Пази ли се лиценза при Win7->Win10->Win7->Win10?

25 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте, 

когато беше офертата с безплатен ъпгрейд на Win 7 към Win 10 реших да се възползвам. Нещо обаче не се разбраха с драйверите на моя лаптоп Lenovo T520, както и с някои от програмите, които ползвам. Та след 2 седмицьи си се върнах на Win 7 за да си работя нормално. Сега обаче чета, че нещата, които ми правеха проблем вече работят и има драйвери за всичко. Въпросът ми е, вярно ли е това, че сега ако си направя чиста инсталация на Win 10 ще си разпознае хардуера и ще си имам лицензиран Win 10 (7 ми е лицензиран) и няма да имам нужда от кодове, допълнителни активации и т.н.? Надявам се някой да го е изпробвал вече и да сподели дали всичко работи и е толкова лесно. Нямам много време за губене, тъй като работя с този компютър, затова проучвам нещата предваритено. Благодаря!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичага,съвета и моята препоръка е да си останеш на Windows 7,лиценза за 10-яката ще ти остане,но не ти трябва 10-яка-тя все още не е професионално изпипана, може би да инсталирам тази 10-ка след 10 години,в момента не става за нищо освен за игри и фейсбук,Аз я изтрих напълно от харддиска,вярно е има доста добри приложения.но драйверите все още не са професионално написани..Свали си форумният Windows на Насско и няма да съжаляваш,активира се веднага.

DcQNRJV.png

И ако някой ден излезе фиксиран билд на windows 10 може да надстроиш винаги до безплатната 10-ка при надстройка е безплатна за всички.

Редактирано от tyutyunchev
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

моя оригинален лиценз за windows 7 home premium изгоря след ъпдейта до 10,възползвах се още като го пуснаха първия месец,активирах 10ката с него и уж се запазва в microsoft профила,върнах на 7 един ден,не работи ключа,инсталирах и 10ка после - пак не ми дава да активирам и дефакто ме прецакаха,сега ползвам windows 7 ultimate форумния от 2015 с първите ъпдейти и съм предоволен 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@tyutyunchev

Е чак пък 10 години. Бих казал една година. Имай предвид, че преди една година нещата бяха много зле. Сега горе-долу биват. Щом във фирмата с хиляди компютри минаваме масово на win 10 смятам, че вече е достатъчно добре. Win 7 си остана много стабилен през целия си живот, но имай предвид, че новия хардуер не поддържа win 7, така че се подготвай психически. :)

@MsiqWindows7

Много странно, не би трябвало да има проблем. При чиста преинсталация би трябвало да може да си го активираш. Ако не звъни на Microsoft, какво е това нещо.

Редактирано от bizzito
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Активацията  без гимнастики може да се запази с едно преносимо приложение,което работи на
Windows 7,8,на Windows 8.1 работи само ако е активиран по скайпа-телефон,работи и на всички версии
на windows 10,това приложение е Advanced Tokens Manager v3.5 RC 5,след архивиране на активацията да се
приложат промените в архива на програмата и имате архивирано копие на активацията.
Np5ZCgL.png
При чиста преинсталация да се активира системата преди инсталирането на драйвери.
Това приложение е от 2013 година,но все още функционира на всички версии.

Advanced Tokens Manager v3.5 RC 5.rar

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И защо е това нещо, нали би трябвало да се самоактивира win 10. Затова питам, за да не правя такива гимнастики и да бърничкам из линдуса.

Редактирано от bizzito
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дали ще се активира зависи от хардуера,не на всички машини се активира автоматично,казвам го от личен опит,а и от последните версии на Windows 10 

ако  си логнат с акаунт на майкрософт няма проблем с активацията,защото от версия  1607 и нагоре лиценза е свързан с майкрософския акаунт,това е сигурното автоматично активиране,а с горната програмка е още по-сигурно-отнема около минута и става без интернет.

Редактирано от tyutyunchev
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дали ще се активира зависи от хардуера,не на всички машини се активира автоматично,казвам го от личен опит,а и от последните версии на Windows 10 

ако  си логнат с акаунт на майкрософт няма проблем с активацията,защото от версия  1607 и нагоре лиценза е свързан с майкрософския акаунт,това е сигурното автоматично активиране,а с горната програмка е още по-сигурно-отнема около минута и става без интернет.

Интересно, благодаря! Сега ми трябва малко време и аз да се подготвя психически и да си приключа проектите :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Щом във фирмата с хиляди компютри минаваме масово на win 10 смятам, че вече е достатъчно добре.

Това, че някакъв тъпак е убедил друг идиот в дадена фирма да минат на 10-ка не означава, че това е добър избор за ОС- ако имаш дружки в ИТ отдела ги посъветвай да се оглеждат за нова работа, че се задават уволнения в отдела около Коледа. 

А и идеята ти да слагаш 10-ка на умряло от старост Леново с надеждата да работи нормално хич не е добра- няколко старички лаптопа вече ми донесоха за връщане от 10 към 7 понеже с поредните ъпдейти на 10-ката се прецакват разни драйвери на машините. Едната спря напълно да издава звуци, на другата изчезна аудиото през ХДМИ порта, на трета бяха осрали драйверите за Wi-Fi и на повече от 3м. от рутера не хващаше нищо- общо взето е въпрос на време и на късмет кога поредният ъпдейт ще ти прецака работата на нещо. А тогава вече лицензът ти за 7 няма да е валиден...

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма нужда да плашиш хората.Щом от такава голяма фирма  са се престрашили,значи са направили предварително проучване.Предполагам ,че там има хора които са наясно със нещата около Windows 10.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Изобщо не си дори помисляй, че във фирмите се прави каквото и да е проучване за това дали Windows 10 e подходящ за условията и хардуера там. Просто някой шеф е взел решение, или са му предложили евтина оферта. Това е.

Скоро гледах на касите в пощата как горките служителки са в паника, защото компютрите им постоянно забиваха - инсталиран прост софтуер за плащане на сметки към дадени компании. И да - бяха с Windows 10 :)

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@РосеН

Съгласен съм, че T520 е стара баба, няма спор, но фирмените лаптопи масово са T430 и T440 и няма никакви проблеми, дори при положение, че направиха някаква миграция от 7 на 10, различна от общопознатата.

@Иванов

Дали проблемът е в Win 10? Според мен е в софтуера, който трябва просто да се преработи за да е съвместим с Win 10. Да това са windows-ки глупости. Съвместимост несъвместимост, ъпгрейд, ъпдейт, но това са жертвите ако искаш да го ползваш и още повече ако трябва.

И аз съм голям привърженик на Win 7, но като само личния ми компщтър остана на него, смятам че няма какво да чакам. все пак трябва да гледаме напред. Аз дори се учудих онзи ден, докато чакам на един светофар, как едни младежи на 16-17 години коментират, че XP било най-добрия windows и ако не била някоя си игра щели да си карат с него.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мнения,колкото искаш.Просто трябва да се търси златната среда.Ако проработи на W 10 добре,ако не, минаваш назад към друга версия и така.Просто това е прогреса.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблемът го описа РосеН съвсем точно. От край време ъпдейтите в Windows 10 развалят по нещо, вместо да правят системата по-стабилна и по-съвместима с различен вид хардуер, софтуер и драйвери. А защо става така аз не мога да кажа, но това са фактите.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е зависи на каква машинка е инсталирана десятката де .....Ако пробвате на някоя от преди 12/15 години дето е за ХР може и да не стане и да не върви като хората .....Аз съм с машинка от 2007 година и десятката си ми работи на пушка ....Драйвери всичко си ми е на шест е да драйвера на видеокартата ми е от 2012та за седмица но си работи перфектно на десятката ,защото картата ми е вградена в дъното и е Nvidia 6100 х128 Mb .....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако не работи ще го разкарам много ясно :)

Явно трябва да се пробва, защото и аз съм пробвал на лаптоп 2006 набор и не беше добре ама хич. Ако е i-2XXX според мен няма проблем. Ако е надолу трудна работа.

Редактирано от bizzito
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма нужда да плашиш хората.Щом от такава голяма фирма  са се престрашили,значи са направили предварително проучване.Предполагам ,че там има хора които са наясно със нещата около Windows 10.

Моля ти се, недей да предполагаш каквото и да е в тази насока, че се излагаш много.

Казах каквото мислех по въпроса- дали ще се плашите, ще вярвате или ще ме пратите да го духам ми е все тая. Авторът да си избира чий съвет ще приеме и да действа- дано само следващият път като пусне тема "Що ми се ебава лаптопа?" да си признае, че е сбъркал с 10-ката...

ПС: Това, че във фирма ползваща дърти лаптопи ще се слага 10-ка на официално мъртви машини показва точно това което каза Иванов- никакво проучване, добра оферта и да го духа системния който ще се оправя с лайната и помията... 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И какво му е дъртото на T440?

Мога да поема риска да се омажа и да си инсталирам 7 начисто. И без това мубе време. Ще пиша по-нататък какво става.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пич,утре като си на работа пробвай на  прехвалената 10-ка с кой плеър ще отвориш този mp4 файл от VOYO,при мен на прехвалената 10-ка плеъра прекъсва и се затваря и е нужно да се стартира отново няколко пъти за да стартира видеото,при Windows 7,8 и 8.1 този бъг  го няма,пробвано на HP,Леново Acer,Toshiba и Asus-64 битови 10-ки,след като не работи обикновен плеър,за какво ли става този Windows.

TlsFw27.png

Не разбирам с какво се занимават тези от майкрософт.

VOYO.m3u8

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И какво му е дъртото на T440?

Гледаш го от грешната страна въпроса- днес всичко което не е излязло по подразбиране с 10-ка се третира като стар боклук който трябва да се изхвърли. М$ принудиха всички производители да блокират инсталацията на по-стари ОС на новият им хардуер. Ние сме упорити обаче и намираме начини- производителите усложниха още нещата и вече често се оказва, че успешно са ни го начукали и няма заобикаляне на забраната. А там където я заобикаляме става все по-сложно да намерим читави драйвери. 

Дотук М$ са доволни, но производителите останаха прее*ани- корпоративните клиенти освен, че не минаха на 10 се усетиха и вече много внимателно ъпгрейдват хардуера  за да може новият чарк да работи със старият Уин 7 или 8.1. И тук се намесва М$ и връща услугата- тихомълком се прави всичко възможно от М$ и куп други софтуерни фирми машините излезли с 8/8.1 и 100% съвместими с 10 (но пък вече са на 3-4 години) да почнат да създават грижи тип "хардуера остаря" за да може клиента да си купи нов лаптоп, видео или процесор...

Утре като ти ревне Фотошоп-а "видеото ти е старо и не поддържа тези 3 неща" какво правиш- или купуваш ново видео, или стоиш гладен. Недай си боже да си сложил 2 Титан-а от първите и да ти кажат "стари са, липсват им някакви глупости"...  Дреболийката, че "тези 3 неща" се добавят с един ъпдейт на драйвера ти го спестяват- като ти се спестява и това, че производителя на видеото умишлено не пуска нов драйвер и ти си принуден да купиш нов хардуер за да си изкарваш парите... 

Сигурно ти звучи като "Теория на конспирацията", нали? 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Изобщо не си дори помисляй, че във фирмите се прави каквото и да е проучване за това дали Windows 10 e подходящ за условията и хардуера там. Просто някой шеф е взел решение, или са му предложили евтина оферта. Това е.

Скоро гледах на касите в пощата как горките служителки са в паника, защото компютрите им постоянно забиваха - инсталиран прост софтуер за плащане на сметки към дадени компании. И да - бяха с Windows 10 :)

Факт! Шефа на едната ни електроцентрала мина на 10-ка. Започнаха бъговете и проблемите. Наложи се да се преработва целия софтуер, който не бе съвместим с 10-ка. Не можеха да работят пълноценно с машинариите, защото основната част от управлението беше на РС-то.... Инженерите го псуваха здраво. Единственото, което направи е, че на здрава глава докара болест и то за нищо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е конспирация точно така си е. Пак казвам, това е цената да ползваш windows и всичкия останал софтуер. В крайна сметка всички трябва да изкарват пари. От хардуер и от софтуер, за да разработват нови неща за нас. Така ги разбирам аз нещата.

Пак се измести основната тема. Сега ако си инсталирам тая 10-ка ще се активира ли както казват? :)

Редактирано от bizzito
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Притеснявай се дали после ще ти е активен ключа за 7-цата, че ще е гадно да затриеш оригиналния лиценз за 7... Предлагам да сложиш 10, да го активираш с някой от купищата активатори и да си гледаш кефа- не си рискувай лиценза за 7. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Супер. Много благодаря за информацията. Значи би трябвало всичко да е OK.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване