Dell Inspiron N5010 не зарежда

5 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте колеги, 

Първо се извинявам ако пускам темата в грешния раздел. Самия проблем е, че лаптопа не иска да зарежда, изписва "plugged in, not charging" и до там. При самото пускане на лаптопа пък излиза нещо подобно на това (в моя случай е 90W и ползвам оригинално зарядно със сменен кабел). Доста четох по този въпрос, правих ресет на старата батерия, която в последствие реших да сменя, защото не държеше повече от 3 мин без зарядно, но не помогна. Във фризера ли не я замразявах за 24ч, драйвери трих, буксата на самия лаптоп сменях, известно време беше окей, за около седмица-две, но с течение на времето пак почна да прави същите мизерии. Сега и нова батерия купих за 100тина кинта но... същото, пак не ще.. Мисля си, че новата букса прави някакви проблеми, но нямам никакви отвертки в мен, за да погледна. Според вас от какво може да е и имали начин да се оправи без да се отваря?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравей колега,

провери в биос Settings-General-Battery Information, дали се разпознава зарядното и дали зарежда батерията. Това съобщение от снимката се изключва лесно. 

"Plugged in, not charging" се спира/пуска с бутоните Fn+F2 (разбира се, ако проблема не е някъде другаде), това е много добра функция, ако ползваш лаптопа на зарядно, спираш зареждането на батерията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проверих в биоса - пише AC adapter type Unknown (сигурен съм, че зарядното си е ок - пробвал съм го) а съобщението даже нарочно го пуснах отново, за да видя какво точно беше заради темата. Fn+F2 при мен е за спиране/пускане на Wi-Fi антената. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Махни батерията, вземи от познат "зарядно" и пробвай. Ако тръгне, сложи батерията да се зареди и след 12 часа опитай с твоето зарядно. ("зарядното" не е зарядно, а импулсно захранване! но защото така сте свикнали, за това така го пиша) Самото зарядно е на дъното,.... надявам се да ти е здраво, щото на 5010 там му е проблема.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Aдаптерите на Dell имат централен пин  в конектора ,коѝто служи за идентификация.Като каза,че ти е сменен кабела може да не е свързан...Иначе нямаш шанс да го подкараш да зарежда.Щом и в биоса пише  AC adapter type Unknown,гаранция че централния пин не е свързан или прекъснат.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване