Проблем с инсталация на Windows 10 на лаптоп Asus X540SA

11 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте.Извинявам се ако нее за нова тема.Проблема ми е следния взех си лаптоп asus X540SA  DDR3L 1600 MHz SDRAM, OnBoard Memory / 4 GB.Като го взех имаше freedos.Тръгнах да слагам windows 10,но като стигна до каде да бъде инсталиран,ме отрязва с това че харда трябва да се форматира с NTFS.Как да го форматирам.

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Избираш дяла който ще форматираш и му даваш формат ,другото което е има разлика в инсталацията ако е MBR или GPT . Но така като гледам предполагам не знаеш разликата . Та след като го форматираш задели за windows място примерно 150 gb 150x1024=153600 И избери този пъртишън за инсталация . Инсталирай .

След като инсталацията мине успешно ,дясно копче на my computer ,manage ,disk management и unlocated space го форматираш също за да ти излезе новия дял .

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преди два дена сложих 10-ка на точно такъв модел.
Обикновенна и рутинна инсталация е.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,

от 2 дни се мъча да кача 10 Про 64 бит на точно такава машина. NikolayV може ли да споделиш имидж на диска или поне драйверите за аудио и УИФИ картата моля?

Инсталира се всичко, ъпдейтва се няма проблеми. Но като се закача на рутера(разбирайте интернет достъпа) и влезна в Ютуб примерно звука почва да насича и след секунди връзката с рутера прекъсва. Изчезва и моята мрежа. След още няколко секунди изчезват всичките, а след още няколко се появява червения кръст на адаптера. когато това се случи с някои драйвери в девайс мениджъра казва Code 10, с други си пише че работи нормално, но стои кръстчето и не намира мрежи.

На други сайтове раобти (abv примерно), но след да речем 10 минути пак прекъсва. Ако обаче инсталирам всичко без аудио драйверите, УИФИто изобщо не ще да намери каквито и да е мрежи. Работи, казва че е активно но до там.

Пробвах с всякакви комбинации, фабричните от уиндовса драйвери, тези от диска с който идва, последните от сайта на асус. Предишни релизи пак от сайта на асус. Не ще и не ще. Софтуера от диска в кутията нещо не ми харесва уиндовса и казва че хардуера не е компатибъл с този диск и съотвтно не качва нищо, трябва на ръка.

Давайте съвети моля че се изчерпах. Къде ли не четах но решение не намирам.

п.с.

пробвах и с други релизи на уиндоуса - същата работа.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Драйвери от тук  Успех.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,

от 2 дни се мъча да кача 10 Про 64 бит на точно такава машина. NikolayV може ли да споделиш имидж на диска или поне драйверите за аудио и УИФИ картата моля?

Инсталира се всичко, ъпдейтва се няма проблеми. Но като се закача на рутера(разбирайте интернет достъпа) и влезна в Ютуб примерно звука почва да насича и след секунди връзката с рутера прекъсва. Изчезва и моята мрежа. След още няколко секунди изчезват всичките, а след още няколко се появява червения кръст на адаптера. когато това се случи с някои драйвери в девайс мениджъра казва Code 10, с други си пише че работи нормално, но стои кръстчето и не намира мрежи.

На други сайтове раобти (abv примерно), но след да речем 10 минути пак прекъсва. Ако обаче инсталирам всичко без аудио драйверите, УИФИто изобщо не ще да намери каквито и да е мрежи. Работи, казва че е активно но до там.

Пробвах с всякакви комбинации, фабричните от уиндовса драйвери, тези от диска с който идва, последните от сайта на асус. Предишни релизи пак от сайта на асус. Не ще и не ще. Софтуера от диска в кутията нещо не ми харесва уиндовса и казва че хардуера не е компатибъл с този диск и съотвтно не качва нищо, трябва на ръка.

Давайте съвети моля че се изчерпах. Къде ли не четах но решение не намирам.

п.с.

пробвах и с други релизи на уиндоуса - същата работа.

Лаптопа беше на сестра ми, а тя сега е в Шотландия.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря все пак!

Ако се сетиш за билда на уиндовса който си ползвал пак би било полезно!

Иначе както писах по горе пробвах и с АСУСките от сайта, резултата пак не е ОК.

Поздрави!

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Никаква идея нямам какво съм инсталирал, защото веднага го изтрих. (10-та няма да си сложа на мой компютър НИКОГА)
Всичко си тръгна нормално и после от сайта на асус до нагласих драйверите.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То и тук върви нормално докато не стигна да УИФИто :)

Ще го мъча още значи.

Благодаря още веднъж!

Поздрави!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте!

Май се оказва хардуерен проблем. Или нещо биоса не е наред или несъвместимостта между аудио картата и атерос УИФИто.

На Линукс прави същия проблем. Успях под някаква форма и 7 Ултимате да кача и пак е същото.

Следващите дни отива за гаранционна поддръжка.

Казвам го само за да може друг като чете да знае какво е било пи мен.

Поздрави!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблем след инсталирване на win 10.Инсталацията мина без проблем.Проблема  дойде на другият ден когато включих компа.Всички приложения и пограми който бях инсталирал се отварят само с разрешение на администратора.Доста дразнещо.Как да реша проблема„някави напътствия .Благодаря на всички който помогнат

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване