Как да заобиколим филтъра за сваляне на торенти от чужбина

36 мнения в тази тема

Публикувано

Живея в Германия.До преди седмица нямах проблеми използвайки прокси http://bgtorrentz.net/. Гледам един ден ,хазяина прекарва нови кабели през градината към рутера и от тогава ядец.Влизам без проблем във всички торент сайтове,тегля торента ,отваря се торент клиента и започва едно търсене на пиъри и няма сваляне.Смених uTorrent с друг-същата работа.Инсталирах VPN Unlimited,отново можех да свалям.И така 3 дни.След това видях селския хитрец (хазяина) заедно с още един ,вероятно интернет доставчика да бъзикат рутера.До рутера нямам достъп.Опитах се да отварям портове  в рутера (не знам паролата) с Simple Port Forwarding,уж успешно,ама греда.Инсталирах друг VPN,същата работа-не може да се свърже със сървърите.Тоя пендел явно е сложил някакъв филтър и дано да ми помогнете да го заобиколя.Иначе нямам проблем с други сайтове,освен с торенти.Можем ли да го надхитрим?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Внимавай с тия торенти в Германия, че глобите са жестоки .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами аз не съм бил в Германия, но във Виена свалях с прокси. То по принцип само някои сайтове бяха блокирани. rarbg работеше, piratbay - също. Zamunda, Axell - не. С прокси сайт си решавах проблема. За глобите и аз съм чувал. Но доста хора в хотела смучеха с хайдушкия маркуч. Имаше сайтове с прокси адреси, ако искаш потърси. Аз вече съм им изгубил дирите.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

имам приятел в германия,който тегли от замунда с прокси :D няма проблем

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Както вече съм писал по-горе ,използвал съм прокси +VPN .Също така съм сложил прокси и на uTorrent,но вече не става.Изчел съм и статии в интернет ,но повечето са от 2011/2013година и повтарят направеното от мене.Вече седмица опитвам какви ли не простотии и не става и не става.Затова и пиша тука.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Смени торент клиента. Инсталирай qbittorent и направи следните настройки:

2.JPG

1.JPG

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А Tor Browser пробва ли.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

GDSP 

Това беше първото,което направих.Смених uTorrent,точно с qbittorrent.Торента се сваля ,но не може да намери сийдъри.И при двата т.клиенти.Има някакъв филтър явно.Точно филтъра се опитвам да заобиколя.Иначе нямам проблем с влизането по торент-сайтовете,а само с изтеглянето на съдържанието.

бай Неделев  Току-що пробвах Tor Browser (за кой ли път вече) ,файда никаква.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С друг порт пробва ли ? Просто за пробата.Но щом си слагал прокси адрес и на торент клиента и не става.... Значи не става. ИТ-то нещо е ограничил връзките, но по-стряскащото е, че те е  хванал. Явно VPN-а издиша. Нали уж се крие и криптира ?
А иначе аз ти споделих моят опит. Скромен е, но имам само него. При мен сработи.
Понякога ми се е случвало да не работи даден сайт, но с различен става.
И щом толкова много си дават зор трябва да внимаваш, защото наистина може да има последствия.... 
Надушили са те въпреки VPN-а.... Аз бих настръхнал.

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не можеш ли да смениш доставчика и да вземеш свой си рутер ?

Чужбина та чужбина - те ви чужбина :D 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи,сина на собственика е студент по някакви компютърни истории.В началото нямаше интернет.Видях собств. и го питах защо няма.Смрънка нещо и след една седмица беше прекарал някакъв временен кабел от съседната къща (и тя негова)+рутер.Интернета много зле 300-400 Кб /с , но се сваляше всичко.След още 2 седмици,премести рутера в друг апартамент под мен и ми казва че сега скоростта е по-добра.И почнаха проблемите още веднага.Край с торентите.Явно малкия келеш се прави на разбирач и засега успешно.Иначе и сега трафика ми е същия,просто филмите ги гледам онлайн + телевизия.За това няма филтър все още.

И това винаги в събота,когато и синчето е тука,за да си правят експерименти какво е научил малкия.

