Проблем с Wi-Fi

4 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте! Напоследък десятката ми си позволява някои своеволия и не знам дали това е от последният ъпдейт, но забелязах, че доста често Wi-Fi връзката ми прекъсва безпричинно и трябва да рестартирам адаптера, че да се оправи, а това е мега досадно и най-вече щом играя игри! Понякога ми disconnect -ва само от самата мрежа, а понякога ми стои с удивителна, а след рестарт на адаптера се оправя! Драйверите ми са добре и нямат нужда от ъпдейт, така че не е от това, сигурен съм, че не съм единственият с този проблем и ще съм благодарен на някого ако ми помогне!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробва ли на други устройства мрежата ?  (примерно телефона ти)
Как се държи тогава ? Това за да си сигурен, че проблема не е някъде другаде.
Ако не си го направил вече, разбира се.  Можеш ли да свържеш лан кабел ?
Това би решило проблема временно. Пък и ще видиш дали го прави само на безжичния адаптер.
Тогава вече вариантите са да пробваш преинсталация  на драйвера. Дори да знаеш, че си е той. Понякога се налага.
Ако не - един външен адаптер и толкова. Неприятно, но се случва. Пък и лично аз не бих си затрил ос и всичкия софтуер, настройки и прочие  заради един шибан адаптер. По същата причина правя и копия на системния дял....
Решението си е твое. Но първо се увери, че проблема е там.

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси за отговорът! Оказа се, че е имало настройка за спиране на wi-fi с цел пестене на енергия. Махнал съм тика и ако това не помогне ще мисля друг вариант! 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре си се насочил. Други хора също са страдали от това, но забравих да ти кажа, а си го мислех. Да си видиш настройките на мрежата и на опциите за захранване. Пестене на енергия.... От къде го измислиха това! Пести се най-много от дисплей! Не от връзката с мрежата!

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване