Замръзване на мишка

20 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте, от няколко дни ми се появи следният проблем. Когато вдигна малко мишката курсора замръзва за 1-2 секунди. Преди час два разбрах, че и при по-рязко движение се случва същото. От време на време се появява съобщение, че устройството е разкачено. После се свързва, пак се разкача... и накрая USB устройството не е разпознато. Не мисля, че е от USB-тата, защото на всички прави така. Имате ли някаква идея какво може да е? Пробвах, каквото открих в Google по въпроса, но нищо не помага... С Windows 10 x64 Creators Update съм. Да рискувам ли да купя нова мишка? Благодаря.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вземи от някой и пробвай с друга.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма да харесаш съвета, но определено не ти препоръчвам да ползваш безжична мишка и клавиатура. Аз лично досега не съм видял добре работещи такива. Особено пък ако ще ги ползваш за игри. Отделно под Windows 10 често има проблеми с хардуера след всеки техен ъпдейт.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пазя си старата (PS2). Купих си преди време кабел PS2 към USB. Клавиатурата ми е включена към него. Пробвах и старата мишка, и няма проблем. Работи си съвсем нормално. Да разчитам ли на това? Все пак и двете са включени към USB.

Няма да харесаш съвета, но определено не ти препоръчвам да ползваш безжична мишка и клавиатура. Аз лично досега не съм видял добре работещи такива. Особено пък ако ще ги ползваш за игри. Отделно под Windows 10 често има проблеми с хардуера след всеки техен ъпдейт.

Забравил съм да пиша каква е мишката. С кабел е. Мисля утре направо да си купя нова пък, каквото стане. След като пуснах темата тук положението се влоши много и сега работя със старата. Направо не се издържа с другата...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Usb порта няма значение. Безжичните устройства са несигурни. Отделно вече е абсол'тен хаос на честотите и има много устройства, които си пречат едно с друго. Купи си нова хубава и сравнително скъпа кабелна мишка  и клавиатура и няма да имаш проблеми. Забрави за безжичните.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за съвета. Какво значи "сравнително скъпа"? До какви пари? Аз хвърлих око на два модела мишки за около 40лв. Просто не ми се рискува с нещо по-скъпо в случай че проблема остане.

Спрял съм се на тези две:

Hama

A4 Bloody

Редактирано от niki87
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ползвал съм bloody, г/д стават,но ако играеш игри с резки завъртания (стрелби) ще ти забива,понеже слагат много евтин и шибан сензор.

ако искаш НАИСТИНА качествена мишка,се ориентирай към : zowie,steelseries,roccat,logitech,но там и цената си казва думата,макар че моята Logitech G402 я взех за 78лв. от емаг

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мишка до 40 лв е напълно достатъчна. Не те съветвам да слушаш геймърите от форума, защото те живеят в друг свят, където парите нямат голяма стойност и значение ;)

Редактирано от Иванов
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз шутъри не играя, освен Warframe от време на време. Тази мишка, която започна да прави проблеми е китайска. Даже се бях похвалил тук с няколко снимки. Работеше добре, но... може би и е дошло времето. Щом има негативен коментар за Bloody, явно ще взема Hama и ще се надявам да няма проблеми. Друг вариант (за който не съм много сигурен) е Razer от Aliexpress. Razer Deathadder или Razer Abyssus

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Увери се, че razer от алиексорес е оригинална иначе можеш да си купиш същата без лого

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тези, които показах пише, че са оригинални, но без ритейл опаковка. Иначе си имат лого и цената изглежда реалистична като за 3-годишна. Сега забелязах, че Deathadder е лазерна... Значи остава другата. Въпросът е дали да се доверя на aliexpress или да отида до Технополис за Hama?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Поразтърси се. Ако намериш същите мишки без лого, значи са менте.

Не искаш лазерна мишка? Що?

https://mishki.pazaruvaj.com/razer/abyssus-p40184246/#mnenija

Тази идва на подобна цена https://mishki.pazaruvaj.com/logitech/m500-910-001203-p38055656/#

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не искам лазерна, защото като я вдигнеш курсора продължава да реагира, а това със сигурност ще ме дразни много. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Deathadder с лазер няма. Всички са оптични. А този в алито е около 10 годишен :D

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

аз от алито си взех kinzu v3 за 22 долара,оригинална на 100%,оригиналния драйвер я разпознава,сензора е уникален,единствено скрола ми хлопаше

за по-евтините (до 40-50лв.) с добро впечатление съм от a4tech X7 (серията преди bloody) и RedragoN

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При оптичните, когато ги вдигнеш сензора засича движението, а не при лазерните. Аз съм с оптична Logitech G402 и мога да кажа, че при вдигната мишка около 4-5мм сензора НЕ засича движението.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мишка до 40 лв е напълно достатъчна. Не те съветвам да слушаш геймърите от форума, защото те живеят в друг свят, където парите нямат голяма стойност и значение ;)

Моята мишка е HP и струваше 20 - 20 и няколко лв. Взех я някъде 2010-2012 година и до ден днешен не е мръднала, а цъкам почти цял ден с нея. 

Според мен на човека нещо му прекъсва USB кабела. 

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря ви за мненията! Не знам дали кабела прекъсва, не виждам как от самосебе си ще започне да прекъсва, но днес си взех тази мишка и няма проблеми засега. Дано и занапред да няма, защото иначе ще се наложи да махна Windows 10, въпреки че някак си успях да свикна с него за няколко месеца. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

честито,дано ти издържи колкото се може по-дълго

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.