Часово ограничаване достъпа до интернет - как?

6 мнения в тази тема

Публикувано

Моля за съвет (по-подробни указания), как да огранича достъпа до интернет през рутера ми, за определени часове от денонощието?

Рутера е TP Link - Archer C2. Искам да огранича (спра) достъпа до интернет на 2 мобилни устройства и едно ПС. Всички са безжично свързани (чрез Wi Fi) към рутера.

Примерно: от понеделник до петък - забрана за часовата зона 23.00 до 12.00 и събота неделя - 24.00 до 9.00.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само си смени паролата за влизане в интернет и не я давай на притежателите на тези устройства.  

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Повечето хубави модеми, дори по-евтините такива имат Parental Control. Там може да се задава ограничение по дни от седмицата и часове за всяко отделно устройство, като се ползва MAC адреса му. 

п.п. Ето намерих емулатор и за твоя рутер, ето къде са настройките.

BNSG4l1.png

Понеже може да попиташ как да разбереш MAC адреса, ето тук ще ти е списъка на всички закачени устройства:

FDe1zuk.png

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговора, но не ми върши работа. Разрешаването на родителския контрол блокира изцяло достъпа до интернет за вписаните мак-адреси, а в посоченият интервал от време, разрешава достъп само до сайтовете, които си посочил в настройките.

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А вие пробвахте ли изобщо? В табличката се маркират часовете в които интернета е разрешен да се ползва за конкретния MAC адрес.Тоест ако маркирате за начало 12 часа а за край 23, то от 23 до 12 на другия ден достъпа ще е забранен. Ако не е маркирано полето, интернета ще е забранен. Ако не посочиш интернет адреси, ще е разрешен целия достъп.

6rpwbMp.png

Редактирано от Иванов
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Темата продължава да бъде отворена. Ако някой е правил тази настройка, моля за обяснение. Аз лично съм правил многократни опити по различни начини, включително и тези които са ми подсказвани, но не се получава. Най-вероятно през опцията Access control би могло да се направи, но при мен не се получават настройките!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване