrYpw3Y  ...зелена (тя е само една) и коядае черна и ако тръгне значи е ОК.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

да вчера го направих това и тръгна... :(  направих го с кламер  хахах 

Редактирано от Mistah Grizzly
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@thebullet Аз по такъв начин си зареждам акумулатора с компютърно захранване :D 

Иначе перките на дъното въртят ли ? Защото може и дъното да е заминало.  

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не,значи като натисна копчето се включи лампичките на цялата система светкат за част от секундата и пак огасват нищо повече :( сега съм оставил само със захранването дъното и процесора нищо друг няма

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дъното ти е заминало най-вероятно. Захранването си има защита. Като стане нещо се гаси само.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

значи няма смисъл със jumper да рествам биоса ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Резетването на BIOS занулява евентуални промени, които си правил по настройките му. Ако искаш го направи, но според мен няма да има смисъл. Някъде имаш верига накъсо, според мен.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ахм странното че само един път опитва да стартира и следващите опити не ...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Взимаш назаем друго захранване от приятел и пробваш. Ако е пак така, пращаш дъното на сервиз, дано да ти е гаранционно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

имам гаранция но нямам човек с подобно захранване и има да чакам както не съм софия,ако го пратя за ремонт ...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Шефа каза най-правилното решение.В сервиза ще тестват цялата машина/ако занесеш дъното само него/.А чакането си е бонус за всички.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пратих дьното и ми пратиха ново,сврьзвам го натискам бутона и тръгва всичо е ок но никва картина.. нито чрез hdmi нито чрез dvi..

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вградената или външната видео карта?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако са му пратили същия модел дъно,то няма вградено видео.Според мен при дефектирането на дъното,евентуално късо е изгорило и видеокартата за съжаление..Вземи картата и е пробвай на друг компютър или пробвай с друга карта на твоя.Имах този проблем преди 2 месеца,добре ,че и двете бяха в гаранция

Редактирано от Александър Янков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

видео картата беше на старата система и си работеше и да дънното няма вградена видео карта

другото което си мисля което може да е станало когато е изгоряло дънното да е изгорял и процесора с него дали е възможно и дали ще тръгне ако процесора е изгорял ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако е изгорял процесора,естествено,че няма да тръгне,но той има защита(създадена в дъното),същото важи и за рама, за разлика от видеото и затова смятам,че видеото е заминало.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

еми върнах всичко на старата конфигорация и всичко работи...утре ще се обаждам пак...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това всичко какво,ще рече,

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

рам,видео и хард,накратко махнах новото дънно и върнах старото

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи разликата между  старата и новата конфигурацията е дъно и процесор.Преди да им се обадиш,може да сложиш всичко на новото дъно и ако не тръгне да  му резетнеш биоса  с джъмпера и пак да пробваш.Ако е заминал процесора,което е трудно,но не невъзможно дано да е в гаранция.Ако са купени от едно място,може да им пратиш и двете.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

няма как защото и двете дънна са със различен сокет,не знам не ми се занимава просто ще видя ако мога да го заменя за друг модел ако ли не го връщам и така

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване