Липсващо пространство от диск C

18 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте! Скоро за първи път си инсталирах Windows 7 понеже не ми се даваха изобщо пари за тази работа. Всичко беше супер елементарно и го инсталирах набързо. Гледах един урок при инсталацията от usb понеже нямах диск. При урока направих всяка една стъпка както беше и всичко вървеше нормално. Вчера реших да си инсталирам Adobe After Effects и видях, че имам прекалено малко памет в диск C (Общо 48,3gb). Почти цялото е заето и не мога да инсталирам или да свалям други неща. В диск D имам 416gb свободни…та, въпроса ми е има ли някакъв проблем, ако слагам най-различни файлове в диск D като снимки, музика и нали няма да се изтрият след рестартиране на компютъра? И възможно ли е по някакъв начин да прехвърля 20-30gb в диск C без да го преинсталирам лаптопа?

Другият ми въпрос е понеже използвам два екрана (лаптоп+монитор), възможно ли е с единият да цъкам игри, а на другият да си ровя из нета? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Поначало диск C е за ОС диск D за снимки ,музики и там подобни.
Няма да се изтрият файловете след рестарт, и да ,може да си увеличиш пространстяото на C без да преинсталираш ,това става с някой програми ,но ти едвали ще се справиш ,след като питаш дали няма да се изтрият файлове след рестарт.
Ти си феномен ,как така едновременно цъкаш игри и ровиш в интернет ?  

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз не разбрах колко е С: и колко място липсва. Или просто при инсталацията са заделени 50GB за С:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Поначало диск C е за ОС диск D за снимки ,музики и там подобни.
Няма да се изтрият файловете след рестарт, и да ,може да си увеличиш пространстяото на C без да преинсталираш ,това става с някой програми ,но ти едвали ще се справиш ,след като питаш дали няма да се изтрият файлове след рестарт.
Ти си феномен ,как така едновременно цъкаш игри и ровиш в интернет ?  

Здравей! Понеже не бях наистина сигурен и не ми се рискуваше да опитвам. Можеше да ми споделиш кой са тези програми и как по-точно става, а не да пишеш безсмислени мнения. Отделно, никъде не съм споменал, че цъкам игри и ровя в интернет едновременно. Явно не си обърнал много внимание на по-горе написаното. Попитах дали има възможност, а не че аз го правя. 

@Йордан, зададени са само 50GB в диск C:. В момента имам около 4 свободни, но не би било лошо да добавя поне още 20-30 за всеки случай. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има няколко програми които могат да ти свършат работа, но това което искаш да направиш не може да стане докато Windows  работи, за целта ти трябва бутваща флашка и ли диск със съответната програма, най-лесно е да си направиш Acronis boot disk  или флашка. 

Трябва да се запише като стартиращ диск или флашка.

Може да се ползва и Strelec boot disk там има множество такива програми като Acronis.

Чети тази тема - https://windows7bulgaria.com/tutorials/article/81-използване-на-буутващa-winpe-флашка-за-инсталиране-на-windows/ за да запишеш флашката, а в нея в меню "Disk Utility" има и Acronis  и други подобни.

Редактирано от Насско
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Колкото и да е надеждна дадена програма ще трябва да си прехвърлиш ценната информация на друг дисков носител, защото може да стане грешка или проблем при оразмеряването.
Програми има,като
Acronis Disk Director
EaseUS Partition Master
Mini Tool Partition Wizard
Гугъл не е твой враг.Успех.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Използвал съм Mini Tool Partition Wizard на времето с Windos XP. Правил съм преоразмеряване става и не ми създаде после проблем. Но и аз съм твърдо да се прейсталира и раздели.Най добре ще е.

Редактирано от thebullet
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е нужно да се преинсталира, става за 5 минути цялата процедура.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скоро за първи път си инсталирах Windows 7 понеже не ми се даваха изобщо пари за тази работа. Всичко беше супер елементарно...

Е, сега ще ти се наложи да дадеш пари на някой който разбира да ти оправи глупостите които си сътворил- инсталацията наистина е елементарна, но после идват по-сложни задачки. Да, можеш с изброените вече програми да оправиш нещата, но явно не си наясно с нещата и като нищо може да осереш пейзажа- бърникането в С-то е за хора знаещи какво да правят. 
Предлагам да намериш някой приятел който не само да ти оправи машината, а и да ти обясни какво и защо си осрал и как да не го правиш повече. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не видях да споменаваш и покажеш, какъв софтуер имаш инсталиран в дял C! Adobe After Effects сам няма как да го запълни. Той е малко по-голям от фотошопа.  Така, че ако ползваш големи програми, ще трябва да си увеличиш размера на системния дял. Игрите си ги инсталирай в някой друг дял (примерно D) Имай на предвид, че файловете на работния плот също са към дял C. Има доста хора, които си държат музиката на работния плот и се чудят защо системния дял им е запълнен...

Да няма някакви изтеглени файлове или игри в дял C, които да заемат това място ? Трябва човек да инсталира 3-4 програми от 5 ГБ, че да му се запълни дял от 50 ГБ

Моя дял C е 61 ГБ и имам близо инсталирани 30 програми. В момента половината пространство е заето - 29 ГБ.

Ето ти предложени варианти, които можеш да освободиш някой гигабайт от дял C.

1. Изключи Хибернацията

- отваряш командния прозорец (като администратор) и пишеш: powercfg/hibernate off   и натискаш ENTER.

2. Изключи System Restore (възстановяването на системата) 

- Предполагам знаеш как става ?

3. Отиваш в C:\Windows\SoftwareDistribution\Download и ако имаш нещо в папката - триеш всичко от нея.

Няма как Windows + драйвери и няколко малки програми (кодеци, браузъри, флаш плеъри, плеъри за музика и филми) + един Adobe After Effects да запълни 50 ГБ дял! Принуждавал съм се да инсталирам Windows 7 и на 25 ГБ дял и то защото беше SSD. :D 

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

по принцип при делене не падаш под 100 гига за 32/86

и 200 гига за 64 бита другото е песен

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тези игри дето ги цъкаш... предполагам ги теглиш с торент програма. Ако не си променил пътя за даулауд, тя си ги трупа в С:// Изтеглени файлове и заема доста място.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявай, но не го слагай под общ знаменател! Също така не си го обяснил това с ФАКТИ...  Аз мога да си го направя 200 ГБ и 150 ГБ ще бъдат ПОСТОЯННО свободни, което това обяснява, че такива системни дялове се създават, когато примерно работиш с няколко програми изискващи по-голямо пространство в системния дял, иначе за ций ти е ?:) 

1c059b41bd485f37.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По принцип пишеш глупости на кило, а няма нужда- олигофренчета пред които да показваш колко "велик разбирач" си тук трудно ще намериш...

Ако си ползваш компютъра само за ровене в нета и гледане на филми Уин-а спокойно си живее и на 30ГБ- в момента машината ми за такива цели показва "11,3 ГБ свободни от 29,2 ГБ". Ако ползваш повечко програми и 50ГБ стигат обаче всичко поевтиня и спокойно може да се каже , че един 120ГБ ССД върши идеална работа за системен дял. Машината ми за тежки издевателства с куп програми е с 2 х 250ГБ ССД в райд за системен дял и 20ТБ за сторидж и НИКОГА не са виждал повече от 140ГБ заети от С-то, а в обичайно заети са под 80ГБ... Простичко казано- единственият вариант в който да ти ТРЯБВАТ повече от 100ГБ за системен дял е да си вадиш хляба с компютъра. 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Извинявай, но не го слагай под общ знаменател! Също така не си го обяснил това с ФАКТИ...  Аз мога да си го направя 200 ГБ и 150 ГБ ще бъдат ПОСТОЯННО свободни, което това обяснява, че такива системни дялове се създават, когато примерно работиш с няколко програми изискващи по-голямо пространство в системния дял, иначе за ций ти е ?:) 

1c059b41bd485f37.jpg

говорим за уин 7

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@sematabg Ако щеш си говори и за Vista :D Че аз преди това не съм имал Win 7! :D И РосеН ти го каза, ама срещу товарният влак застава ли се...

Що твоя Win 7 да не е от "военните" - само Windows-a е 80 ГБ без драйверите :D 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Айде чак 200..... До сега 100 гб за ОС 32-64 бита не е надхвърлян и остава. (но на мен това ми е целта). Моите файлове (мултимедийни) са не повече от 10 гб. в момента (в системния дял ) и това включва видео, снимки, документи, аудио файлове....  На 32 битовия картинката е друга, но той сега не се използва много. Можете да видите параметрите на настолната в линка по-долу. Е, на мен 50 гб няма да ми стигнат, но 100-120 са чук. Но аз имам програми на машината, инсталации на игри, които имат фрагменти в системния дял. Най-малкото информацията за игрите е  там (сейфове, настройки) а и не само тя, всяко нещо си изисква инсталация на определени неща и капка по капка става вир. Предполагам при по-малко софтуер нещата биха били други. На лаптопа, ако диска не ми беше малък и затова да тъпча и 2-та дяла - важи си същото. Никога не съм хвърлял 100-чката. Но тъй като имам много файлове на лаптопа, всичко ми е на него - документи, служебни файлове, които включват, дори видео,  като сложиш музиката - тъпче се. Като му избръскам 1тб  и работата ще спи. Аз местя файлове, дори съм пробвал да преместя много от тях, но като ги няма на харда, а са по външни, или двд-та и като ми потрябват и ги няма се дразня.Случва ми се да си забравя външния, двд-то, или кабела за някой от хардовете, но никога не си забравям лаптопа.А за мрежовия хостинг - имат лимити, а и иска връзка, която не винаги имам. На практика при редовия потребител такива проблеми едва ли ще има.
http://imgur.com/a/dSI1V

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Какво направихте, хора, спокойно!

Човекът попита как да увеличи С:. Отговорихме му.

(И пак: Аз бих ползвал Acronis disk director)

Ако не знае как, или да намери някой който знае, или да сяда да чете кое как.

От там нататък е спам.

Поради което заключвам темата.

Знаете. Ако някой има нещо да допълни, екипът ще му съдейства с радост.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.