Редактирано от Myself
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен е,че интернета са води на дъртия и ако засекат, че от неговото IP се теглят торенти ще отнесе глобата от 1000 евра той. Затова човека взема мерки.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Опитвал ли си да се свържеш с VPN сървър вдигнат от някой частен абонат, примерно в България. Имам съмнение че тези публични сървъри които се ползват ограничават торентите.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами поне аз нямах проблем от Виена. Мога да кажа сайтчетата - http://bgproxy.org/  и http://proxy-bg.com/
С тях си ползвах най-спокойно бг торентите - замунда, аксел.
За rarbg.com ползвам https://whoer.net/webproxy
За ограничаването е вярно, но това съм го виждал най-вече от чуждите, но не от БГ  страна.
Преди ползвах Hidemyass, но те почнаха да искат пари за пълната функционалност. И да.... Стигаш до торент сайта, но линковете не водят до никъде.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблема е че,нито един VPN не ще да се върже.Пробвал съм 4-5 платени.Аз проблеми с влизането в сайтовете нямам,чрез прокси разбира се.Торента го тегля,отваря се торент клиента и до там- не може да се свърже със сийдъри.Питах хазяина дали не са бърникали нещо,той в началото се правеше на отнесен.После ми каза ,че синът му е решил да прави отворена мрежа и е сложил някакъв филтър.Та въпроса ми е : KAK ДА ЗАОБИКОЛИМ ФИЛТЪРА.Явно трябва да се похакерства,ама нямам толкова познания,просто не съм го правил досега.Паролата на рутера не я знам.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж в мрежовите настрайки, предполагам че получаваш IP адреса по DHCP. Остави го така, но въведи ръчно DNS-те, примерно тези на Гугъл.

Трафика на торент клиента го направи задължително криптиран.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж в мрежовите настрайки, предполагам че получаваш IP адреса по DHCP. Остави го така, но въведи ръчно DNS-те, примерно тези на Гугъл.

Трафика на торент клиента го направи задължително криптиран.

Главата ми е още снощна и не може да мисли нормално.Може ли,по-подробно това с DNS-ите? Трафика си ми е криптиран.

Благодаря!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Старт - Контролен панел - Мрежа и интернет - Център за мрежи и споделяне - Промяна на настройките на адаптера
След това даваш десния бутон върху мрежата и избираш  Свойства.
Това можеш да го видиш на снимката
http://i.imgur.com/NeVYj8U.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Myself

Слушай моето момче, преди 2 години ме глобиха 2300 евро в  Прага за хакване на точка, едвам се разминах без затвор за минимум 3 месеца...

Не си прави излишни експерименти, не можеш да направиш нищо без АДМИНА НА МРЕЖАТА , В случая твойта хазяйка....там те следят по ай-пи й по мак адрес и всичкия трафик ти е на картичка, ако не ти пусне админа п2п връзка, няма как да стане номера, всъщност има начин да сваляш от там но няма да ти кажа как, защото е вредно за самия теб.

....и стига я дъвкайте тази тема, защото води само на лошо.  :plias:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А бе, нямате ли приятели в България, които да ви свалят филми и да ви ги пращат по Скайп, на файлообменници или по друг начин? Не си играйте с огъня с тия торенти.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако е заради филми само, инсталирай си едно Kodi+Exodus  и няма да ти трябват торенти никога. Със субтитри, с всичко.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето ти и още един вариант, теглиш портативката и в търсачката на лайв пишеш Bulgaria    http://store.mdcgate.com/market/app_detail?appID=22&platformID=8

Редактирано от krasibadboy
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Иванов  Ползвам отдавна KODI за да гледам Българска IPTV от Германия, но това Exodus не го знам, ще те помоля да ми обясниш по-точно за какво се използва и начин на инсталация,че с  торентите тука наистина нещата са зле преди месец на един съсед тука му шибнаха 900 евро глоба за една пиклива анимацийка, мисля че се казваше " Щъркели" или нещо подобно, ако искаш може и на лични.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване