Програма за обработка на видеа

11 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте, колеги! За тези, които ще видят темата и са коментирали предишната такава - проблема го оправих след като прехвърлих някой файлове в диск D:/ и вече там ще складирам снимки, видеа, музика и подобни файлове, а програмите ми ще бъдат в C:/ където си е и windows. Хубавото е, че в момента имам 13GB свободни там след като поразчистих малко компютъра. Както и да е… 

Реших да се занимавам с обработка на видеа понеже отдавна ми харесва това, но проблема е, че опитах с по-тежки програми като Adobe After Effects & Premiere. Програмите вървяха зле и имах наистина проблеми понеже заемаха доста място, а и по време на запазване правеха проблеми клиповете, които обработвах и засичаха. Програматите и те от време на време засичаха и се създаваше голямо натоварване. Не ми трябват някакви специални ефекти, а просто добавяне на текст, промяна на цветовете и добавяне на елементарни ефекти. Пускам темата, за да може да ми предложите програма с която ще мога да ги обработвам спрямо моят лаптоп и неговите възможности. Видеата ще са нещо от порядъка на 1-2 минути продължителност и ще бъдат записвани с професионална камера. Благодаря! 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

1. Wondershare Video Editor 5.1..0.9 - казвам версията, защото след това редактора го изродиха в нещо наречено Filmore и не става за нищо. Тази версия си поддържа хардуерен енкодинг и експортва  бързо.

2. AVS Video Editor - има си всичко необходимо за твоите нужди и е лека.

3. Magix Movie Edit Pro - по-тежка е от горните две, но е доста по-лека от Adobe after effects. Може да я пробваш.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря! Мисля да опитам с третата понеже другите са някакви измислени и не ми допадат никак. 

За да не пускам нова тема, някакви игри може ли да се играят на лаптопа?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз ползвам CyberLink PowerDirector. :) 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

sony vegas

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може да погледнеш в lrepacks.ru. Все ще си харесаш нещо.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Гласувам с 2 ръце за Camtasia Studio 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

1. Wondershare Video Editor 5.1..0.9 - казвам версията, защото след това редактора го изродиха в нещо наречено Filmore и не става за нищо.

Дъщеря ми прави разни клипчета, досега с Filmora-та, но се оплака, че при voice over, звука се разминава с картината в обработеният клип. Свалих точно тази версия за която си написал, но там липсва voice over и не я устройва. Възможно ли е заради слаб хардуер(core2duo T6570 с 3ГБ рам и слаба вградена карта - GM45)  да се получава така или проблема е във филмората. Исках да и дам да пробва на десктоп, който е далеч по-добре, но не - трябва на лаптоп да е, все пак е за трети клас и спора е обречен. Ще се радвам и на друго конкретно предложение  с voice over, че не ми остава време да разучавам всяка програма за видео в нета...Поздрави!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изискванията са по-долу. По принцип за обработване се искат ресурси (особено за hd), но в повечето случаи е заради софтуера.
Едни и същи файлове (mpeg 2 ), на една и съща машина се получаваше  десинхронизация на format factory, както и на AVS при някои файлове , дори при едно просто сливане - пак се е получавало понякога. А понякога изобщо не захапва файла. Така е. Затова е хубаво да има алтернативи.
 Аз използвам през повечето време cyberlink powerdirector и се справя прилично с повечето задачи, но няма всеобхватен софтуер.
Пробвай друг софтуер и настоявай да се опита на настолната машина. Все са компютри. Сигурно си е свикнала на лаптопа, но и  на него ще свикне.
https://filmora.wondershare.com/tech-spec.html

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Изискванията са по-долу. По принцип за обработване се искат ресурси (особено за hd), но в повечето случаи е заради софтуера.
Едни и същи файлове (mpeg 2 )  на format factory при обработка се разминаваше видео и звук, както и на AVS при някои файлове, някои не захапват въобще и така....
Затова е хубаво да има алтернативи. Аз използвам през повечето време cyberlink powerdirector и се справя прилично с повечето задачи, но няма всеобхватен софтуер.
https://filmora.wondershare.com/tech-spec.html

Лошото е, че хич не съм наясно с видео обработката, и явно ще трябва да се поограмотя в тази сфера, единственото, което току що видях,е клипче от телефон mp4, дълго 3м 25сек и размер 411мб, което никак не ми се вижда малко. Ще взема да пробвам на 'по-истински' компютър, че и без това ресурсите са ми на кантар...(видях ги преди да я сложа филмората, но рекох да пробвам).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

1. Wondershare Video Editor 5.1..0.9 - казвам версията, защото след това редактора го изродиха в нещо наречено Filmore и не става за нищо.

Дъщеря ми прави разни клипчета, досега с Filmora-та, но се оплака, че при voice over, звука се разминава с картината в обработеният клип. Свалих точно тази версия за която си написал, но там липсва voice over и не я устройва. Възможно ли е заради слаб хардуер(core2duo T6570 с 3ГБ рам и слаба вградена карта - GM45)  да се получава така или проблема е във филмората. Исках да и дам да пробва на десктоп, който е далеч по-добре, но не - трябва на лаптоп да е, все пак е за трети клас и спора е обречен. Ще се радвам и на друго конкретно предложение  с voice over, че не ми остава време да разучавам всяка програма за видео в нета...Поздрави!

Не е вярно, че няма Voice over. Отново препоръчвам програмата, отделете време да я разучите:

DoUv6X5.png

qRfnc3i.png

Важно е да я ползвате във Full featured mode! - при стартиране винаги пита.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване