Не мога да изтрия файлове от компютъра

9 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте! В Program files имам две-три папки от останали програми, които съм изтрил, но файловете им стоят там…При опит да ги премахва изписва „Folder Access Denied“... За да не пускам друга тема.. Последно време започнах да обработвам снимки на компютъра с photoshop и ми се налага да отварям около 50-60 снимки едновременно с photoshop и всяка една е от порядъка на 5-12 mb. Преди да започна да ги обработвам (2-3 седмици) имах 15-16gb свободно място в C:// диск, а в момента имам 7gb. Защо така? Нямам много инсталирани програми или нещо от този сорт, нито игри. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

зависи и коя Операционна система ползваш,ако е windows 7 или 8.1,има възможност да е изтеглило ъпдейт до windows 10.

ако ли не,възможно е Temp папката ти да има доста файлове,пробвай да изчистиш системата с програма от рода на CCleaner.
също виж и за скрити файлове и папки с голям размер.
спри хибернацията : отваряш команден прозорец (cmd) като администратор и пишеш тази команда: powercfg -h off и рестарт
друго което се досещам,точки за възстановяване на системата, https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-system-restore-in-windows-vista/

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Отвори и изтрий %temp%
Отвори и изтрий %windir%\temp
Стартирай cleanmgr и сканирай дял С.

Редактирано от ExaFlop
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Download-Unlocker-Latest.png

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря! 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Download-Unlocker-Latest.png

Доколкото разбрах ставаше дума за това, не как да се изтрие конкретен файл, а кой запълва диска. А за unlocker гласувам с две ръце. :) 

А за обследване на запълването на дела горещо препоръчвам Windirstat

WinDirStatPortable.png

Редактирано от ExaFlop
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

темата е: Не мога да изтрия файлове от компютъра

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

темата е: Не мога да изтрия файлове от компютъра

Заглавието е едно, а съдържанието - лееко различно...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз ти предлагам да пробваш и с Revo Uninstaller Pro . Той не само ще изтрие папката с остатъчните файлове, но и се сканира и за остатъци от дадена програма, които могат да бъдат на други места. Ако не иска да се изтрие нещо - ще ти съобщи, че след рестарт на компютъра ще се изтрият файловете. 

Може също така да навигираш в C:\Windows\SoftwareDistribution\Download и да изтриеш всичко от папката. Там се събират останките от актуализациите.

4a560bfd454150a3.jpg

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване