Проблем с Wi-Fi свързаност на Lenovo ThinkPad T410

6 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте, колеги!

Вчера се сдобих с въпросната машина - Lenovo ThinkPad T410. Купих го употребяван от Rmania, с гаранция. 

Дойде с инсталиран Windows 10. Дотук добре. Но забелязах, че има един изключително дразнещ проблем - пада wifi връзката през 5 минути. 

По-лошото е, че като падне, пада на всяко устройство, свързано към рутера. 

Пробвах едно нещо, което пооправи проблема> 

PowerOptions>Balanced(Recommended)>Change Plan Settings>Change advanced plan settings>Wireless Adapter Settings>PowerSaving> И двете опции отдолу ги сложих на Maximum Performance. 

Нещата се подобриха, прекъсванията станаха по-редки, но пак ги има. 

Относно драйвер, изпитах затруднения да намеря съвместим с Windows 10 драйвър. Intel Centurino Ultimate 6300 е адаптера. 

Отворен съм за всякакви предложения и препоръки, защото ме изнервя този проблем, като същевременно ме озадачи как така Connection drop на лаптопа, дропва конекциите и на другите машини, вързани с мрежата.. Пробвано на 2 мрежи в 2 различни апартамента на 2 различни провайдъра и рутера, 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Личното ми мнение е, че този лаптоп не трябва да се ползва с Windows 10 и проблема е драйверен и няма решение под Windows 10. Относно другите проблеми, бих ти препоръчал да влезеш в настройките на рутера и да закачиш MAC адреса на лаптопа да се закача към фиксиран адрес от DHCP списъка - води се Manually Assigned IP around the DHCP list. Щото ако лаптопа се лута къде да се закачи може да ти срива другите връзки. Намира се в LAN настройките.

Редактирано от Иванов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз имах същия проблем, но при мен беше настолен компютър. Оправяше се с рестарт, но не съм засичал дали беше 5 мин или повече. Изнервих се много, както и всички ползващи безжичната мрежа в къщи. Честно казано не съм се опитвал да търся причината, просто разкарах версията на Windows 10 която бях качил. Намерих друга и като я инсталирах проблема го нямаше. За съжаление не помня коя версия беше тази която правеше проблем. Та ако не те мързи и не си го накичил с програми, можеш да опиташ този вариант с преинсталация. Успех.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Личното ми мнение е, че този лаптоп не трябва да се ползва с Windows 10 и проблема е драйверен и няма решение под Windows 10. Относно другите проблеми, бих ти препоръчал да влезеш в настройките на рутера и да закачиш MAC адреса на лаптопа да се закача към фиксиран адрес от DHCP списъка - води се Manually Assigned IP around the DHCP list. Щото ако лаптопа се лута къде да се закачи може да ти срива другите връзки. Намира се в LAN настройките.

Абе и на мен намерението ми беше да му зашия седмица, обаче като си имаше 10тка го оставих. Май обаче ще си му сложа Windows 7, ще му сложа всички нужни драйвери и така. А понеже рутера е на Vivacom, трябва да видя дали не е заключен, че машината е на приятелката ми, а тя ползва вивакомски рутер. 

P.S Да, заключен е. 

Редактирано от LamaDemon
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз пък открих драйвер, който може да го тестваш дали ще работи коректно -> https://downloadcenter.intel.com/download/26924/Wireless-Intel-PROSet-Wireless-Software-and-Drivers-for-Windows-10

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Kъсно. Тази сутрин му сложих чиста инсталация на Windows 7 Home, че ми се мерна един диск, който имам купуван някога оригинален с един лаптоп. 

Сложих Wi-Fi драйвера, заедно с останалите драйвери, от Windows Update му дръпнах и Service Pack 1. Настроих го като не е на батерия Wireless Adapter-a да е на максимум пърформънс. 

От няколко часа не изпитвам никакви прекъсвания - първо към мобилен хотспот, който пуснах от телефона, после към служебния WiFi. :) 

@Иванов благодаря за насоката! Ако имам пак проблеми, ще звънна във виваком да ми дадат username и парола за рутера и ще го разръчкам. :) 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване