Относно различна RAM памет

12 мнения в тази тема

Публикувано

Добър вечер. Въпроса ми е следния,казаха ми,че ако ползвам 2ГБ+4ГБ рам памет нямало да работят както трябва два различни чипа с различна памет. Това вярно ли е или не? Благодаря Ви предварително.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам. Знам само, че съм правил такива комбинации и не е имало проблем досега. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако рам паметите са с еднакъв тайминг, еднакви честоти при еднакъв волтаж най вероятно ще тръгнат и ще работят без проблем. Имаш ли разлика между тайминги и честоти има голяма вероятност да ти работи само едната палтка , а другата само да я отчита под биос , но да  е неизползваема.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това вярно ли е или не? Благодаря Ви предварително.

Не е вярно,няма да имаш никакъв проблем.

ZvWrfKl.png
2r3yTA3.png
BhJNBP1.png

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами да ти кажа зависи много и от дъното. Аз имам corsair pc-10600- 4Гб 1333mhz и Geil evo pc 12800 1600mhz - 8ГБ и не мога да ги подкарам двете на ам3+ дънна платка.

edit: Опитах даже на ръчно зададена честота 1333 и на двете , но не става. Остава да разуча въпросното дъно дали мога да задам тайминги (еднакви) чрез него и да направя последен опит. Защото на ауто настройки не успя да ги подкара също двете. Пуска ми само 1-вата платка.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако имаш паметите - пробвай. Ако трябва да ги купуваш - рискуваш. По времето на DDR1 правих такива комбинации...и не съм срещал ядове. Но както се пише по-горе: Изненади винаги може да има. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дъно от 2009та година (някакъв Elite), когато технологията беше още каменна работеше с 2х2 ГБ рам с две платки с различна марка и напълно различни тайминги. И така 6 години без никакъв проблем.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

уточнете ,че ми стана ми интересно за каква платформа говорим. Интел или АМД ? При мен проблема се получава при ам3+ дъно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен беше Интел.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси Пламене. Ще вземе да тествам тая 2-та платка с corsair-a на друга конфигурация , да видя дали пък не е нещо проблемна и от там да идва несъвместимостта.

едит: Днес тествах въпросната платка рам (Corsair 1333мхц ддр3) за която имах съмнения на една  интелска платформа. Оказа се че работи безупречно. Очевидно дънната платка Msi 970a ам3+ изпитва повече капризи и за това срещнах проблем със съвместимостта им спрямо Geil Evo Corsa ( 2-та ми платка на 1600мхц).

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това с DDR1 бяха на няколко платки на приятели (една и моя). Моята беше на AMD, а другото не помня, че беше в периода 2005-2007 г. Помня само, че мойто беше AMD, а дъното ASUS. Модела не го помня. Помня само nForce 2.. На същото това дъно съм слагал какви ли не комбинации от платки :D .В момента съм с AM3+ дъно, но като гледам всичко е еднакво на платките ми освен марката им.

d0c87046ac20ec9d.jpg

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Малко уточнение , двете платки с рам паметта , които споменах (geil 8Gb evo corsa 1600mhz с тайминги 10-10-10-28 и corsair 4Gb 1333mhz с 9-9-9-24 тайминги) тръгнаха и при мен. Както и предположих , трябваше да влезна в биоса и ръчно да задам еднаква честота и тайминги на 9-9-9-24 и на двете . След като направих това 12Гб (8+4) на 1333мхц бяха отчетени всички и в самия Уиндоус7-64бита.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване