как да премахнем паролата от акаунта на децата

8 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте,

в win10 съм създал 3 акоунта: моя  и на децата ми. Включени са в my family.

как да направя така, че системата да не иска паролата, когато се избира акоунта на децата???

Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

netplwiz

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах го...няколко пъти. Нещо не се получи.

В прозорчето виждам всички акаунти...не мога да маркирам нито един...после като сложа отметката в квадратчето "users must..." мога да маркирам акоунт и после...

После маркирах акоунта, на който искам да премахна паролата...натискам apply и ми излиза нов прозорец с user name , password, confirm password...какво пиша???

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Два пъти въвеждаш паролата на акаунта, който си маркирал. Що за въпрос.

Ако не става пробвай и с тази програмка: https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autologon

В полетата въвеждаш името и паролата за акаунта, който искаш да се логва автоматично.

Редактирано от Иванов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да си влязъл в админ акаунт-а за да правиш промени.

Ако не става пробвай и с тази програмка: https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autologon

В полетата въвеждаш името и паролата за акаунта, който искаш да се логва автоматично.

Преди да пробвам с програмката- може ли да ми кажете като вляза с админ акоунт на netplwiz-и махна отметката за üser must enter...после като ми излезе прозорчето automatically sign in с user name и парола-какво правя в това прозорче???Пиша ли пароли или оставям полетата с паролите празни, за да укажа по-този начин, че потребителя няма да ползва парола?? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вижте, и двата метода не означават премахване на паролата. Те служат за автоматично влизане в избрания акаунт - във вашия случай детския. Няма как при наличие на няколко акаунта с пароли, да махнете паролата на единия акаунт, пък другите да си ги ползвате с парола. Разбирате ли? Така че пак повтарям - въвеждате паролата на акаунта, които искате да е с автоматично логване. По този начин след рестарт на компютъра директно се зарежда той. А ако искате да влезете в друг акаунт - от менюто избирате Log off и после си въвеждате парола за избрания друг акаунт.

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

здравейте,

благодарение на напътствията по-горе успях да настроя детския профил да се логва автоматично при първоначално стартираме на компютъра.

После, ако искам аз да се логна-иска ми парола (както трябва да си е) и после като искам да мина на детския профил-иска ми парола.

Няма ли начин и в този случай да ми не иска парола? ако презумпцията е , че щом даден профил има парола-то при преминаване от един профил в друг тя винаги се иска...тогава как мога да създам детски профил свързан с my family-без парола?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много сложен казус :)

Лично моят опит показва, че може да има акаунт без парола, но ако е само един. Вие искате да ползвате няколко акаунта, като само единият от тях да е без парола. Това теоретически би могло да е възможно, макар, че не съм го пробвал. В Контролен панел - управление на акаунтите би трябвало да имате опция за премахване на парола за конкретен акаунт. Но в същото време искате автоматично логване само за единият от всичките акаунти. Поне според моят опит не е възможно да изберете автоматично логване само на един от всички акаунти, ако той е без парола. Надявам се ме разбрахте. Автоматичното логване при няколко акаунта изисква наличието на парола. Ако има само 1 акаунт, то автоматичното логване е възможно без парола.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване